بازدید 2278

ضرغامی: اصلاح‌طلبی و تحول، آبرو گذاشتن می‌خواهد

وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با بیان اینکه اصلاح‌طلبی و راه تحول آبرو گذاشتن می‌خواهد، باید برای تحول از آبرو خرج کرد گفت: اصلاح‌طلبی را باید از افرادی چون سیدجمال‌الدین و شهید مطهری فرابگیریم.
کد خبر: ۱۱۶۷۱۳۷
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۰:۲۰ 09 March 2023

به گزارش «تابناک» به نقل از فارس، عزت‌الله ضرغامی ظهر امروز در همایش بزرگداشت سیدجمال‌الدین اسدآبادی، بیدارگر مشرق زمین و پرچمدار بیداری اسلامی با بیان اینکه سیدجمال‌الدین اسدآبادی مردی بزرگ و منادی وحدت بود اظهار کرد: اگر می‌خواهیم جهان را به وحدت برسانیم و راه سیدجمال را ادامه دهیم باید ابتدا همه مردم با یکدیگر وحدت داشته باشیم.

وی گفت: تفاوت امام خمینی(ره) با سیدجمال‌الدین در این است که امام راحل تمرکز خود را  در بیداری اسلامی بر روی مردم گذاشت و از این شیوه هم نتیجه گرفت اما سیدجمال تمرکز خود را روی پادشاهان و سلاطین گذاشت که البته در اواخر عمر پرثمر خود فهمید بخشی از زندگی خود را به خاطر این خطای راهبردی تلف کرده است.

وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اشاره به تذکر و تأکید مقام معظم رهبری نسبت به حفظ وحدت در جامعه افزود: هر گونه تنگ‌نظری و خودمحوری و تفکر مقابل وحدت از سوی هر فردی، ناپسند و مذموم است.

باید در مسیر وحدت مصلحت‌ها را هم دید

وی با بیان اینکه وحدت اقتضائات خاص خود را دارد بنابراین باید آن را شناخت و در این مسیر پیش رفت گفت: باید در مسیر وحدت مصلحت‌ها را هم دید.

ضرغامی ادامه داد: کسی که درصدد ایجاد تحول است باید در این راه سختی‌ها را نیز تحمل کند، اگر تصور بر این است در راه ایجاد تحول همیشه با تشویق و کف و سوت مواجه است، سخت در اشتباه است.

وی تأکید کرد: امام خمینی(ره) برای ایجاد تحول مورد طعنه بسیاری قرار گرفت و اهانت‌ها شنید اما از مسیر خود دست نکشید، اصلاح‌طلبی و راه تحول آبرو گذاشتن می‌خواهد، باید برای تحول از آبرو خرج کرد.

وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ادامه داد: برخی تصور می‌کنند اگر چند سالی آبروی  کسب کردند باید آن را حفظ کنند و تا آخر عمر از داشتن آن لذت ببرند، نه، اینطور نیست، باید این آبرو را که خدا داده در راه دین و خدا خرج کرد، اما برخی این آبرو را احتکار می‌کنند! در صورتی که باید آن را برای خدا و اسلام خرج کند و جایی که لازم است به میدان بیایند.

باید بدعت‌ها را کنار بگذاریم و دنبال اسلام اصیل برویم

وی تأکید کرد: امثال ما که خدا پست و مقام و مسئولیتی را نصیبمان کرده و آبرویی کسب کرده‌ایم، برای خرج آبرو چرتکه می‌اندازیم که ببینم اگر اظهار نظر کنیم چه می‌شود؟ آیا هواداران با خرج این آبرو از اطراف ما پراکنده خواهند شد؟ که اینها نمونه بارز سوداگری است.

ضرغامی با بیان اینکه اصلاح‌طلبی و مقدس‌مداری را باید از افرادی چون سیدجمال‌الدین و شهید مطهری فرابگیریم گفت: امروز نیاز به حکیم و مصلح داریم، باید بدعت‌ها را کنار بگذاریم و دنبال اسلام اصیل برویم.

وی با بیان اینکه باید روشنگری صورت گیرد تا جامعه حول ارزش‌های اسلام، رهبری و امام حرکت کند گفت: اول باید در جامعه خودمان وحدت ایجاد کنیم و بعد منادی وحدت در دنیا باشیم.

تور تابستان ۱۴۰۳
تبلیغات تابناک
اشتراک گذاری
برچسب ها
برچسب منتخب
# حمله به کنسولگری ایران در سوریه # جهش تولید با مشارکت مردم # اسرائیل # حمله ایران به اسرائیل