بازدید 1588
۱
رئیس پلیس آگاهی استان کردستان مطرح کرد؛

توصیه های تخصصی برای پیشگیری از سرقت در ایام نوروز

رئیس پلیس آگاهی استان کردستان گفت: مردم با توجه به شروع تعطیلات نوروز با رعایت نکات ایمنی و عمل به توصیه‌های پلیسی سارقان را در رسیدن به اهداف پلید خود ناکام بگذارند.
کد خبر: ۱۱۶۸۶۱۰
تاریخ انتشار: ۰۱ فروردين ۱۴۰۲ - ۲۱:۵۳ 21 March 2023

به گزارش تابناک، سرهنگ عبدالله فاتحی در گفت و گو با مهر با تأکید بر اینکه توصیه‌های پلیس یکی از راهکارهای پیشگیری از وقوع سرقت است، به شهروندان توصیه کرد: از نگهداری وجه نقد و طلاجات و اشیای گران قیمت در منزل خودداری کنند.

وی افزود: هنگام حمل پول نقد، طلاجات، اسناد یا سایر اموال قیمتی احتیاط کنید و پول، طلاجات و سایر اموال قیمتی خود را در معرض دید همگان قرار ندهید.

سرهنگ فاتحی خاطرنشان کرد: از شمارش پول در انظار عمومی خودداری کنید و از وصل کردن تلفن همراه خود بر روی کمربند، آویختن آن به گردن یا به طور کلی قرار دادن آن در معرض دید بپرهیزید.

وی افزود: شماره سریال تلفن همراه خود را در جایی یادداشت کنید تا در صورت سرقت بتوان آن را ردیابی کرد.

رئیس پلیس آگاهی استان کردستان اظهار داشت: هنگام به همراه داشتن اموال با ارزش، ترجیحاً از وسایل نقلیه عمومی، نظیر تاکسی و آژانس استفاده کنید.

سرهنگ فاتحی خاطرنشان کرد: در صورتی که پول نقد و یا اشیای قیمتی یا مدارک مهمی به همراه دارید، حتی الامکان از پیاده‌روی برای مسافتی طولانی بپرهیزید و برای عبور از خیابان‌ها کیف دستی خود را نزدیک به بدن و به سمت پیاده رو نگه دارید.

وی افزود: در خیابان و سایر معابر و اماکن عمومی، مراقب کودکان خود باشید و از تزئین کودکان به زیور آلات قیمتی و رها کردن آنان در معابر، بوستان‌ها، اماکن مذهبی و.. خودداری کنید.

سرهنگ فاتحی اظهار کرد: در جاده‌های خارج از شهر، هنگام استراحت، در مجاورت مکان‌های امن، نظیر پلیس راه، پاسگاه‌های انتظامی توقف کنید و درب و شیشه‌های خودرو را بسته نگه دارید.

وی افزود: مراقب افرادی باشید که تحت عنوان مأمور، قصد کنترل چک پول و اشیا خریداری شده شما را دارند و قبل از مسافرت و یا ترک منزل منزل خود را به سیستم‌های امنیتی هشدار دهنده تجهیز کنید و همیشه هنگام ترک اتومبیل خود، از بسته شدن درها و شیشه‌ها اطمینان حاصل کنید.

رئیس پلیس آگاهی استان کردستان خاطر نشان کرد: چنانچه اتومبیل خود را در پارکینگ منزل پارک می‌کنید از قفل بودن درب‌های آن مطمئن شوید. در هنگام وقوع حادثه و مراجعه به مراکز درمانی، خونسردی خود را حفظ نموده و در صورت ترک اتومبیل آن را قفل کنید.

سرهنگ فاتحی افزود: در حین گردش و تفریح، اتومبیل خود را در مکانی امن و در صورت امکان در پارکینگ‌های عمومی و مطمئن پارک کنید.

وی اظهار داشت: راه‌های کانال کولر پشت بام را هرچند کوچک باشد به وسیله جوش دادن چند میله محفوظ کنید و پول نقد بیش از حد معمول را در مغازه نگهداری نکنید و آن را سریعاً به بانک بسپارید.

سرهنگ فاتحی افزود: در هنگام مراجعه به محل‌های عمومی نظیر رستوران‌ها، از آویزان کردن کیف خود درپشت صندلی خودداری کنید و تا آنجا که ممکن است از حمل پول زیاد خودداری کرده و در صورت جابجایی پول نقد، از کیف و وسیله مناسب و مطمئن استفاده کنید.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
وقتی صحبت از امنیت منزل، محل کار و گاوصندوق میکنیم یعنی در واقع نباید هیچ اما و اگری در کار باشه
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # حقآبه هیرمند # حج 1402 # رضامراد صحرایی # عبدالعلی قوام
آخرین اخبار
وب گردی