بازدید 7876

زلزله در نفت‌خیزترین منطقه آمریکا

طی روزهای گذشته منطه تگزاس آمریکا شاهد یک زلزله بزرگ بوده که البته این زلزله نفت‌خیزترین نقطه آمریکا را هم درگیر کرده است.
کد خبر: ۱۱۵۵۴۸۸
تاریخ انتشار: ۲۷ آذر ۱۴۰۱ - ۱۸:۱۲ 18 December 2022

به گزارش تابناک اقتصادی به نقل از سی ان بی سی، طی روزهای گذشته یک زلزله ۵.۵ ریشتری بخش بزرگی از ایالت تگزاس آمریکا را تکان داد.

از جمله مناطقی که این زلزله در آن به وضوح احساس شد، غرب تگزاس بود که منطقه نفت‌خیز پرمیان در آن قرار دارد. این منطقه نفت‌خیزترین نقطه آمریکاست و بیشترین نفت تولیدی آمریکا از آن برداشت می‌شود.

به خاطر افزایش فعل و انفعالات زمین‌شناسی در این منطقه گفته می‌شود تزریق آب در قالب عملیات شکست هیدرولیک به میادین نفتی شیل برای استخراج نفت کاهش یافته است. حدود یک ماه پیش هم یک زلزله ۵.۴ ریشتری در تگزاس رخ داده بود.

سازمان زمین شناسی آمریکا می‌گوید: این زلزله حدود ۵ کیلومتر در عمق زمین رخ داده و حتی در ایالت نیومکزیکو هم احساس شده است.

زمین‌شناسان گفته‌اند که وقوع زلزله‌های در مقیاس کوچک در تگزاس معمول است، اما زلزله‌های بزرگ اینچنینی به ندرت اتفاق می‌افتد. بسیاری از زلزله‌ها در این منطقه در ارتباط با عملیات شکست هیدرولیک برای استخراج نفت و تزریق مایعات به زمین رخ می‌دهند.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# غزه # آلودگی هوا # ایام فاطمیه # امیر تتلو # روز دانشجو # فساد چای دبش # اکبر رحیمی