بازدید 2835
قطر رکورد روسیه را می شکند؟

نیمی از جمعیت کره زمین در انتظار جام جهانی

رئیس فیفا پیش‌بینی کرده است که جام‌جهانی قطر پربیننده‌ترین جام جهانی در تاریخ این ورزش خواهد بود.
کد خبر: ۱۱۴۹۷۱۱
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۴۰۱ - ۱۶:۲۳ 10 November 2022

به گزارش تابناک، کمتر از دو هفته تا آغاز جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲ قطر باقی مانده است و به گفته جیانی اینفانتینو رئیس فیفا، این جام پربیننده‌ترین جام جهانی در تاریخ خواهد بود. اینفانتینو گفت که پیش‌بینی می‌شود در حدود پنج میلیارد نفر جام جهانی آتی را در سراسر جهان تماشا کنند.

آخرین جام جهانی فوتبال را چهار میلیارد نفر تماشا کردند و آخرین جام جهانی فوتبال زنان نیز ۱.۲ میلیارد تماشاچی داشت. مراکز آماری امیدوارند که جام جهانی قطر را پنج میلیارد نفر تماشا خواهند کرد که بسیار بیشتر از نیمی از جمعیت جهان است. بدون شک عاشقان به فوتبال در سراسر دنیا می‌دانند که این رقابت‌ها چه اهمیتی دارد و به همین دلیل نمی‌خواهند آن را از دست بدهند.

کل جمعیت تماشاگران جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه نزدیک به ۳.۵ میلیارد نفر در سراسر جهان بود که یک رکورد محسوب می‌شد. این بدان معناست که انتظار می‌رود ۱.۵ میلیارد نفر دیگر برای مسابقاتی که از بیست‌ویکم نوامبر آغاز و در هجدهم دسامبر به پایان می‌رسد، پای گیرنده‌های خود بنشینند و رقابت بهترین‌های فوتبال در دنیا را تماشا کنند.

اینفانتینو در آخرین صحبت‌های خود از امیدواری بابت افزایش تعداد بیننده‌های جام جهانی صحبت کرده و باور دارد که برگزاری این مسابقات در قطر می‌تواند به فوتبال از جهات مختلف از جمله مسائل اقتصادی کمک شایانی کند.

رئیس فیفا در نطق انگیزشی خود اظهار کرد: نلسون ماندلا می‌گفت ورزش می‌تواند دنیا را تغییر دهد، می‌تواند الهام‌بخش باشد و همه را با هم متحد کند؛ بدون شک او در این مورد حق داشت. فوتبال به عنوان پرطرفدارترین ورزش در جهان، وسعت منحصربه‌فردی دارد و افراد زیادی را دور هم جمع می‌کند.

 

طبق اطلاعاتی که فیفا منتشر کرده، ۳ میلیارد و ۵۷۲ میلیون نفر، از طریق رسانه‌های رسمی رقابت های جام جهانی ۲۰۱۸ را تماشا کردند که بیش از نیمی از جمعیت جهان را شامل می‌شود. با این حال، معیار محاسبه این عدد، افرادی هستند که حتی ۱ دقیقه بازی ها را تماشا کرده باشند.

در بیانیه فیفا آمده:" تعداد افرادی که از طریق پخش خانگی،حداقل ۱ دقیقه جام جهانی را تماشا کرده اند، ۳ میلیارد و ۲۶۲ میلیون نفر است که اگر جمعیت ۳۰۹.۷ میلیونی که از طریق پوشش مسابقات در مکان‌های عمومی، رستوران ها و کافه ها بازی ها را تماشا کرده اند به این مقدار اضافه کنیم، ۳ میلیارد و ۵۷۲ میلیون نفر رقابت های جام جهانی را تماشا کرده اند."

فینال جام جهانی پرتماشاگرترین بازی رقابت ها با ۱میلیارد و ۱۲ میلیون نفر بیننده به حساب می‌آید که ۸۸۴ میلیون نفر از این تعداد از طریق پخش خانگی بازی را تماشا کرده اند و ما بقی در مکان های عمومی به تماشای دیدار نشستند.

جام جهانی 2018 در طول ۶۴ بازی، به صورت میانگین هر بازی ۱۹۱ میلیون نفر بیننده داشت. فیلیپه لفلوچ، رئیس بخش تجاری فیفا در این رابطه گفت:" این آمار نشان می‌دهد که جام جهانی ۲۰۱۸، بهترین جام جهانی تاریخ بوده است. خیلی خوشحالیم که میانگین زمان تماشای مسابقات را بالاتر برده ایم که این نشان می‌دهد هواداران آنچه دوست دارند را تماشا می‌کنند."

به نسبت جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل، میزان بیننده ها ۱۰.۹ درصد و دقایق تماشای بازی حداقل ۳ دقیقه به صورت میانگین افزایش یافته است.

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# انتخابات # محمدباقر قالیباف # مصطفی پورمحمدی # سعید جلیلی # علیرضا زاکانی # امیرحسین قاضی زاده هاشمی # مسعود پزشکیان # انتخابات ریاست جمهوری