بازدید 9079

رقابت پنیر پیتزا با گوشت قرمز

قیمت بسته دو کیلویی پنیر پیتزا کالین بهمن پارسال تقریبا ۲۵۰ هزار تومان بود و الان با این پول می‌توانیم بسته یک کیلویی آن را بخریم
کد خبر: ۱۱۶۳۴۸۰
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۲:۵۹ 10 February 2023
 
به گزارش تابناک به نقل از فرارو- قیمت پنیر پیتزا با گوشت قرمز برابری می‌کند. الان قیمت بسته یک کیلویی پنیر پیتزا مطهر، کالین، ۲۰۲ و سایر برند‌های معروف در سوپرمارکت‌ها بین ۲۰۰ تا ۲۵۰ هزار تومان است و بسته‌های یک کیلویی گوشت چرخ‌کرده گوسفندی و گوساله را در همین محدوده می‌فروشند. ماجرای دور دوم هدفمند‌سازی یارانه در اردیهشت امسال، باعث شده قیمت شیر و پنیر پاستوریزه حدود ۸۰ درصد و قیمت ماست پاستوریزه نزدیک ۷۰ درصد نسبت به پارسال افزایش پیدا کند و حالا تقریبا همین وضعیت برای پنیر پیتزا دیده می‌شود.

۱- قیمت پنیر پیتزا کاله در بسته ۹۵۰ گرمی به ۲۵۵ هزار تومان رسیده است. یک سال پیش بسته ۹۵۰ گرمی پنیر پیتزا کاله را حدود ۱۳۰ هزار تومان می‌فروختند. در این مدت قیمت آن تقریبا دو برابر شده و با بسته یک کیلویی گوشت گوساله و گوسفندی چرخ‌کرده برابری می‌کند. این پنیر از نوع تاپینگ است. یعنی از کره و روغن گیاهی درست شده. از همین برند کاله پنیر پیتزا مدل جبن‌بیزا که از شیر گاو درست شده، در بازار وجود دارد و بسته ۵۰۰ گرمی آن را ۱۳۵ هزار تومان می‌فروشند.

 

۲- خرید پنیر پیتزا یک کیلویی دالیا الان ۲۲۵ هزار تومان هزینه لازم دارد. پنیری که از نوع موزارلا یعنی یکی از ساده‌ترین مدل‌های پنیر پیتزا است و از شیر گاو درست شده. بسته دو کیلویی پنیر پیتزا موزارلا دالیا را در سوپرمارکت‌ها ۴۲۸ هزار تومان می‌فروشند که خرید آن نسبت به بسته یک کیلویی صرفه بیشتری دارد.

۳- پنیر پیتزا کالین در بسته دو کیلویی ۴۹۰ هزار تومان فروخته می‌شود. تقریبا معادل ۱۰ کیلو مرغ. از این حیث با یکی از گران‌ترین پنیر پیتزا‌های بازار سرو‌کار داریم که ترکیبی از پنیر پیتزا موزارلا و چدار است. قیمت بسته دو کیلویی پنیر پیتزا کالین بهمن پارسال تقریبا ۲۵۰ هزار تومان بوده و الان با این پول می‌توانیم بسته یک کیلویی آن را بخریم!

۴- پنیر پیتزا مخلوط مطهر یکی دیگر از گزینه‌های گرانقیمت در سوپرمارکت‌ها به‌حساب می‌آید و خرید بسته دو کیلویی آن ۴۷۶ هزار تومان آب می‌خورد. برند مطهر این بسته را از بسته دو کیلویی پنیر پیتزا معمولی چهار هزار تومان گران‌تر می‌فروشد. چون بسته‌های پنیر پیتزا مخلوط، ترکیبی از پنیر موزالا و گودا است، اما در بسته‌های پنیر پیتزا معمولی فقط از پنیر موزارلا استفاده شده است.

۵- پنیر پیتزا ۲۰۲ را در بسته یک کیلویی تقریبا ۲۰۰ هزار تومان می‌فروشند. قیمت بسته دو کیلویی پنیر پیتزا ۲۰۲ به ۳۹۵ هزار و ۹۰۰ تومان رسیده و این بسته‌ها را نسبتا به پارسال تقریبا دوبرابر گران شده‌اند. پنیر پیتزا ۲۰۲ از نوع پنیر پیتزا موزالا و پرچرب است و به‌شکل رنده‌شده فروخته می‌شود.

۶- قیمت پنیر پیتزا نیم‌کیلویی پمینا ۱۲۵ هزار تومان است. می‌توانیم قیمت یک کیلو از آن را ۲۵۰ هزار تومان بدانیم که از این حیث یکی دیگر از گزینه‌های گرانقیمت در سوپرمارکت‌ها محسوب می‌شود. این پنیر مخلوطی از پنیر موزارلا و چدار است و به شکل رنده‌شده فروخته می‌شود. از طرفی بسته ۱۸۰ گرمی همین پنیر در سوپرمارکت‌ها وجود دارد و قیمتش ۵۰ هزار تومان است.

گران‌ترین بسته‌ پنیر پیتزا در سوپرمارکت‌ها

برند

وزن

قیمت

کاله (تاپینگ)

بسته ۹۵۰ گرمی

۲۵۵ هزار تومان

کالین (موزارلا و چدار)

بسته دو کیلویی

۴۹۰ هزار تومان

مطهر (موزارلا و گودا)

بسته دو کیلویی

۴۷۶ هزار تومان

دالیا (موزارلا)

بسته یک کیلویی

۲۲۵ هزار تومان

۲۰۲ (موزارلا)

بسته یک کیلویی

۲۰۰ هزار تومان

پمینا (موزارلا)

بسته نیم کیلویی

۱۲۵ هزار تومان

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # حج 1402 # رضامراد صحرایی # عبدالعلی قوام # ارتحال امام خمینی
وب گردی