بازدید 2504

دستگیری شکارچی یک قلاده پلنگ در گیلان

کد خبر: ۱۱۶۷۹۵۱
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۰ 15 March 2023

سرپرست اداره حفاظت محیط زیست رودسر از دستگیری شکارچی یک قلاده پلنگ به همراه پوست آن در این شهرستان خبر داد و گفت: متخلف به مراجع قضایی جهت سیر مراحل قانونی تحویل داده شد.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی محیط زیست گیلان، رحمان پورحسین، با اعلام این خبر گفت: در پی به دست آوردن اخبار و اطلاعاتی مبنی بر شکار یک قلاده پلنگ و فروش پوست این حیوان نادر و ارزشمند توسط سوداگران و نابودکنندگان آفریده های خلقت، کارشناسان و ماموران یگان حفاظت اداره حفاظت محیط زیست شهرستان رودسر طی هماهنگی با دادستان شهرستان، در یک اقدام هماهنگ و با جمع بندی اطلاعات و شگردهای اطلاعاتی، موفق شدند متخلف و فروشنده پوست این پلنگ را بازداشت کنند.

وی پلنگ ایرانی را جزء گونه‌های حفاظت شده دانست و جریمه ضرر و زیان شکار آن را یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال عنوان کرد و افزود: پس از تشکیل پرونده برای این شکارچی، متخلف به مراجع قضایی جهت سیر مراحل قانونی تحویل داده شد.

سرپرست اداره حفاظت محیط زیست رودسر از مردم خواست به محض باخبر شدن از شکار و یا قاچاق اعضای حیوانات مراتب را به اداره کل حفاظت محیط زیست استان یا شهرستان اطلاع دهند تا با همراهی آحاد مردم و دوستداران طبیعت جلوی از بین رفتن این گونه های منحصر به فرد گرفته شود.

اشتراک گذاری
برچسب ها
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # حج 1402 # ناهید کیانی # موشک هایپرسونیک فتاح
وب گردی