بازدید ۲۲۶۶۵
شورای امنیت کشور اعلام کرد
هرچند گزارش‌های رسمی سازمان پزشکی قانونی، مجلس شورای اسلامی، فراجا و همچنین نظریات کارشناسی پزشکان متعهد کشور نشان می‌داد که هیچ اقدام مستقیمی از سوی عوامل انتظامی منجر به فوت خانم امینی نگردیده است، اغتشاش به این بهانه آغاز و اساسا موضوع متوفی به فراموشی سپرده شد.
کد خبر: ۱۱۵۳۰۶۰
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۰ 03 December 2022

۲۰۰ نفر در اغتشاشات اخیر جان خود را از دست دادند / حداقل چهار اقدام مشخص برای نهادینه کردن حق اعتراض انجام شد

تابناک _ شورای امنیت کشور با صدور بیانیه ای نسبت به رخدادهای اخیر توضیحاتی داد. متن بیانیه شورای امنیت کشور به شرح زیر است؛

شورای امنیت کشور با توجه به آغاز و تداوم اغتشاشات که نشان‌دهنده یک جنگ ترکیبی علیه جمهوری اسلامی ایران با هدف تضعیف همبستگی ملی و به عقب راندن پیشرفت کشور بوده و اساسا مطالبات واقعی مردم را به انحراف می کشاند، بنا به خواست عمومی مردم جهت ارتقای سطح امنیت اجتماعی، توضیحات زیر را ارائه می دهد؛

جمهوری اسلامی ایران با نظام مردم سالاری دینی در طول چهار دهه اخیر، لنگرگاه ثبات و امنیت منطقه ای بوده است. ناکامی کودتا، اقدامات تروریستی گروه های ضدانقلاب و تجزیه طلب در دهه نخست انقلاب اسلامی، دفع تجاوز رژیم بعث عراق در دوران دفاع مقدس تا حفظ امنیت ملی در محیط پرآشوب غرب آسیا با تجاوزهای مکرر نظامی آمریکا و تروریسم داعش، همگی نشان دهنده توان امنیتی بالا مبتنی بر الگوی امنیت مردم پایه بوده است. اقتدار ملی در جمهوری اسلامی ایران بر مشارکت حداکثری مردم در نظام مردم سالاری دینی استوار می باشد، به همین جهت نیز نقطه تمرکز دشمن: مردم و ولایت فقیه است.

رویکرد دولت بر پیشرفت جهادی متمرکز شده تا کشور در آستانه جهش اقتصادی قرار گیرد

دولت سیزدهم در یک سال گذشته با گفتمان «دولت مردمی و ایران قوی» برنامه خود را بر اصلاح ساختارهای اقتصادی، عدالت اجتماعی و مقابله با فساد برای بهبود معیشت عمومی قرار داده است. انباشته شدن حجم زیادی درخواست های صنفی و مطالبات اقتصادی میان مردم عزیز کشور، اصلی ترین دغدغه بوده که همت اصلی دولت نیز به رفع آنان مصروف گشته است. از سوی دیگر دولت با دیپلماسی چندجانبه، ضمن ارتقای روابط با همسایگان، پیوستن به اتحادیه های اقتصادی با قدرت های نوظهور، مذاکره با غرب درباره برجام را نیز با ایستادگی بر منافع ملی و به طور مشخص رفع فوری تحریم های ظالمانه، دنبال کرده است. رویکرد دولت بدون درگیر شدن به مسائل حاشیه ای بر اصلاح فرایندها و ساختارها جهت پیشرفت جهادی متمرکز شده تا کشور در آستانه جهش اقتصادی پس از سالها تحریم داخلی و خارجی قرار گیرد.

هیچ اقدام مستقیمی از سوی عوامل انتظامی منجر به فوت خانم امینی نگردیده است

در شرایطی که کشور به آرامش سیاسی، خنثی سازی تحریم‌ها و ثبات اقتصادی پس از طرح بزرگ هدفمندسازی ارز ترجیحی رسیده و دولت برای مواجهه با ریشه‌های نارضایتی‌های اجتماعی-اقتصادی در حوزه‌های مسکن، اشتغال، حاشیه نشینی، آسیب‌های اجتماعی و ... ناشی از سیاستگذاری‌های غلط توسعه در دهه‌های گذشته آماده می شد، دشمن با ناامیدی از راهبرد فشار حداکثری به جنگ ترکیبی روی آورد. فوت تاثر برانگیز خانم «مهسا امینی» پس از حضور در واحد پلیس امنیت اخلاقی تهران مورخ ۲۵ شهریور باعث گردید تا دشمن، طراحی پیچیده خود در جنگ ترکیبی که بنا بود به بهانه‌های مختلف آغاز شود را تسریع و با شتاب اجرایی نماید؛ لذا هرچند گزارش‌های رسمی سازمان پزشکی قانونی، مجلس شورای اسلامی، فراجا و همچنین نظرات کارشناسی پزشکان متعهد کشور نشان می‌داد که هیچ اقدام مستقیمی از سوی عوامل انتظامی منجر به فوت خانم امینی نگردیده است، اما اغتشاش به این بهانه آغاز و اساسا موضوع متوفی به فراموشی سپرده شد. اعتراضات مسالمت آمیز، بسرعت با فضاسازی منفی رسانه‌های تروریستی (بی. بی. سی و سعودی اینترنشنال) به سمت روند غیرقانونی و آشوب‌های خیابانی سوق داده شد. ظرف مدت کوتاهی با ورود شبکه آشوبگران حرفه‌ای و سازمان یافته با رهبری فضای رسان‌های انگلیسی-سعودی تبدیل به اغتشاش و اقدامات تروریستی گردید. حمله مستقیم به مراکز امنیتی، نظامی و انتظامی، کشته سازی در میان جمعیت معترض، تخریب مراکز درمانی و آمبولانسها، و همچنین تخریب گسترده اماکن عمومی مانند: شهرداریها، خودرو‌های آتش نشانی، مساجد، بانک‌ها و اموال خصوصی مردم در دستورکار قرار گرفت.

به دلیل تفاوت ماهوی دو گروه ناراضی و معترض، با اغتشاشگران تروریست، برخورد نیروهای امنیتی با اغتشاش به جهت آسیبی که به امنیت مردم داشته اند، کاملا متفاوت بوده است. به طور قطع اعتراض اجتماعی و پیگیری مطالبات بحق صنفی و معیشتی مردم -همچنان که در سالهای اخیر به شکل متعدد و بدون کمترین مساله امنیتی برگزار شده است- و نیز اعتراض سیاسی به فرایندهای جاری به شکل مسالمت آمیز، با حضور مسلحانه ضدانقلاب در خیابان ها، آتش زدن اموال عمومی و خصوصی، استفاده از سلاح سرد و گرم علیه مردم و حافظان امنیت، ارعاب عمومی و اخلال در نظم شهری، هیچ گونه نسبتی نداشته است. لذا بایستی خشونت ورزی در ابعاد مختلف را به عنوان، مرز میان اعتراض و اغتشاش تلقی کرد.

۲۰۰ تن در اغتشاشات اخیر جان خود را از دست داده اند

دشمن همچنین از طریق اجماع سازی میان گروه های ضدانقلاب و نیز تهییج برخی از سلبریتی ها قصد داشت با جنگ روانی گسترده و کشته سازی های دروغین، بهانه ای برای سلب آسایش مردم و گسترش اغتشاش در کف خیابان ایجاد نماید. لذا آنچه امروز در برابر دیدگان مردم قرار دارد، نه اعتراض مدنی، بلکه تخریب، خشونت و ناامنی از سوی اقلیتی اغتشاشگر می باشد که زمینه را جهت ورود و سوءاستفاده گروهک های تجزیه طلب و تروریسم داعشی برای انجام حملات ددمنشانه به هموطنان بیگناه و مظلوم نظیر آنچه در سومین حرم اهل بیت شاهچراغ(سلام اله علیه) و یا حمله تروریستی ایذه رخ داد، فراهم کرد. بررسی های مراجع ذی ربط نشان می دهد: در نتیجه مجموع آشوبگریهای یاد شده تاکنون بالغ بر ۲۰۰ نفر جان خود را از دست داده اند که می توان آنها را به اقسام: شهدای امنیت، شهدای مردمی در اقدامات تروریستی، افراد بی گناه قربانی پروژه کشته سازی گروهک ها، مردم بیگناهی که در شرایط بهم ریختگی امنیتی جان باخته اند، اغتشاشگران و نیز عناصر ضدانقلاب مسلح عضو گروهک های تجزیه طلب، تفکیک نمود. همچنین در این حوادث، هزاران میلیارد تومان خسارت به مراکز دولتی، عمومی و خصوصی وارد شده است که کمیته تحقیق وزارت کشور، موظف به برآورد دقیق و به تفکیک خسارات و همچنین تعیین تکلیف شیوه جبران مادی و معنوی آسیب های وارده، شده است.

طراحی اغتشاشات با ورود گروه‌های تجزیه طلب در استانهای سیستان و بلوچستان، کردستان و آذربایجان غربی

اقوام غیور و اصیل ایرانی در استان‌های مرزی کشور، در مدت اخیر آماج طراحی‌های دشمن برای کشاندن موضوع اعتراضات به نزاع قومی و مذهبی بوده اند. طراحی اغتشاشات با ورود گروه‌های تجزیه طلب در استان‌های سیستان و بلوچستان، کردستان و آذربایجان غربی به هدف ایجاد چرخ‌های از خشونت و چند دستگی در صفوف ملت صورت گرفت. در مقابل تمجید مقام معظم رهبری درباره قومیت‌های کرد و بلوچ و نیز تدابیر ویژه ایشان برای مدیریت میدانی حوادث زاهدان در تفکیک جان باختگان بیگناه، دلجویی و شهید قلمداد کردن آنان، ثبات و آرامش را تحقق بخشیده است. لازم به تاکید است که: تداوم این رویکرد ایجابی و اصلاحی، بدور از هرگونه فشار و سهم خواهی سیاسی، اراده قطعی نظام جمهوری اسلامی ایران در مدیریت وضعیت قومی-مذهبی نقاط مختلف کشور می‌باشد.

دانشگاه‌ها و مدارس از ابتدای اغتشاشات مورد طمع دشمن قرار داشت

دانشگاه به عنوان مهمترین رکن تحقق اقتدار علمی و پیشران پیشرفت ملی در کشور، از ابتدای اغتشاشات مورد طمع دشمن قرار داشت، همچنان که مدارس نیز برای آشفته خاطر نمودن اذهان خانواده ها آماج قرار گرفت. در این مدت تلاش مجموعه دستگاهها، وزارتخانه ها و دانشگاه ها بر روی آرامش بخشی، تمرکز بر حوزه علم و در کنار آن نشاط سیاسی از طریق سازکارهای پیش بینی شده نظیر؛ تشکل های دانشجویی، کرسی های آزاد اندیشی، مجوز به برنامه های سیاسی و ... بوده است. علیرغم تمامی هنجارشکنی ها و فحاشی های صورت گرفته در صحن مقدس دانشگاه توسط عده قلیلی از دانشجویان، اما اراده نظام جمهوری اسلامی بر غیرامنیتی نمودن فضای دانشگا هها، استفاده از سازکارهای داخلی مراکز آموزش عالی و هدایت قشر دانشجو به سمت کسب علم و دانش بوده است.

بیشتر بدانید

قاچاق بی سابقه سلاح به درون کشور از طریق دستگاه های اطلاعاتی دشمن

راهپیمایی گسترده و کم سابقه مردمی در سراسر کشور به مناسبت ۱۳ آبان، معادلات دشمن برای نمایش دروغین اغتشاشگران بجای مردم را کامل تغییر داد. از این روی دستگاه های اطلاعاتی دشمن، از طریق قاچاق بی سابق سلاح به درون کشور به منظور گسترش اقدامات تروریستی نظیر: شلیک مستقیم به تجمعات و نیز فعالیت پرحجم عملیات روانی-شناختی مبتنی بر دروغ و تغییر تاکتیک های خیابانی، کوشیدند ضمن ایجاد نارضایتی و سلب آرامش روانی مردم، آنها را به ستوه آورده و انگشت اتهام را بسوی نظام نشانه روند. اینک که اغتشاشگری و تروریسم با صبر و رشادتِ حافظان وطن و امنیت مدیریت و ناکامی دشمن آشکار گردیده است، میتوان بیانات رهبری معظم انقلاب در مراسم دانش آموختگی مشترک نیروهای مسلح در ۱۱/۷/۱۴۰۱ را بهتر فهم نمود. چه اینکه ایشان تاکید فرمودند: موضوع دشمن حجاب و بی حجابی نبوده، بلکه برنامه ریزی دشمن مقابله با حرکت شتاب گرفته کشور بسوی پیشرفت همه جانبه است.

نظام جمهوری اسلامی با مدارای حداکثری امنیتی با معترضان برخورد کرده است

درباره معترضان، نظام جمهوری اسلامی تلاش کرده، با مدارای حداکثری امنیتی برخورد و اقدامات سیاسی جهت جذب حداکثری را در دستورکار قرار دهد. چه اینکه ریاست محترم جمهوری اسلامی در تبیین حق اعتراض و تفکیک آن از اغتشاش به سه مولفه: گفتگو، انتقاد و اعتراض با هدف اصلاح اشاره کردند. لازم به ذکر است: در دولت سیزدهم طی یک سال گذشته، حداقل چهار اقدام مشخص برای نهادینه کردن حق اعتراض و سامان دادن به این موضوع انجام شده است: برگزاری انتخابات خانه احزاب به عنوان محلی جهت گفت‌وگوهای سیاسی، ساماندهی انجمن های صنفی، حمایت از سازمان های مردم نهاد NGO و تدوین پیش نویس آیین نامه برگزاری تجمعات و راهپیمایی های قانونی از آن جمله می باشند.

خشونت ورزی در ابعاد مختلف  مرز میان اعتراض و اغتشاش است

به دلیل تفاوت ماهوی دو گروه ناراضی و معترض، با اغتشاشگران تروریست، برخورد نیروهای امنیتی با اغتشاش به جهت آسیبی که به امنیت مردم داشته اند، کاملا متفاوت بوده است. به طور قطع اعتراض اجتماعی و پیگیری مطالبات بحق صنفی و معیشتی مردم -همچنان که در سالهای اخیر به شکل متعدد و بدون کمترین مساله امنیتی برگزار شده است- و نیز اعتراض سیاسی به فرایندهای جاری به شکل مسالمت آمیز، با حضور مسلحانه ضدانقلاب در خیابانها، آتش زدن اموال عمومی و خصوصی، استفاده از سلاح سرد و گرم علیه مردم و حافظان امنیت، ارعاب عمومی و اخلال در نظم شهری، هیچ گونه نسبتی نداشته است؛ لذا بایستی خشونت ورزی در ابعاد مختلف را مرز میان اعتراض و اغتشاش تلقی کرد.

طراحی دشمن برای تداوم اغتشاشات و صبر راهبردی نظام در مدیریت فضای عمومی کشور، منجر به وارد آمدن خسارات مادی و معنوی بی شمار به عموم مردم شده است. شکل گیری این وضعیت که برخی آن را مماشات نظام با اغتشاشگران و تروریست ها تلقی می کنند، اعتراض اکثریت مردم را به دنبال داشته که خواهان ثبات و امنیت در کشور هستند. تزریق ناامیدی، ضربه به کسب وکارهای اقتصادی، ناامنی محیط اجتماعی و دانشگاه ها که موجبات نگرانی خانواده ها را فراهم نموده، نتیجه عمل اغتشاشگران بی وطنی است که از سوی اتاق رسانه ای دشمن تهییج و هدایت می شوند. با این حال نیروهای حافظ امنیت با هدف روشن شدن همه ابعاد موضوع برای جامعه و دادن فرصت جهت جدا شدن صف اعتراض از اغتشاش، مدارا و سعه صدر به خرج داده و دستگاه قضائی نیز با رافت اسلامی بسرعت نسبت به آزادی معترضان اقدام کرده است. اما امروز مطالبه اصلی آحاد ملت ایران و پیام قاطع آنان در راهپیمایی های میلاد پیامبر اکرم ـ صلی الله علیه و آله ـ تشییع شهدای حادثه تروریستی حرم شاهچراغ ـ سلام الله علیه ـ، راهپیمایی ۱۳ آبان و مراجعات و درخواست متعدد از مسئولین، لزوم پایان دادن به ناامنی، برخورد جدی و قاطع با عاملان اغتشاش در خیابان ها و نیز شبکه های تامین و هدایت داخلی و خارجی آنان است.

شورای امنیت کشور، اعلام می دارد: هرچند رخدادهای اخیر زمینه را برای هجمه تروریست های رسانه ای، تجزیه طلبان، و برخی جریانات معاند سیاسی جهت به بیراهه بردن مطالبات واقعی مردم فراهم کرده است، لکن این شورا به ملت فهیم و بصیر ایران که در مدت اخیر ناامنی های اجتماعی و انواع تخریب گستره روانی را تحمل کرده، اما نسبت به مسیر امام و رهبری و راه روشن پیشرفت و عدالت در گام دوم انقلاب اسلامی تردیدی به خود راه ندادند و همچنین تسلیت به خانواده های شهدای حافظ وطن و امنیت و جان باختگان بیگناهی که مظلومانه قربانی اغتشاشها شدند، اطمینان می دهد، با همدلی و همکاری آحاد مردم، وظیفه خود را در ایجاد امنیت، آرامش و ثبات در کشور قاطعتر از گذشته صورت خواهد داد. فرزندان ملت در نهادهای امنیتی و انتظامی با تمام توان و اراده راسخ اجازه نخواهند داد تا عده ای آشوبگر با حمایت دستگاه های اطلاعاتی بیگانه، بیش از این امنیت عمومی جامعه را به خطر بیندازند. لذا با هرگونه اخلال در نظم عمومی و تجمع غیرقانونی در هر سطحی و مکانی برخورد قاطع و بدون اغماض صورت خواهد گرفت. امنیت شهروندان ابدا قابل مذاکره و مسامحه نخواهد بود. بررسی قضائی درباره اغتشاشگران و عاملان ناامن سازی محیط های اجتماعی و نیز فضای روانی جامعه، در کمترین زمان ممکن صورت می گیرد.

شورای امنیت کشور انتظار دارد که نخبگان و فرهیختگان کشور رسالت خود برای روشنگری، امیدبخشی و تبیین حقایق در برابر ماشین دروغ سازی و استکبار رسانه ای را با قوت بیشتری به انجام رسانیده و از دانشگاهیان و دانشجویان به واسطه نقشی که در تمامی رویدادهای تاریخ معاصر با عقلانیت مثال زدنی ایفا کرده اند، برای حفظ قداست محیط علمی و فرهنگی دانشگاه دعوت به عمل می آورد. احزاب، گروه ها و شخصیت سیاسی، رسانه های جمعی، مطبوعات و فعالان فضای مجازی نیز، با هوشیاری، مسئولیت پذیری و درک واقعی از طراحی دشمن، ضمن نفی اغتشاش با همکاری دولت: زمینه نقد، گفت‌وگوی سیاسی و بازاندیشی جهت ترمیم و اصلاح نارسایی ها را فراهم آورده تا همه ظرفیت های ملی برای رفع مشکلات کشور و ارتقای سرمایه اجتماعی، بسیج گردد.

اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۹۷
در انتظار بررسی: ۹
انتشار یافته: ۱۰۲
ناصر همایونی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۲۸ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
عجب .... 200 نفر!
پاسخ ها
محمد
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۴۶ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
مش رجب . عادت داريد براي هر چيزي تعجب كنيد
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۰۹ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
مش رجب مردم از اول به تعجب کردن عادت نداشتن.عملکرد خود آقایان مردم رو به تعجب وا داشت و وا میداره.
---مهدی
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۳۸ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
محمد. بی ادبی خوب نیست
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۴۹ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
محمد مش رجب کار خدا را میبینی !!! 200 نفر چقدر رند و سر راست؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۵۶ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
اغتشاش خـــــــــــــــــــــیــــــــــــر. اعتـــــــــــــــراض
مردم به تمام وضعیت موجود معترضند. آیا متوجه می شوید یا خیر؟!!!!!!!!!
ناشناس
| - |
۱۸:۰۳ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
عده ای همیشه دروغ را راحت تر باور میکنند تا حقیقت
شما شمردی چند نفر بودند؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۸:۱۱ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
در این مدت 3-2 ماه، مسئولان چه قدر خود و امور کشورداری را اصلاح کرده اند؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۹:۱۳ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
آقای مش رجب تا این لحظه که من کامنت گذاشتم
تعداد لایکا 235 و دیس لایک ها 8 است
با کی میجنگی با نظر مردم؟ سی برابر میفهمی؟ سی بزابر
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۹:۱۹ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
سفری بسیار زیبا به کردستان قهرمان . اما دیرهنگام . کاش روز اول این اقدام همراه یک عذر خواهی انجام میشد تا بهانه از دست بد خواهان گرفته شود و میلیاردها دلار خسارت و 200 شهید تقدیم نشود.
ناشناس
| Canada |
۰۱:۵۷ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۳
امروز توی اینترنت چندتا کلیپ دیدم مربوط به کشف حجاب گسترده در مراکز خرید مثل پالادیوم حقیقتا اگر به چشمهای خودم ندیده بودم باور نمیکردم چنین چیزی صحت داره
ناشناس
| France |
۰۹:۰۵ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۳
الان اگر ما به بالا رفتن هزینه ها و قیمت دلار و سکه و مسکن اعتراض داشته باشیم به کی و کجا اعتراض کنیم؟؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۲۸ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
چقدر زیاد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۴۴ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
سه ماه نا امنی و شبه جنگ داخلی که بالای 2000 ساختمان و موسسه به آتش کشیده شده است.
این تعداد کشته و شهید یعنی هر 10 ساختمان یک شهروند کاملا طبیعی است
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۴۴ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
دوست عزیزی که میگی این تعداد کشته کاملا طبیعیه . بچه های خوتون از بین برن طبیعی بودن بیش از حدشو بهتر متوجه میشی
احمد
| France |
۱۶:۲۷ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
یادت بخیر روحانی
سعید
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۹:۲۰ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
سفری بسیار زیبا به کردستان قهرمان . اما دیرهنگام . کاش روز اول این اقدام همراه یک عذر خواهی انجام میشد تا بهانه از دست بد خواهان گرفته شود و میلیاردها دلار خسارت و 200 شهید تقدیم نشود.
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۲۳ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
اگر خواهر، مادر ، بر ادر یا همسرت هم کشته میشد ، همین نظری وداشتی و می گفتی طبیعی است
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۴۰ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
"مردم بیگناهی که در شرایط بهم ریختگی امنیتی جان باخته اند" جالبه!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۴۶ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
خدايا اين انقلاب را با سلامت به دست صاحب اصلي اش ، امام زمان ع برسان.
پاسخ ها
ناشناس
| - |
۱۸:۰۳ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
اونایی که منفی میدن دشمن امام زمان اند یا دشمن ایران؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۲:۱۶ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
انشاالله
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۴۶ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
خدايا اين انقلاب را با سلامت به دست صاحب اصلي اش ، امام زمان ع برسان.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۴۶ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
خاموشی بهترین نقد است
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۴۷ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
از این 200 نفر، حداقل یک چهارم آنها ماموران و بسیجیان بودند.
کسانی که فوت مرحومه امینی را قتل عنوان کردند و به این بهانه، علیه نظام شورش کردند باید پاسخگوی کشته ها و شهدا باشند.
ممکن است کسی سراغ آنها نرود ولی قطعا پیش وجدان خودشان متهم هستند که چرا به یک دلیل دروغین، چنین بساطی را برپا کردند و کشور و مردم را دچار مشکل کردند.
پاسخ ها
ربنا
| Brazil |
۱۵:۱۵ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
ناشناس تو فامیل از شما نظر میپرسند ؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۱۷ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
اون کسانی که به قدرت چسبیده اند و ول نمی کنند باید پاسخگو باشند
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۰:۳۶ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
خوب یکی نگفت جا قحط بود خانم امینی توی مقر پلیس بقول شما فوت کنه؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۴۹ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
حداقل چهار اقدام مشخص برای نهادینه کردن حق اعتراض و سامان دادن به این موضوع انجام شده است: برگزاری انتخابات خانه احزاب به عنوان محلی جهت گفتگوههای سیاسی، ساماندهی انجمنهای صنفی، حمایت از سازمانهای مردم نهاد NGO و تدوین پیش نویس آئیننامه برگزاری تجمعات و راهپیماییهای قانونی از آن جمله می باشند.) بخوبی یادم هست چقدر دولت اصلاحات برای اینکارها تلاش کرد و تلاش کرد هر کسی در حیطه اختیاراتش اجازه فعالیت داشته باشد و تفکیک قوا باشد چقدر برای ازادی مطبوعات تلاش کرد و چه کسانی سنگ اندازی کرده و دولت اصلاحات را غربزده و سرسپرده و ..... خواندند و هنوز می خوانند الان ایا انها خون و خسارات این مشکلات را از ان سالها تا به الان گردن می گیرند ؟!! مسلما نه !!! اصولا چه چیزی را گردن می گیرند ؟!!
پاسخ ها
ناشناس
| Netherlands |
۱۹:۱۷ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
دولت اصلاحات یک کار خوب دیگه هم کرد زاینده رود رو تو لوله کرد برد صنایع اردکان
سید
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۳:۱۱ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
دقیقا درست میفرمایید.یادمه زمان اقای احمدی نژاد هم تمام ان جی او ها را بادلایل بیخود تعطیل کردند.حتی اونهایی که اصلا حرفی از سیاست نمیزدند ما یه ان جی او در مشهد به نام امام علی ع داشتیم که برای نابینایان کار انجام میدادیم یه روز اومدیم دیدیم پلمپ شده و دیگه هم حق کار ندادن.یکی دیگه از خرابکاری های احمدی نژاد خراب کردن خصوصی سازی بود که در تمام دنیا استفاده میشه و حتی ارتش قسمتهایی خصوصی سازی شده
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۴۱ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۳
غربزدگی دولت اصلاحات ربطی به کارهایی که مدعی تلاش در جهت انجامش هستید، ندارد. درباره اغتشاشات اخیر هم اگر قرار بر گردن گرفتن باشد ، دولت قبل 8 برابر بیشتر وقت برای انجام این امور داشته است.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۵۱ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
حق اعتراضی که که جواب ندن یا فقط در چارچوب تعریف شده باشه چه به درد می خوره
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۵۲ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
واقعا ؟ راست ميگي؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۵۵ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
چقدر ابتدایی ...تاریخ تکرار میشه و جالبه خیلی ها ازش درس نمیگیرن
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۵۹ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
مقصر اصلی گرانی است
پاسخ ها
وحید
| United States of America |
۰۷:۲۳ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
چرا و از کجا آمد این گرانی؟
کهوری نژاد
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۰۷ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
کاملا گزارش صادقانه و بی طرفانه ای است ، اتفاقات اخیر و شرایط فعلی کشور چه در حوزه سیاست و چه اقتصاد و غیره نتیجه یکدست سازی دولت و حاکمیت است. آقایان معتقد به چنین تفکری باید پای اعتقاد خود پاسخگو باشند و با صدای بلند به اشتباه خود اعتراف کنند باید هر چه زودتر تغییرات زیربنایی صورت بگیرد و طرحی نو دراندازند نه در جهت معکوس و تثبیت تفکرات گذشته
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۰۹ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
با سلام متاسفانه گروه عظیمی از خواص دنیا پرست هم با ضد انقلاب و رادیوهای بیگانه و کشورهای استعمارگر همراه شدند .انشالله به فضل الهی آن افراد خاین هم محاکمه و به سزای اعمالشان خواهند رسید .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۲۰ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۳
کسی که میره ترکیه سیسمونی برای نوه اش میاره دنیا پرسته یا کسی از گرسنگی اعتراض میکنه؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۱۱ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
تا وقتی دولت و مجلس فکری به حال ایجاد فضای مناسب جهت بیان مشکلات و اعتراض نکنند همین وضع خواهد بود و هر اعتراضی نهایتا منجر به اغتشاش می گردد. پس خواهشا هرچه زودتر به قانون اساسی عمل کنید و اجازه دهید مردم اعتراضات خود را بگوش مسئولین برسانند.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۲۶ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۳
مسئولین گوش شنوا و چشم بینا ندارند
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۱۲ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
باور کنید اصلا خبر رو نخوندم.تیتر وار عبور کردم.چون میدونستم چی میخواد بگه...
پاسخ ها
ناشناس
| United States of America |
۱۲:۱۳ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۳
خبرهای اینا که خوندن نداره فقط باید تیتر هارو خوند
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۱۶ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
جالبه که ایرانیان خارج از کشور، از ایرانیان داخل کشور معترض تر هستند و کاسه داغ تر از آش شدند و تحریک بیشتری می کنند. امثال آقای علی کریمی و ... نه تنها کمکی نمیکنند بلکه بدتر باعث هیجان جوانان و اغتشاش می شوند.
شاید اگر امثال ایشان تحریک به تجمع نمی کردند، آن کودکان بی گناه هم کشته نمی شدند.
اینکه بروید سازمان ملل و پیش مقامات سیاسی علیه کشورتان صحبت کنید هنر نیست. بهتر است خارج نشینان به جای اینکه تحریک کنند و باعث تحریم بیشتر ایران شوند، در زمینه های غیرسیاسی کمک کنند.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۱۶ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
برای اینکه اکثرشان علرغم خواست خودشان مجبور به ترک وطن شده اند
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۱۷ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
متاسفانه خیلی دیر شده است !
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۱۸ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
جالب اینجاست که بازحوها حتی پس ار دستگیری معترضین قادر به فهم زبان و ارتباط برقرار کردن با آنها نبوده اند پس چگونه می توان انتظار داشت که مسئولین تحلیل درستی از آسیب های احتماعی و پیشبینی راه کارهایی برای پیشگیری از آن داشته باشند
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۲۴ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
تا دیروز می گفتی گرونی هست ولی عوضش امنیت داریم ها پس چه وشد این امنیت
پاسخ ها
علی
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۲۳ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
یادتونه چقدر امنیت رو مسخره میکردید؟
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۹:۲۱ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
امنیت با این کارها خدشه وارد نمی شود امنیت می خوای سوریه و افغانستان اوکراین و لیبی هست
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۹:۲۴ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
تا دیروز هم دروغ بود
امنیت یعنی سالی 20000 کشته در جاده؟
چند هزار کشته با خاطر آلودگی هوا؟
امنیت غذایی؟
امنیت قضایی؟
امنیت بهداشتی؟
یک مورد امنیت مثل بزند آن کس که می‌گوید امنیت داریم تا با 1000 دلیل به اوثابت کنم دروغ میگوید
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۲۹ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
نهادینه کردن اعتراض دیگه چه مغلطه ای است راست میگید خواسته ها را نهادینه کنید
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۳۲ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
سردار حاجی زاده هفته گذشته اعلام کردند بیش از سیصد نفر کشته شده اند !!!!!!!!!!!!!!!!!
پاسخ ها
علی
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۵۵ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
کی به کیه هر کی یه عدد میگه
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۵۷ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
جتما 100 تاشون بهبود پیدا کردند
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۰۴ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
ایشون بدون هماهنگی با شورای امار دادند
قطعا تذکر خواهیم داد
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۶:۳۳ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
یه جای دیگه آمار 456 نفر هست
ربنا
|
Brazil
|
۱۴:۴۶ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
من این فرمایش علی ع همیشه همراهم است.میخواهی قضاوت کنی خودت را جای طرف بزار . بعضی کامنت ها چقدر مغرضانه یا شاید هم از روی سادگی باشد . دویست نفر که امیدوارم بیش از این نباشد البته . یعنی دویست انسان که اکثر عکسهای آنها را دیده ایم . خدا صبور است ولی هست .
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۴۸ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
به امید اینکه دیگه این اغتشاشات تکرار نشه....
پاسخ ها
علی
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۲۶ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
شما میتونی امیدوار باشی
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۲۲ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۳
تا وقتی امثال شما اعتراضات به حق مردم را اغتشاش بنامید هیچ چیزی تمام نمیشود
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۰۸ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
منظورت اعتراضاته ؟
مگه مشکلات مردم حل شده ؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۵۰ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
خدا رو شکر که اون روزای تلخ تموم شد...لیدرها اونور با خیال راحت تونستن جوونای احساساتی رو درگیر مسایل پوچ کنن.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۹:۲۵ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
تمام شد؟ اره جون خودت
علی
| Iran (Islamic Republic of) |
۲۱:۲۶ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
مسائل پوچ؟! برای شما پوچ هست. از نظر من هم دغدغه امثال شما پوچ هست
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۲۲ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۳
تازه شروع شده دوست عزیز. اگر بهتون گفتند تموم شده اشتباه به عرضتون رسوندند
ناشناس
|
Canada
|
۱۵:۱۲ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
تناقض در آمار کشته شدگان
تا کی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۰۹:۴۷ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۳
آمار رسمی هیچ تناقضی نداره.
امار غیر رسمی هم که اسمش روش هست.
متاسفانه در تمام موضوعات دروغ پردازی زیاده و خوشبختانه به تازگی قوه قضائیه افراد با ادعاهای بدون سند رو احضار میکنه.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۱۸ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
متاسفانه یه عده ای هر حرفی که در رسانه ها می شوند، بدون سند و دلیل، صرف به اینکه ضد جمهوری اسلامی ایران است، بازنشر می دهند.
اصلا هم فکر می کنند که این ها آیا راست است، آیا مستند است یا خیر.
اینقدر که ایرانیان خارج از کشور آبروی ایران را بردند، مدیران آبرو نبردند.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۲۰ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۳
دوست عزیز مردم عاقل و تحصیلکرده هستند. صرفا با چند اخبار باور نمی کنند ولی واقعیاتی که می بینند نمیتوانند باور نکنند
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۷:۲۱ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۳
اگه مسئولان درست عمل میکردند آیا کسی میتونست اعتراض کنه!؟
ناشناس
|
United States of America
|
۱۵:۲۰ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
آقا یک سوال، این آمار تا چه تاریخی بوده،؟
ناشناس
|
United States of America
|
۱۵:۲۴ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
این گزارش شورای عالی امنیت ملی است یا اخبار ۲۰:۳۰
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۳۱ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
باشه .
مرد کهن
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۳۸ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
عجب مردم سرخوشی امیدواریم داریم ما!!! نماینده مجلسی که توی صحن مجلس قانونا حق سخنرانی نطق انتقاد اعتراض رای غیره غیره درباره حرف مردم مشکلات حوزه خود را دارد اجازه اعتراض در صحن مجلس بهش نميدن میکروفن قطع می کنند بعد شما فکر کن حق اعتراض راهپیمایی بدهند!!!!!!!!!!؟؟؟ بزک نمیر بهار مياد!!!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۴۲ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
فقط 200 نفر؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۰۰ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
هنوز هم خوابند
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۰۷ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
1. شهدای امنیت،
2. شهدای مردمی در اقدامات تروریستی،
3. افراد بی گناه قربانی پروژه کشته سازی گروهک ها،
4. مردم بیگناهی که در شرایط بهم ریختگی امنیتی جان باخته اند،
5. اغتشاشگران
6. و نیز عناصر ضدانقلاب مسلح عضو گروهک های تجزیه طلب،
میشه توضیح بدید فرق گروه 2 و 3 چیه؟ در مورد گروه 4 و 5 چطوری آنها را شناسایی کردید که برخی اغتشاشگرند برخی بی گناه؟ و سوال آخر این که آیا مامورینی که گروههای 4 و 5 را کشتند حق چنین کاری را داشتند؟ اگر نداشتند چرا دستگیر و محاکمه نمی شوند و اگر داشتند که دیگر سوالی باقی نمی ماند!
الله کرم
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۲۶ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
یعنی خدایی ما توی مملکت این همه اغتشاشگر داشتیم و نمی دونستیم. عجب
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۴۱ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
لطفا اقایون و خانمهایی که خارج از کشور هستند کاسه داغتر از آش نشید ما داریم اینجا زندگی میکنیم و خدا رو شکر در مملکت خودمون زندگی میکنیم انگارخیلی ها از کشته شدن هموطنان خوشحال میشن هر چی کشته ها کمتر بهتر ...البته برای دوستان مغرض اگه از امنیتی ها کشته بشه که خیلی عالی هست از مردم عادی هم فبها چون هر خونی رو برای خودتون پیرهن عثمان میکنید
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۴۵ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
دارم به این نتیجه می‌رسم که شما سایت محترم، هیچ مسئولیتی را احساس نمی‌کنید.
این همه بازخوردهای اصولی به مشا انتقال می‌دهیم اما هیچ عکس‌العمی نمی‌بینیم.

چرا؟
چرا وقتی این همه وقت میزاریم برای شما تایپ میکنیم آخر سر هیچی. بعد میگن چرا رسانه‌های خارجی را دنبال میکنید. دلیلش همینه. طرف حساب شما آدمهای عادی و گوش بفرمان خودتون هستند چهار تا مطلب منخب میزارید که بگید صدای مخالف را هم پخش میکنید
مجبورم با سایت شما برای همیشه خداحافظی کنم. و به اطرافیان هم این پیشنهادو خواهم داد.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۵۶ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
مشکل فرهنگیان چی بود که همیشه به شدت باهاشون برخورد کردین بعد الان میاین میگین ما همیشه خوب رفتار کردیم اونا که جز اعتراض کاری نکردند پس برای چی باهاشششون مثل جنایتکار رفتار کردین؟؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۷:۰۴ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
جناب شورای امنیت کشور
بیانیه خوبی است
امیدواریم ممشات با اغتشاشگران که امنیت جامعه را خدشه دار کرده اند به پایان برسد مردم انتظار برخورد قاطع با برهم زنندگان امنیت جامعه دارند. ‌لطفا، روی همکاری مردم هم برای برقراری امنیت حساب کنید و نحوه همکاری مردم با نهادهای امنیتی را طی بیانیه رسمی اطلاع رسانی کنید چون مردم از دست اراذل و اوباش ذله شده اند.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۷:۳۲ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
یعنی نه تنها خانم امینی بلکه هیچکس توسط نیروی های امنیتی کشته نشده ؟
دکتر
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۷:۳۳ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
فقط 200 نفر؟ شوخی بود؟
ناشناس
|
Germany
|
۱۷:۳۷ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
قبول ۲۰۰ گشته فاجعه است یکنفر هم زیاد است
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۳۱ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
مردم اغدام‌شمارا‌برای‌چهار ملیون مسکن می‌خواستند که بودجه اش نیست
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۸:۵۰ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
اگر دست ماموران را نمی بستید و یا افراد را بی دلیل آزاد نمی کردید قضیه همان چند روز اول جمع شده بود هیچ کشته ها هم کمتر می بود
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۲۶ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
اغتشاش نه مهندس اعتراض
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۴۳ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
بازجو به دنبال راه حل نیست
فقط به دنبال تکمیل پرونده است
بازجوها نمی دانند که باید مشکلات را حل کرد، با پرونده سازی و زندان و اعدام مشکلی حل نمی شود
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۱۳ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
بِأَیِّ ذَنبٍ قُتِلَت؟! به کدامین گناه گشته شدند ؟!
یکنفر یا 200 نفر و یا 400 نفر براستی به کدام گناه کشته شد؟
یک ایرانی...
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۱۷ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
ممنون از بابت توضیحات شورای امنیت ملی!اما واقعیت را مردم میبینندو توضیح نیاز ندارند....
امیر
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۳۵ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
تا امروز گفته شده هیچ نهادی از اسلحه گرم استفاده نکرده پس چطوری ۲۰۰ نفر کشته شدن
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۵۷ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
استاد درست کردن اصطلاح‌های پوچ و بی‌معنی هستند.
«نهادینه کردن اعتراضات»؟؟؟
دقیقا منظور چیست؟؟؟
من تصور می‌کنم که منظور سرکوب و به حاشیه کشاندن و جواب ندادن به اعتراضات هست.
ناشناس
|
Germany
|
۲۲:۰۸ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
سردار حاجی زاده که گفت بیش از ۳۰۰نفر
ناشناس
|
United States of America
|
۲۳:۳۳ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
مسئول این خون‌های ریخته شده را معرفی کنید
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۴۶ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
سوالی از خدمتتون داشتم. من می‌خوام زن بگیرم باید از سپاه استان اجازه بگیرم یا شهرستان کفایت میکند ؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۵:۴۵ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۳
خیلی تاثیرگذاربود !!! 300 نفر حاجیزاده کجا و 200 نفر این بولتن کجا ؟؟؟!!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۲۶ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۳
اینهمه تناقض ؟!!! مگه میشه . مگه داریم؟
راضد
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۵۲ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۳
کاش حداقل به احترام هموطن بودن یک متاسفانه قبل تعداد جانباخته ها بود کاش خیلی چیزهای دیگر که مجال نیست و گوشمان پر است
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۵۱ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
خدا همه رو به راه راست هدایت کنا امین یا رب العالمین
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
شهرستان خوی مصوبه مولدسازی حکومت پهلوی چهل و یکمین جشنواره فیلم فجر نمازهای ماه رجب دهه فجر
وب گردی