بازدید 7246

جنایتی هولناک در مسجدسلیمان

یکی از اقوام نزدیک خانواده: متهم با اسلحه کلاش وارد خانه شد و بدون هیچ حرفی دو خواهر و خواهرزاده‌اش را کشت
کد خبر: ۱۱۶۸۰۶۵
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۲ 16 March 2023

به گزارش تابناک به نقل از اعتماد، حدود پانزده روز است که از حادثه هولناک در شهرستان «مسجدسلیمان» می‌گذرد؛ متهم در کمال خونسردی وارد خانه شد و بدون اینکه حرفی بزند، سه عضو از خانواده‌اش را به قتل رساند و بعد هم متواری شد. ماموران پلیس بعد از اطلاع از قتل به محل حادثه رفتند. تحقیقات نشان داد جنایت توسط برادر دو مقتول به وقوع پیوسته. حالا پلیس در تعقیب این پسر جوان است که دو خواهر خود و خواهرزاده‌اش را کشته.

«منطقه کلگه» در شهرستان مسجدسلیمان واقع در استان خوزستان روز ۱۱ اسفند ماه جاری، حدود ساعت ۷ و نیم شب شاهد این جنایت هولناک شد.

«رحمان بن‌سعید جمعه» دادستان مسجدسلیمان در مورد این خبر اعلام کرد: «متهم در این حادثه دو خواهر و خواهرزاده‌اش را به قتل رسانده است. اطلاعاتی از انگیزه فرد برای اقدام به این قتل و جزییات ماجرا هنوز در دست نیست و در حال بررسی این حادثه هستیم. این حادثه به وسیله سلاح گرم صورت گرفته است. تحقیقات برای دستگیری فرد متهم ادامه دارد و مشخص نیست که ضارب هنگام ارتکاب به قتل در چه شرایطی از نظر تعادل روانی بوده است.»

متهم؛ چهار، پنج ماهی می‌شد که با قید وثیقه از زندان آزاد شده بود

یکی از اقوام نزدیک این خانواده که نخواست نامی از او در این گزارش قید شود می‌گوید: «اگر این حادثه را به سیاست ربطش ندهم، باید بگویم که منشا این جنایت بدون شک فقر و بدبختی بود. این خانواده در یک محل فقیرنشین (چشمه کل نادر در کلگه) که متروکه شده و کسی آنجا زندگی نمی‌کند، ساکن بودند. در حال حاضر شاید چهار، پنج خانواده در این محل زندگی کنند، اما قبلا حدود ۲۰۰ الی ۳۰۰ خانوار در این محل زندگی می‌کردند. ببینید اینها بچه‌های طلاق بودند. پس این موضوع خودش یکی از عوامل اصلی این‌جور قضایا است. هفتاد، هشتاد درصد بچه‌های طلاق عاقبت‌های خوبی ندارند. حداقل من ندیدم کسی بچه طلاق باشد و عاقبت خوبی پیدا کرده باشد... اگر هم این بچه‌ها عاقبت خوبی داشته باشند، خیلی کم هستند.»

او در ادامه می‌گوید: «سه عضو این خانواده کشته شدند. دو خواهر و بچه یکی از آنها. او حدود دو سالی بود که از همسرش جدا شده بود و به همراه بچه‌اش به خانه پدرش برگشته بود. البته اینکه می‌گویم خانه پدرش اصطلاح است چون مادر این بچه‌ها هم تقریبا ده، دوازده سال پیش از همسرش جدا شده بود. مادر این خانواده پنج فرزند دارد. دو فرزند او که توسط برادرشان کشته شدند. مقتولان یک برادر و خواهر دیگر هم دارند که هر کدام سر زندگی خودشان هستند. بهتان گفتم؛ یکی از دختران این خانواده (مقتول) طلاق گرفته بود،. چون همسرش اعتیاد داشت. دو سالی بود که دست بچه‌اش را گرفته بود و پیش مادرش آمده بود و با مادر و خواهر کوچک‌تر از خودش زندگی می‌کرد. برادر آنها همین شخصی که قتل را مرتکب شده، سابقه‌دار بود. به جرم سرقت مرتب به زندان می‌رفت و آزاد می‌شد. چهار، پنج ماهی بود که با قید وثیقه از زندان آزاد شده بود. بعد هم که مرتکب قتل خواهر و خواهرزاده‌اش شد.»

این مرد در مورد روز حادثه می‌گوید: «۱۱ اسفند ماه (۱۴۰۱) حدود ساعت ۷ و نیم شب برادر مقتولان وارد خانه می‌شود و با اسلحه هر سه را می‌کشد. مادر این بچه‌ها هم آن روز در خانه بود. وقتی از او پرسیدیم که ماجرا چه بود، گفت؛ آن روز ناگهان پسرم وارد خانه شد و بدون اینکه سوالی بپرسد یا حرفی بزند به سمت دو خواهر و خواهرزاده‌اش شلیک کرد و بعد هم فرار کرد. مادر آنها که این حادثه را می‌بیند سریع به من زنگ می‌زند و من هم به آنجا می‌روم و به پلیس اطلاع می‌دهیم. ما خودمان هم درست نمی‌دانیم قضیه چه بوده، ولی این امکان وجود دارد که متهم در حالت عادی نبوده باشد.»

او به سوالات آخرم پاسخ می‌دهد.

آیا متهم مواد مخدر مصرف می‌کرد؟

بله، متاسفانه مواد مخدر هم مصرف می‌کرد.

متهم با چه اسلحه‌ای این جنایت را مرتکب شده؟

طبق گزارشات ماموران آگاهی با اسلحه کلاشنیکف آنها را به قتل رسانده است.

باتوجه به اینکه می‌گویید؛ متهم موادمخدر مصرف کرده بود و حالت عادی نداشته، چطور فقط دو خواهر و خواهرزاده‌اش را به قتل رسانده و مادرش را نکشته؟ یعنی چه اختلافی این وسط وجود داشته که فقط این سه نفر را کشته است؟

چون متهم متواری است ما هم درست نمی‌دانیم چرا این کار را کرده، اما از قبل مشکلاتی داشتند.

مشکل‌شان چه بود؟ ممکن است مسائل ناموسی باشد؟

تا جایی که من می‌دانم ایندو خواهر قصد داشتند سر کار بروند و برادرشان (متهم) موافقت نمی‌کرد و می‌گفت؛ شما نباید از خانه بیرون بروید. وقتی هم خواهرش ازدواج کرد متهم مخالف ازدواجش بود چون می‌دانست طرف آلوده به مواد مخدر است. بعد هم سر همین موضوع خواهرش با یک بچه طلاق گرفت و برگشت اما خب این اختلافات دلیل بر قتل نمی‌شود و تا وقتی متهم دستگیر نشود ما هم خودمان نمی‌دانیم انگیزه‌اش چه بوده.

هر کدام از مقتولان چند سال داشتند؟

یکی از خواهران متهم که مادر آن کودک خردسال بود، ۳۳ سال داشت. خواهرزاده متهم حدود ۶ سال و خواهر دیگرش هم ۲۸ سال داشت.

قتل‌ها با چه انگیزه‌ای رخ می‌دهند؟

«حسن موسوی‌چلک» رییس انجمن مددکاران اجتماعی ایران در مورد انگیزه‌های قتل در ایران عنوان کرد: «خشونت سومین عامل تشکیل پرونده‌های قضایی در کشور است. بروز خشونت نشان‌دهنده آن است که افراد در اجتماع تحت شرایطی قرار می‌گیرند که تحمل یکدیگر را نداشته، شروع به آزار و رنجاندن یکدیگر می‌کنند. وجود حدود ۱۵ میلیون پرونده قضایی در کشور نشان‌دهنده آن است که آستانه تحمل مردم پایین آمده؛ برای مثال هنگام تصادف در رانندگی از ماشین پیاده می‌شویم و شروع به فحاشی و دعوا با یکدیگر می‌کنیم. روزانه در پاسگاه‌ها و کلانتری‌ها شاهد شکایت‌ها و پرونده‌هایی هستیم که با کمترین تنش قابل حل هستند و این مساله بسیار نگران‌کننده‌ای است، زیرا وقتی مردم کلانتری و پاسگاه را به عنوان انتخاب اول برای حل مشکلات‌شان برمی‌گزینند و این نشان‌دهنده آن است که به بلوغ فکری و اجتماعی نرسیده‌اند.»

«مهدی معصوم‌بیگی» رییس کمیته امنیتی و انتظامی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه نیز در تشریح هفت انگیزه قتل اعلام کرد: «خیانت زوجین، اختلافات مالی و ملکی، مسائل ناموسی، نزاع و درگیری خیابانی، سرقت، قتل ناشی از مصرف موادمخدر صنعتی و جنون‌آمیز و در آخر قتل قومی و قبیله‌ای در روستاها منجر به وقوع قتل می‌شوند. حدود ۳۵‌درصد قتل‌ها با موضوعات خانوادگی است. ۹درصد قتل‌ها هم در لحظه و در اثر نزاع آنی انجام می‌شود. بیش از ۳۶درصد قتل‌ها با سلاح سرد اتفاق می‌افتد.»

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱
در انتظار بررسی: ۱
انتشار یافته: ۱۴
در این فقر ویرانگر بعضی مغزهای معیوب در پی افزایش جمعیت به هر قیمتی می باشند که نتیجه ای بهتر از آنچه در مسجد سلیمان بوقوع پیوسته نخواهد داشت.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۱۷ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۵
مشكل اينه افزايش جمعيت هم نباشه اينقدر اتباع غير مجاز وارد ايران شدند كه از افزايش جمعيت ايراني بيشتره
ازاخبار کشتار در آمریکا چه خبر .برابر اطلارسانی رسانه های ایرانی در آمریکا در مدارس،دانشگاها،مترو،مرکز عمومی همه اسلحه بدست شروع به کشتار بی کناهان می کنند. ولی در ایران اعضا یک خانواده دست به کشتار دسته جمعی یکدیگر می زنند.
فقر ! این اراجیف چیه ، یعنی ما هیچ کجای دنیا فقر نداریم ؟ پس همه باید بزنن همدیگه رو بکشن
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۱۹ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۵
دقيقا. متاسفانه عده اي براي توجيه هر جرم و جنايتي فقر و بيكاري را بهانه ميكنند
هر انگیزه ای هم که عامل این جنایت باشه نباید به نقش راحت در دسترس بودن اسحله در افزایش این گونه حوادث گذشت
پاسخ ها
ناشناس
| United States of America |
۲۰:۲۳ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۵
دقیقا....چرا شرایط به این گونه ست که مجرم سابقه دار به این راحتی به سلاح جنگی دسترسی دارد
بی شرف رو اعدام کنید
طلاق و فرزندان معصوم و بیگناه ، کاش اینقدر طلاق در جامعه عادی نمیشد
بعد میگن چرا کسی نمیاد اینجا سرمایه گذاری کنه!
جامعه بیمار
قتل ناموسی بوده مشخصه چون مادرش رو نکشنه پس موضوعی در مورد خواهرانش در میان بوده
حالا همين آدم پست رواني را بخوان اعدام كنند عده اي راه ميوفتند و كمپين نه به اعدام راه ميندازند!!!!
دلیل فقر یک دلیل مسخره و بی ربط است
من به کشور هند رفته ام و مردمانی صد ها برابر فقیر اتر از ایران دیده ام ولی خیلی زندگی ارام و قشنگی دارند حتی یک گنجیشک رو هم به خاطر فقر نمی کشند چه برسه به آدم
والله ، بالله ، تالله عامل همه بدبختی ها مشروبات الکلی و اعتیاد است که نویسنده مقاله هیج اشاره ای به آثار نکبت بار مشروبات الکلی و مواد روان گردان نکرده و همین دلیل غافل بودن یا به غفلت زدن مسولین است
برچسب منتخب
# قره باغ # بازیهای آسیایی 2022 # هفته وحدت # لایحه برنامه هفتم # فردوس کاویانی