بازدید 3632

ناکامی تروریست‌ها در ورود به کشور از مرز سراوان

فرمانده هنگ مرزی سراوان از درگیری مسلحانه مرزداران با اشرار و معاندان مسلح و کشف تعداد ۵۶۳ عدد انواع مهمات جنگی خبر داد.
کد خبر: ۱۱۵۵۷۳۸
تاریخ انتشار: ۲۹ آذر ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۵ 20 December 2022

به گزارش «تابناک» به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، سرهنگ فراهی در تشریح این خبر گفت: مرزداران غیور مستقر در اسفندک، با اشراف و تسلط اطلاعاتی بر مناطق مرزی از قصد اعضای گروهک معاند و تروریستی سازمان یافته برای ورود به کشور و اقدامات خرابکارانه مطلع شدند که با تشدید پوشش منطقه به حراست از مرز‌ها پرداختند.
 
وی با اشاره به استقرار عملیاتی مرزبانان در منطقه شناسایی شده افزود: مرزبانان پس از ساعت‌ها کمین هدفمند، تعدادی افراد مسلح و متجاوز (عناصر گروهک تروریستی) که از سمت خاک کشور مقابل قصد ورود به خاک کشور جمهوری اسلامی ایران را داشتند مشاهده و با اقدام رزمی و تاکتیکی با آن‌ها به صورت مسلحانه درگیر و افراد مسلح که تاب مقاومت در برابر آتش پرحجم رزمندگان مرزبانی را نداشتند با استفاده از شیار‌های کوهستانی به سمت خاک کشور مقابل متواری شدند.
 
فرمانده هنگ مرزی سراوان ادامه داد: مرزبانان در پاک سازی محل درگیری، تعداد ۳۴۰ تیر جنگی کلاش، ۱۹۰ تیر جنگی به همراه ۲ تیغه خشاب ام ۱۶، تعداد ۸ عدد نارنجک دستی جنگی، ۲۴ عددگلوله ۴۰ میلی متری ضد نفر، یک عدد گلوله ۴۰ میلی متری ضد خودرو، یک عدد سر نیزه کلاش، یک دستگاه بیسیم دستی، یک عدد قطب نما، ۳ عدد کیسه خواب، یک عدد پک بند آورنده خون، ۲ عدد شریان بند کشف کردند.
 
سرهنگ فراهی با اشاره به تلاش مرزبانان برای شناسایی و دستگیری عوامل این درگیری مسلحانه، بیان داشت: مرزداران این فرماندهی با هرگونه تجاوز مرزی و عوامل ناامنی در مرز‌های استان برخورد قاطع خواهند داشت.

اشتراک گذاری
مطالب مرتبط
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # پروانه معصومی # ایام فاطمیه # امیر تتلو