بازدید ۲۴۰۰۸
مدیرکل توسعه گردشگری داخلی گفت: موضوع تعطیلی پنجشنبه‌ها در دولت تصویب شده و در صورت تصویب در مجلس می‌تواند موجب رونق بوم‌گردی‌های نزدیک مراکز شهرها شود.
کد خبر: ۱۱۶۰۶۸۸
تاریخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۰ 22 January 2023

به گزارش «تابناک» به نقل از مهر، ششمین نشست افق تحول وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با حضور معاونان این وزارتخانه، مدیران کل و معاونان ادارات کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ۳۱ استان کشور با موضوع صنایع‌دستی در محل سالن آمفی‌تئاتر وزارت میراث‌فرهنگی برگزار شد.

در این نشست مصطفی فاطمی مدیرکل توسعه گردشگری داخلی با اشاره به تشکیل ستاد سفر نوروز ۱۴۰۲ افزود: با توجه به تداخل نوروز امسال با ماه مبارک رمضان باید هماهنگی‌های لازم انجام شود.

او به تحریک تقاضای سفر قبل از آغاز تعطیلات نوروز اشاره کرد و گفت: از طریق برخی انگیزه سازی‌ها از جمله تخفیفات، کارت سفر و استفاده از تبصره ۱۸ می‌توان موتور محرک سفر را در بهمن ماه روشن کرد.

فاطمی در ادامه به ساماندهی تعطیلات کشور اشاره کرد و گفت: با پیگیری‌های دکتر شالبافیان موضوع تعطیلی پنجشنبه‌ها در دولت تصویب شده و در صورت تصویب در مجلس می‌تواند موجب رونق بوم‌گردی‌های نزدیک مراکز شهرها شود.

مدیرکل دفتر توسعه گردشگری داخلی با اشاره به ترویج و افزایش رویدادهای گردشگری در نیمه اول سال، ادامه داد: تقویم رویدادهای گردشگری در حال تدوین است و در نمایشگاه گردشگری تهران رونمایی می‌شود. استان‌ها لیست رویدادهای خود را اعلام کنند.

موضوع میزهای تخصصی دیگر موردی بود که فاطمی به آن اشاره کرد و گفت: میزهای تخصصی با توجه به ظرفیت هر استان به صورت ملی و استانی تشکیل شده است.

مدیرکل توسعه گردشگری داخلی بر اهمیت فعالیت‌های تخصصی استان‌ها در حوزه گردشگری تاکید کرد و ادامه داد: رویکرد استان‌ها در نمایشگاه تخصص محور باشد و بر موضوعات گردشگری تمرکز شود.

همچنین زاهد شفیعی مدیرکل برنامه‌ریزی، مطالعات و آموزش گردشگری به اهمیت سند راهبردی به‌عنوان سندی بین‌بخشی اشاره کرد و افزود: این سند دارای ظرفیت زیادی برای حل مسائل گردشگری از طریق تعامل است و ادارات کل استانی باید توجه ویژه‌ای به آن داشته باشند.

او با بیان اینکه این سند دارای ۵۵ حکم استانی است، بر جدی گرفته شدن طرح‌های جامع به‌عنوان نقشه راه توسعه گردشگری استان تاکید کرد.

مدیرکل برنامه‌ریزی، مطالعات و آموزش گردشگری با اشاره به بازنگری طرح روستاهای هدف، ادامه داد: این طرح که از سال ۹۰ بازنگری نشده بود در حال بازنگری است و بودجه مناسبی برای مطالعه در این خصوص اختصاص پیدا کرده است. روستاهای اولیه احصا شده و در حال اجرا هستیم.

در ادامه، احمد تجری مدیرکل سرمایه‌گذاری، زیرساخت و مناطق نمونه گردشگری، محوریت نمایشگاه گردشگری امسال را ارائه فرصت‌ها و بسته‌های سرمایه‌گذاری همچنین حضور فعال شهرداری‌ها عنوان کرد و ادامه داد: انجام تعاملات و هماهنگی‌های مؤثر بین دستگاهی برای پیگیری تخصیص اعتبارات زیرساختی از سوی ادارات کل استانی موضوع مهمی است که باید مورد توجه قرار بگیرد.

او با اشاره به واگذاری اراضی ملی بالای ده هکتار بر موضوع نظارت بر اجرای این فرایند همچنین پیگیری واگذاری‌ها به سرمایه‌گذار مورد قبول تاکید کرد.

نقی‌زاده مدیرکل نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری به تفویض اختیارات به ادارات کل استانی اشاره کرد و ادامه داد: در راستای عملکرد بهتر و تسهیل صدور مجوزها و فعالیت‌ها در ارتباط با توسعه کسب و کارهای گردشگری اختیارات به ادارات کل استانی تفویض شده است.

او به تقارن ایام نوروز و ماه مبارک رمضان اشاره و بر هماهنگی بیشتر با توجه به این شرایط تاکید کرد.

ضرورت آمادگی کامل تأسیسات گردشگری، پخش اذان و رعایت شئونات اسلامی، نظارت بر بهداشت و بازدید از تأسیسات گردشگری از سوی معاونان گردشگری استان‌ها پیش از آغاز تعطیلات، مستندسازی از بازدیدها، استفاده از ظرفیت تشکل‌ها برای برخورد با تخلفات از جمله موارد مورد اشاره نقی‌زاده بود.

همچنین در ادامه برخی از مدیران کل استانی و معاونان گردشگری استان‌ها به طرح چالش‌ها و پیشنهادات خود در حوزه‌های مختلف از جمله تفویض اختیارات به استان‌ها، صدور مجوزها، ایجاد فرصت‌ها و مشوق‌های سرمایه‌گذاری، بازشناسی نیازهای بازارهای هدف، رایزنی برای بهره‌برداری از تسهیلات تبصره ۱۶ و پیگیری جدی برای تشکیل صندوق توسعه گردشگری پرداختند.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱
در انتظار بررسی: ۳۲
انتشار یافته: ۱۰
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۱۲ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۲
اگه کل ایام هفته تعطیل بشه سودش بیشتر از زیانش خواهد بود
کاظم میرزایی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۴۴ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۲
باسلام واحترام همینجوری ما با دنیا 4روز عقبیم اگر میشد جمعه وشنبه تعطیلی اعمال شود که این فاصله کمتر بشه چون تمام مبادلات تجاری وامور کنسولی وگردشگری وغیره فاصله کمتر بشه مثالا با روسیه -چین وکشورهای همسو متشکر وممنون
مهدی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۵۳ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۲
آخه با کدوم پول مردم برن مسافرت توی این گرونی و تورم.فکرهزینه هاشم کردید یا نه؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۵۷ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۲
من موندم واقعا این آقایون چه فکر میکنند.پنج شنبه ها اگه بخواد تعطیل بشه باید ساعت کارش در روزهای هفته شناور بشه .اون وقت کارکنانی که مثلا تا ساعت 4 بعد ظهر محل کار هستند کی باید بهشون ناهار بده(البته فکر کنم رئیس جمهور).آیا امکانات سرو غذا در تمامی ادارات موجود است یا اینکه هر کی صبح داره میاد غذاش رو هم بزنه زیر بقلش بیاره اداره.بعد کجا غذا روگرم کنه؟کجا بخوره ؟(پیش ارباب رجو؟).شما یه چیزی دیدی و شنوفتی ولی تحلیلش نکردی.برو اول ببین دارند چه طور اجرا میکنند بعد بیا در این مورد تصمیم بگیر
ناشناس
|
United States of America
|
۱۲:۵۷ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۲
من متوجه نشدم چی را می خواهند تعطیل کنند. مدارس، دانشگاهها و اکثر ارگانهای دولتی که تعطیل است و بخش خصوصی را هم که نمی شود مجبور کرد.
ناشناس
|
United States of America
|
۱۲:۵۷ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۲
من متوجه نشدم چی را می خواهند تعطیل کنند. مدارس، دانشگاهها و اکثر ارگانهای دولتی که تعطیل است و بخش خصوصی را هم که نمی شود مجبور کرد.
ناشناس
|
Germany
|
۱۲:۵۸ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۲
تصمیم خیلی خوبیه. چون خیلی خسته میشن باید بیشتر استراحت کنن.
Morteza
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۰۴ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۲
بهتر نیست که شنبه ها تعطیل بشه؟ وقتی خارجی ها شنبه یکشنبه تعطیل ن و ما پنجشنبه جمعه، عملا نیازنیست که کسی ما رو تحریم کنه، خود بخود 4روز از هفت روز رو خود تحریمی تشریف داریم
علی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۴۷ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۲
کلاً تعطیل کنید خیال همه را راحت کنید !!!
کارهای ناپخته هنوز ادامه دارد !!!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۰۳ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۲
عاقلانه ترین اقدامی که باید انجام شود تعطیلی اخر هفته برای کشور جمعه وشنبه باشد تا تعاملات کشور با جهان ازاد با حداقل زمان تداخل تعطیلی کشورهای دیگر باشد
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
آلودگی هوا حسن فیروزی چهل و یکمین جشنواره فیلم فجر نمازهای ماه رجب خزانه جواهرات ملی ایران
آخرین اخبار
وب گردی