بازدید 1923

توضیح رئیسی درباره خداحافظی میرکاظمی

رئیس جمهور با بیان اینکه آقای میرکاظمی به دلیل بیماری قلبی از سال گذشته پیگیر جابجایی از سازمان برنامه و بودجه بود تا کار درمان خود را ادامه دهد، گفت: در افکار عمومی و رسانه ها نباید اینطور برداشت شود که این جابجایی به دلیل یک اشکال بوده است.
کد خبر: ۱۱۷۱۵۹۸
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۱:۵۶ 17 April 2023

به گزارش «تابناک» به نقل از ایرنا، سیدابراهیم رئیسی در جلسه هیات دولت درباره خداحافظی سیدمسعود میرکاظمی از سازمان برنامه و بودجه اینگونه توضیح داد: آقای میرکاظمی چهره مجرب و با سابقه در حوزه اجرا و فردی صاحب نظر هستند که در وزارتخانه های مختلف حضور داشته است.

وی افزود: وی ۴ ماه قبل از پایان سال گذشته در زمان تدوین ۱۴۰۲ اظهار کردند با توجه با ناراحتی قلبی ام، من را به دلیل پرتنش بودن این مسیر از ادامه راه معاف کنید و در عین حال قول داد که همکاری خود را با دولت ادامه خواهد داد.

رئیسی اظهار داشت: من از آقای میرکاظمی خواستم تا پایان بررسی بودجه ۱۴۰۲ کار را ادامه دهد؛ پس از تصویب و ابلاغ بودجه ایشان هم به صورت حضوری و هم به صورت مکتوب پیگیر بودند که با توجه به وعده ای که داده اید و پایان کار بودجه، می خواهم کار را تحویل دهم.

رئیس جمهور تاکید کرد: از جا به جایی آقای میرکاظمی نباید در افکار عمومی و رسانه ها اینطور برداشت شود که تغییر ایشان طی یک اشکال یا ارزیابی انجام شده است بلکه این مساله به درخواست خود وی بود.

رئیسی یادآور شد: آقای میرکاظمی خدمت بسیاری در دولت داشت که یکی از آنها بودجه انقباضی سال های ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ بود و مهمتر اینکه پارسال با وجود همه مشکلات، با کسری بودجه مواجه نشدیم.

رئیس جمهور خاطر نشان کرد که از تجربه میرکاظمی در دولت استفاده خواهد شد.

به گزارش ایرنا، سیدمسعود میرکاظمی از ابتدای دولت سیزدهم، ریاست سازمان برنامه و بودجه کشور را بر عهده داشت و در نهایت 27 فروردین با حکم رئیس جمهور جای خود را به داود منظور داد که پیش از این رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور بود.

سلام پرواز
خیرات نان
اشتراک گذاری
برچسب ها
برچسب منتخب
# مناجات شعبانیه # انتخابات مجلس # انتخابات # پردیس افکاری # مجلس خبرگان
وب گردی