بازدید 4619

سردار فدوی: دشمن، امروز هم اشتباه محاسباتی می‌کند

سردار فدوی گفت: باید دائم خود را رصد کنیم که چگونه به تکالیف بیشتری عمل کنیم تا بلکه پیروزی‌های بیشتری به دست آوریم؛ دشمن امروز هم مانند ۴۴ سال گذشته اشتباه محاسباتی می‌کند، ولی باز هم دشمنی می‌کند.
کد خبر: ۱۱۶۱۳۸۰
تاریخ انتشار: ۰۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۹:۲۹ 26 January 2023

به گزارش «تابناک» به نقل از فارس، یازدهمین مراسم سالگرد عروج سردار شهید حاج احمد سیاف‌زاده و آیین رونمایی از کتاب «جنگ شانزده ساله» (زندگینامه احمد سیاف) با حضور سردار فدوی، جانشین فرمانده کل سپاه،در باغ موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد.

در این برنامه سردار دریادار پاسدار علی فدوی جانشین فرمانده کل سپاه اظهار کرد: ایمان، باور به وعده‌های الهی، شور و نشاط و با ابتکار عمل کار‌ کردن از مشخصه‌های شهید سیاف زاده بود البته این مشخصه نزد بسیاری از رزمندگان وجود داشت و همین مزیت‌ها باعث حفظ انقلاب اسلامی شد.

وی افزود: چند روز دیگر ۴۴ سالگی انقلاب اسلامی تمام می‌شود و وارد ۴۵ سالگی عمر انقلاب می‌شویم حال آیا شما در تمام این سال‌ها یک روز را به یاد دارید که جبهه باطل دشمنی خود را با مردم ایران انجام نداده باشد؟ این درگیری ۴۴ سال است ادامه دارد و خواهد داشت.

ناکامی آمریکا در جنگ با ایران پس از انقلاب

سردار فدوی متذکر شد: به لحاظ توانمندی‌های مادی و دنیایی اعم از اقتصادی، نظامی، رسانه‌ای حتی هم اکنون نیز نسبت به دشمن بالاتر نیستیم، ولی طی سال‌های بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در ایران آمریکایی‌ها حتی یک پیروزی را هم به دست نیاوردند چرا که اگر داشتند با استفاده از قدرت رسانه‌ای خود گوش دنیا را کَر کرده بودند.

وی با تأکید بر اینکه نتایج را خداوند مشخص می‌کند البته به شرطی که تکالیف الهی را انجام دهیم، اضافه کرد: در تمام این روزها، یک روز هم نبوده که خبیثان عالم علیه انقلاب اسلامی ایران جنگ و توطئه نکنند به عنوان مثال روز‌های گذشته آن‌ها جنگ کاملی را علیه ما انجام دادند، چون فکر می‌کردند بر ذهن جوانان تاثیر گذاشتند می‌توانند آن‌ها را مقابل انقلاب اسلامی قرار دهند، ولی همچون گذشته به اشتباه محاسباتی افتادند.

جانشین فرمانده کل سپاه گفت: آن‌ها باز هم برای صدمین بار اشتباه محاسباتی کردند و با وجود آن که همه جانبه پای کار آمدند، ولی باز پیروزی برای جبهه قرآنی بود، البته همان گونه که عنوان شد، چنانچه به تکالیف الهی عمل نکنیم این پیروزی‌ها به دست نمی‌آید و این را ما در زمان صدر اسلام و در جنگ احد مبنی بر گوش ندادن مسلمانان به تکالیف الهی ملاحظه کردیم.

دشمن امروز هم مانند ۴۴ سال گذشته اشتباه محاسباتی می‌کند

وی در ادامه داد: باید دائم خود را رصد کنیم که چگونه به تکالیف بیشتری عمل کنیم تا بلکه پیروزی‌های بیشتری به دست آوریم؛ دشمن امروز هم مانند ۴۴ سال گذشته اشتباه محاسباتی می‌کند، ولی باز هم دست از دشمنی خود بر نمی‌دارد، چون اقتضاء دشمن، دشمنی کردن است.

سردار فدوی افزود: همه تکالیفی که خداوند مشخص کرده قبلاً توانایی‌های بالاتر از آن را به انسان‌ها داده است لذا چنانچه انسانی اراده کند می‌تواند تمام وعده‌های خداوند را عملی سازد؛ در سال بیش از ۷۰ هزار مراسم گرامیداشت شهدا در کشور برگزار می‌شود این یعنی هنوز جوانان به دنبال زنده نگاه داشتن یاد و نام شهدا هستند و اینکه راه آن‌ها را ادامه دهند.

وی سپس گفت: کل شهدای ما که حدود ۲۰۰ هزار شهید را شامل می‌شود به نسبت سایر جنگ‌های دنیا به دلیل کم بودن تعداد شهدا، قابل مقایسه نیست؛ سال‌های اول پیروزی انقلاب اسلامی در ایران، دشمنان فکر می‌کردند با عوامل دست چندم خود در کردستان می‌توانند انقلاب را با شکست مواجه سازند، اما وقتی متوجه شدند نمی‌توانند صدام را با پشتیبانی ۸۷ کشور وارد جنگ با ایران کردند، ولی باز هم علی رغم تلاش آن‌ها که حتی با حضور مستقیم آمریکا در این جنگ همراه شد، نتوانستند به نتیجه‌ای که می‌خواستند دست یابند و هر بار خودشان شکست را در برابر ما فریاد زدند.

در جایی که مشکل داریم به دلیل عمل نکردن به تکالیف مان است

جانشین فرمانده کل سپاه اضافه کرد: در وقایع اخیر نیز دشمنان این مردم خیلی تلاش کردند آن هم تلاشی بی نقص برای اینکه هزاران نفر از مردم را به کف خیابان‌ها بیاورند، ولی باز هم نتوانستند؛ حال امروز در تل آویو، پاریس و لندن شاهد تظاهرات میلیونی علیه حاکمان این شهر‌ها هستند؛ البته باید این را هم گفت در جایی که مشکل داریم به دلیل عمل نکردن به تکالیف مان است.

وی در ادامه عنوان کرد: دشمن بر مشکلات جامعه خیلی می‌دمد، ولی توانمندی ما از دشمن بیشتر است به همین جهت باید این توانمندی را به بالفعل تبدیل کنیم به عنوان مثال در برخی مواقع به اندازه یک صفحه هم مطلب درباره کاری که می‌خواستیم انجام دهیم نداشتیم، ولی انسان‌های با ایمان وارد صحنه شدند و بواسطه آن به موفقیت‌های بسیاری دست یافتیم.

۸ سال حضور در جنگ، هشت سال تربیت راویان جنگ

سیاف زاده پسر سردار شهید سیاف زاده در این مراسم گفت: در چنین ایامی و شب وفات پیامبر اکرم (ص) به یارانش پیوست.

وی افزود اظهار کرد: سردار سیاف زاده در طول عمر خود مجاهدت کرد. ما طی ۱۱ سال حدود ۱۵۰ سخنرانی این شهید را جمع آوری کردیم اما جای یک کتاب مدون خالی بود که پنج شش سال قبل با نویسندگی سعید علامیان، این کتاب نوشته شد.

وی افزود: سردار سیاف زاده ۸ سال در جنگ بود و هشت سال هم راویان جنگ را تربیت کرد.
نقل خاطره همرزمان و فرماندهان دوران دفاع مقدس، دیگر بخش این مراسم بود.
در این مراسم، کتاب «جنگ شانزده‌ ساله» نوشته سعید علامیان رونمایی شد.

سردار سیاف زاده هیچگاه صحنه های انقلاب را ترک نکرد

علامیان بعد از رونمایی کتاب گفت: کتاب روایت محکمی دارد. سردار سیاف زاده هیچگاه صحنه های انقلاب را ترک نکرد و تمام نوشته های این کتاب مستند و محکم است.

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
برچسب منتخب
# انتخابات # محمدباقر قالیباف # مصطفی پورمحمدی # سعید جلیلی # علیرضا زاکانی # امیرحسین قاضی زاده هاشمی # مسعود پزشکیان # انتخابات ریاست جمهوری