بازدید 9736
۲

ارتفاع برف در کوهرنگ به بیش از یک متر رسید

مدیرکل هواشناسی چهارمحال و بختیاری از بارش ۶۷ سانتی‌متر برف در این شهرستان طی دو شبانه روز گذشته خبر داد و گفت: با احتساب بارش جدید، ارتفاع برف در این شهرستان به ۱۰۷ سانتی‌متر رسید.
کد خبر: ۱۱۵۸۹۱۱
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۴۰۱ - ۰۸:۳۸ 11 January 2023

به گزارش «تابناک»، مهران چراغپور شامگاه سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرن با اشاره به پایان بارش‌های ناشی از سامانه اخیر در این استان اظهار داشت: این سامانه در شهرکرد و بروجن هر کدام ۲۵ سانتی‌متر برف، در لردگان هشت سانتی‌متر، اردل ۱۷ سانتی‌متر، فارسان ۳۸ سانتی‌متر، سامان ۳۶ سانتی‌متر، فرخشهر ۳۰ سانتی‌متر، ایلبگی ۲۸ سانتی‌متر و بلداجی ۲۷ سانتی‌متر برف به همراه داشته است.

وی ادامه داد: در دیگر نقاط استان نیز بارش برف به همراه باران گزارش شده است که در نتیجه آن برف مذاب در بن ۲۴ میلیمتر، سورشجان ۳۲ میلیمتر، مالخلیفه ۴۶ میلیمتر، لیرابی ۳۱.۵ میلیمتر، دوآب صمصامی ۳۹ میلیمتر، آلونی ۲۹ میلیمتر و دزک ۱۹ میلیمتر ثبت شده است.

مدیرکل هواشناسی چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: بارش‌ها در تمامی نقاط استان به پایان رسیده است اما برای صبح چهارشنبه، شکل‌گیری بارش‌های جزیی برای مناطق شرقی استان دور از انتظار نیست.

چراغپور از کاهش دما برای روزهای چهارشنبه و پنجشنبه خبر داد و گفت: برای روز پنجشنبه کاهش محسوس دما پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش ایرنا، چهارمحال و بختیاری سرچشمه رودخانه‌های زاینده‌رود، کارون و بخشی از دز است و افزایش یا کاهش بارش‌ها در این استان، استان‌های خوزستان، اصفهان و فلات مرکزی را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد.

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۷
انتشار یافته: ۲
با سلام
مدتی است سایت سازمان هواشناسی چهارمحال و بختیاری، در ارائه اطلاعات روزانه و فصلی بارندگی ، به صورت کاملا عیان و عامدانه اهمال می کند. بنا بر رشته دانشگاهی که به سایتهای مختلف استانها سر میزنم فقط در این استان و آن هم اخیرا شاهد چنین کوتاهی هستم. واقعا این موضوع چیزی است که باید مردم را عصبانی کنید و مجموعه زحمتکش آن استان و کل کشور را با اینچنین قضاوتهایی مواجه می کنند. مهمترین حوزه آبریز کشور که یقینا تعداد بازدید کننده سایت آن استان را به مراتب در صدر کشور قرار می دهد چنین سطح ارائه هاطلاعات واقعا نگران کننده ه است. اطلاعات نه به روز می شود و نه قصدی برای بهبود آن دیده می شود.
و اما سخنی با مدیرکل محترم:
آقای مدیر کل لطفا سایت اداره کل هواشناسی را خودتان یک چک فرمائید. در حد وبلاگ هم نیست. همین اطلاعات برف را هیچکس دسترسی ندارند برخلاف قانون اخیر که ملزم به ارائه آزاد اطلاعات هستید و برخلاف اینکه شما سردمدار ارگانهای اطلاعات محور و داده محور هستید چرا اطلاعات را در اختیار شهروندتان نمی گذارید. به نظر از زمان صدارت جمابعالی سیاست عدم ارائه اطلاعات در دستور کار است که ان شالله دستگاههای نظارتی پیگیری فرمایند.
پاسخ ها
بهروز
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۳۷ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۱
چقدر غلط املایی داری ناشناس
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # اسدالله اسدی # حقآبه هیرمند # حج 1402 # انتخابات ترکیه 2023
آخرین اخبار
وب گردی