بازدید 5775
رییس دستگاه قضا در حرم مطهر امام راحل:

کارآمدی نظام در راستای رفاه دنیوی مردم باید در عمل ثابت شود و فقط سخن گفتن، کافی نیست / اگر امروز نتوانیم مشکلات اقتصادی و معیشتی را حل کنیم، زمینه سوءاستفاده دشمن را فراهم می‌آوریم

اگر امروز نتوانیم مشکلات اقتصادی و معیشتی را حل کنیم، زمینه سوءاستفاده دشمن را فراهم می‌آوریم؛ در ماه‌های گذشته نیز که دشمن برای مردم و نظام دردسر آفرید، از همین زخم‌ها بهره برد. اگر مردم احساس کنند که نمی‌توانیم عدالت اجتماعی را در حد مطلوب ایجاد کنیم و در جهت منافع خودمان گام برمی‌داریم، نه در جهت منافع آنها، در آن صورت زمینه سوءاستفاده دشمنان فراهم می‌شود.
کد خبر: ۱۱۶۲۳۵۳
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۹ 02 February 2023

کارآمدی نظام در جهت رفاه دنیوی مردم باید در عمل ثابت شود و فقط سخن گفتن، کافی نیست/ اگر امروز نتوانیم مشکلات اقتصادی و معیشتی را حل کنیم، زمینه سوءاستفاده دشمن را فراهم می‌آوریم

تابناک _ امروز، همزمان با دومین روز از دهه مبارک فجر، رئیس دستگاه قضا و مسئولان عالی قوه قضاییه با حضور در حرم امام خمینی (ره) با آرمان‌های امام راحل (ره) و انقلاب اسلامی تجدید میثاق کردند.

 صبح امروز پنجشنبه (۱۳ بهمن) همزمان با دومین روز از دهه مبارک فجر، حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای و مسئولان عالی دستگاه قضا با حضور در حرم امام خمینی (ره) با آرمان‌های امام راحل و انقلاب اسلامی تجدید میثاق کردند.

رئیس قوه قضاییه و مسئولان عالی قضایی با خواندن فاتحه، یاد و خاطره امام راحل (ره) را گرامی داشتند.

حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای سپس طی سخنانی با اشاره به ابعاد شخصیتی والای حضرت امام خمینی(ره) اظهار داشت: امام بزرگوار ما بر تعبد نسبت به اسلام و کارآمدی احکام اسلام تکیه و تاکید داشتند و در عمل نشان دادند که می‌توان همزمان در راستای تأمین دنیا و آخرت مردم گام برداشت و استقلال و عزت و رفاه و امنیت و صلح و آزادی را برای همگان رقم زد.

رئیس قوه قضاییه با اشاره به تأکید حضرت امام خمینی(ره) بر وحدت کلمه و وحدت میان آحاد مردم و مسئولان، بیان داشت: امام راحل بر تلاش خالصانه مسئولان در جهت رفاه حال مردم تاکید فراوان داشتند و به‌خصوص بر توجه و اهتمام مسئولان نسبت به طبقات کم‌تر بهره‌مند از مواهب دنیوی تاکید می‌کردند.

رئیس دستگاه قضا با اشاره به تبلیغات فراوان و جنگ روانی پردامنه دشمنان برای ناکارآمد نشان دادن نظام جمهوری اسلامی ایران، گفت: دشمن با ابزارهای مختلف خود شبانه‌روزی و به شیوه‌های مختلف از قبیل تحریف و دروغ‌پردازی و وارونه‌نمایی در تلاش است تا بین مردم و مسئولان شکاف ایجاد کند و وحدت ملی ما را مخدوش گرداند و اعتماد عمومی و اجتماعی را از جامعه ما سلب کند؛ لذا همه ما باید با وحدت کلمه، کارآمدی نظام را ثابت کنیم و توطئه‌های دشمن را خنثی گردانیم.

رئیس قوه قضاییه: ما در قوه قضاییه باید پناه همه مظلومان و همه تظلم‌خواهان باشیم

حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای در ادامه بیان داشت: ما در قوه قضاییه باید پناه همه مظلومان و ملجأ همه تظلم‌خواهان باشیم و در این میان نباید برای ما تفاوتی داشته باشد که آن مظلوم یا تظلم‌خواه چه فردی و از چه جناحی است‌؟

رئیس قوه قضائیه: اگر امروز نتوانیم مشکلات اقتصادی و معیشتی را حل کنیم، زمینه سوءاستفاده دشمن را فراهم می‌آوریم؛ در ماه‌های اخیر نیز که دشمن برای مردم و نظام دردسر آفرید، از همین زخم‌ها بهره برد.

رئیس قوه قضاییه تصریح کرد: قوه قضاییه مصمم است در راستای رفع مشکلات اقتصادی، ایجاد رفاه برای مردم، تقویت تولید ملی، تأمین امنیت سرمایه‌گذاری در کشور و حمایت از فعالان سالم اقتصادی، کمک‌کار دولت باشد.

رئیس عدلیه بیان داشت: اگر مردم احساس کنند که نمی‌توانیم عدالت اجتماعی را در حد مطلوب ایجاد کنیم و در جهت منافع خودمان گام برمی‌داریم، نه در جهت منافع آنها، در آن صورت زمینه سوءاستفاده دشمنان فراهم می‌شود.

کارآمدی نظام در جهت رفاه دنیوی مردم، باید در عمل ثابت شود و فقط سخن گفتن، کافی نیست

حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای تصریح کرد: کارآمدی نظام در جهت رفاه دنیوی مردم باید در عمل ثابت شود و فقط سخن گفتن، کافی نیست. ما باید ثابت کنیم که نظام جمهوری اسلامی بیش از گذشته می‌تواند امنیت و رفاه و عزت مردم را تأمین کند و این امری است که حتما می‌توانیم انجام دهیم.

رئیس قوه قضاییه در پایان خاطرنشان کرد: باید از همه مردم، صاحبنظران، خیرخواهان و دلسوزان کمک بگیریم تا بتوانیم در جهت پیشرفت کشور در همه ابعاد، به توفیق برسیم.

تولیت حرم مطهر امام خمینی(ره): دوره مدیریت حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای در قوه قضاییه دوره رشد و شکوفایی دستگاه قضایی است

پیش از سخنان رئیس دستگاه قضا، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدحسن خمینی تولیت حرم مطهر امام راحل نیز طی سخنانی اظهار کرد: پیروزی انقلاب اسلامی در سال ۱۳۵۷ یک اتفاق بزرگ در تاریخ جهان، یک انفجار نور، بازگشت به معنویت، بازگشت به دین، بازگشت به کرامت انسانی و خروج از استبداد ستم‌شاهی بود.

وی در ادامه با اشاره به یکی از تعابیر حضرت امیرالمؤمنین علی(ع) خطاب به مالک‌اشتر که در آن بیان شده «بالاترین چشم‌روشنی حاکمان، استقامت عدل پایدار در جامعه و ایجاد مودت و دوستی در میان مردم است»، گفت: امروز بخشی از مسئولیت استقامت عدل در جامعه بر عهده قوه قضاییه است؛ اما بخش عمده‌ای از آن نیازمند فراگیری فرهنگ عدالت در‌ جامعه میان همگان بوده و‌ اختصاص به یک قاضی یا نهاد قضایی ندارد.

تولیت حرم مطهر امام خمینی(ره) در ادامه با بیان اینکه در شرایط کنونی تلاش‌های بسیاری می‌شود تا جمهوری اسلامی در ابعاد مختلف از چشم‌‌ها بیفتد، اظهار کرد: ما امروز با یک امپراتوری رسانه‌ای که مستظهر به انواع و اقسام دسایس است مواجهیم و همان گونه که طی ماه‌های گذشته دیدیم، همه کسانی که روزی خواب سرنگونی جمهوری اسلامی را می‌دیدند، در جریان قضایای اخیر دور هم جمع شده و دست به دست هم دادند.

حجت‌الاسلام والمسلمین خمینی افزود: امروز توده‌های اجتماعی با همه دردها و‌ رنج‌ها و مشقت‌های اقتصادی، نسبت به اصل جمهوری اسلامی وفادارانه ایستاده‌اند، ولیکن باید توجه داشت که این ایستادگی مردم، به هیچ عنوان وظیفه مسئولان را کم نمی‌کند یا از بین نمی‌برد.

وی همچنین دوره مدیریت حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای در قوه قضاییه را دوره رشد و شکوفایی دستگاه قضا توصیف کرد و گفت: تلاش‌های جناب آقای محسنی اژه‌ای که برآمده از متن قوه قضاییه هستند، باعث دلگرمی بوده و لازم است که این تلاش‌ها همچنان از سوی مسئولان دستگاه قضایی ادامه پیدا کند.

همچنین حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای به همراه اعضای شورای عالی قوه قضاییه پس از حضور در مرقد مطهر بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی و تجدید میثاق با آرمان‌های امام راحل، با حضور بر مزار شهیدان عالی‌مقام بهشتی، رجایی، باهنر و شهدای حادثه هفتم تیر ۱۳۶۰، علوّ درجات آنان را از خداوند متعال مسألت کردند.

رئیس دستگاه قضا سپس در گلزار شهیدان سرافراز حضور یافت و به ارواح مطهر مدافعان اسلام و ایران ادای احترام کرد.

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# حادثه سقوط بالگرد رییس جمهور # سید ابراهیم رئیسی # حسین امیر عبداللهیان # سیدمحمدعلی آل هاشم # مالک رحمتی
وب گردی