بازدید 5495

جلیلی: دشمن دیگر گزینه قابلی روی میز ندارد

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: امروز دشمن در نقطه‌ای است که احساس می‌کند گزینه قابلی دیگر روی میز ندارد؛ وقتی دشمن از زور و تزویر ناامید می‌شود روی به ایجاد ناامنی می‌آورد، این به معنای استیصال طرف مقابل است.
کد خبر: ۱۱۶۱۱۹۱
تاریخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۹ 25 January 2023


به گزارش تابناک به نقل از تسنیم، سعید جلیلی در نخستین دوره ملی روایت پیشرفت و امیدآفرینی که در دانشگاه جامع امام حسین (ع) برگزار شد، اظهار داشت: برای داشتن یک روایت می توان حوادث اخیر در کشور و عوامل موثر بر آن اعم از بازیگران داخلی و خارجی را بررسی کرد و یا در سطحی بالاتر دوران پس از انقلاب و حتی روند 200 سال اخیر کشور را مورد مطالعه قرار داد.

 

وی با تاکید بر اینکه در تحلیل شرایط و ارایه روایت درست از پدیده های اجتماعی و سیاسی باید علاوه بر سیر زمانی، تحولات محیطی را نیز مورد بررسی قرار داد، گفت: در بررسی مسائل چند ماه اخیر کشور بررسی تحولات محیطی یعنی تحولات داخلی، منطقه‌ای و جهانی بسیار مهم است. باید ببینیم نسبت این حوادث با تحولات این سه سطح چیست و چرا امروز در سطح جهانی، کشورهای مختلف و برخی از آنهایی که ادعا دارند در صحنه دنیا عرض اندام می‌کنند، اینگونه بر جمهوری اسلامی ایران متمرکز شده اند.

عضو شورای عالی امنیت ملی ادامه داد: اینگونه نیست که کشورهای دنیا بیکار باشند پس چرا امروز از نخست وزیر استرالیا در شرقی ترین نقطه دنیا تا نخست وزیر کانادا در غربی‌ترین نقطه دنیا در اشکال مختلف درباره حوادث ایران نه تنها صحبت می کنند بلکه تحرکات خارق‌العاده انجام می دهند؟

وی تاکید کرد: اگر می خواهیم به این سوال پاسخ بدهیم باید بدانیم در چه نقطه‌ای هستیم و مختصات این نقطه را برای خودمان تعریف کنیم؛ اگر این نقطه را درست توصیف نکنیم طبیعتا درست نمی‌توانیم تحلیل کنیم و نتیجه درستی نیز نمی توانیم تجویز کنیم.

جلیلی با بیان اینکه هیچکدام از قدرت‌های دنیا به انقلاب ما خوش‌آمد نگفت و بلکه تمام تلاش خود را علیه آن به کار بردند، ادامه داد: یک اصطلاحی را هم در ادبیات سیاسی حتی این روزها هم می‌شونیم و آن این است که گزینه‌ها روی میز است. ما در نقطه ای هستیم که باید این پرسش را مطرح کرد که گزینه‌های تهدیدی دشمن کدامش روی میز است که تاکنون استفاده نکرده است؟ ترور؟ که حدود 18 هزار شهید ترور داشته ایم؛ جنگ ؟ که هشت سال طول کشید.فشار اقتصادی؟ به تعبیر خودشان فشار حداکثری اعمال شد. اینها گزینه‌های اصلی‌شان برای رویارویی بود که همه را استفاده کردند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: امروز دشمن در نقطه‌ای است که احساس می‌کند گزینه قابلی دیگر روی میز ندارد؛ وقتی دشمن از زور و تزویر ناامید می‌شود روی به ایجاد ناامنی می‌آورد، این به معنای استیصال طرف مقابل است و در نقطه‌ای است که دیگر گزینه‌ای ندارد، اینجا جایی است که او باید نقاط قوت شما را بپوشاند.

وی با تاکید بر اینکه آنچه که منجر به رسیدن ما به این نقطه شده، نقاط قوت است که همان نرم‌افزار انقلاب اسلامی است، تصریح کرد: دشمن می خواهد این را بپوشاند یا آن را تقلیل بدهند و این تمام تلاشی است که آنها در حال انجام آن هستند. وظیفه ما تقویت نقاط قوت است که یکی از اقدامات مهم برای این کار روایت صحیح از آنچه که واقعیت است و نسبت آن با قبل و بعد و آنچه در آینده در پیش داریم است.

جلیلی در پایان با بیان اینکه نقاط ضعفی که در کشور موجود است هم با الهام از نقاط قوت برطرف می‌شود، افزود: اگر کشوری توانست در عرصه جنگ که سخت‌ترین عرصه‌هاست موفقیت به دست بیاورد، در عرصه اقتصاد، صنعت و کشاورزی هم خواهید توانست اما دشمن از این بابت نگران است.

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱۰
در انتظار بررسی: ۷۳
انتشار یافته: ۱۰
آره واقعاًدشمن به استیصال رسیده ولی تورم وبدبختیش مال ماست!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۰۹ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۵
خدم و حشم و بادیگاردو و حقوق از چندجات و....را داری،همیشه هم که مدیر ارشد بودی،تو چی میدونی شرمندگی پدر جلو زن و بچه چیه؟؟؟شعارتو بده بزرگوار؟؟؟ !! ولی به شعور ایرانی ها،توهین نکن!
کاملا مشخص است که یک ریال هم فشار به شما از بابت تحریم ها نیامده، مردم هم که آفریده شدند برای بدبختی
دشمن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

کاش میشد دشمن رو معنی کرد برای مردم ایران تا بدانند دشمن واقعی کیست
دشمن دشمن دشمن ……
برای مردم هم دیگه رمقی برای زندگی کردن نمونده
شکمت سیره جلیلی جان
تئوری زمستان سختتون واسه هفت پشتمون بسه. کی میخواین دیگه حرف نزنین کلا شما؟
اين آقايون دست از اين مدل شعارها و حرف هاشون بر نمي دارند . يا خبر از حال و روز مردم ندارند كه در چه وضعيتي بسر مي برند و يا مايل هستند كه سرشان همچنان زير برف باشد
اینکه دشمنان ما چه در سر دارند را همه میدانند بفرمایید برای مقابله با اقدامات دشمن چکار کرده اید ؟االهام گرفتن از جنگ برای مشکلات اقتصادی و صتعت؟!!!.
یه سوال دارم:
وقتی به خاطر تحریم ها در بخش نفت و گاز سرمایه گذاری نشد و تو این چند روز خیلی از مردم تو خونه هاشون از سرما لرزیدن تو دردت نیومد؟؟؟؟؟ وقتی به خاطر مازوت سوزی و آلودگی هوا خیلی از مردم مردن تو دردت نیومد؟؟؟؟؟؟؟؟
حتما باید این مردم بمیرن تا تو خیالت راحت بشه؟؟؟
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # حقآبه هیرمند # حج 1402 # رضامراد صحرایی # عبدالعلی قوام
آخرین اخبار
وب گردی