بازدید 3102

علیرضا دبیر قید ویزای آمریکا را زد

کد خبر: ۱۱۴۶۹۳۲
تاریخ انتشار: ۰۲ آبان ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۳ 24 October 2022

بعد از برگزاری جام‌جهانی کشتی فرنگی در آذربایجان که تیم ایران در این رقابت‌ها با دو تیم ترکیه و قرقیزستان هم‌گروه شده، تیم ملی آزاد باید آذر ماه در جام‌جهانی 2022 که در واقع آخرین مسابقه رسمی سال میلادی جاری است، شرکت کند.

پیش از این در بحبوحه مسابقات جهانی بلگراد، مسئول اجرایی فدراسیون کشتی آمریکا از ایران رسما دعوت به عمل آورد که در جام‌جهانی امسال که به میزبانی آمریکایی‌ها برگزار می‌شود، شرکت کند.

با توجه به حواشی‌ که سال گذشته در خصوص سفر تیم ملی کشتی آزاد به تگزاس برای انجام یک مبارزه دوستانه تیم به تیم در روز 23 بهمن ایجاد شد و درنهایت به دلیل عدم صدور ویزا برای چند کشتی‌گیر، مربی و همراه تیم، ایران از این سفر سر باز زد؛ این بار هم به نظر می‌رسد سفر بدون حاشیه‌ای پیش رو نباشد و مهم‌ترین نکته نیز صدور ویزا برای همه اعضای تیم ملی است.

این بار موضوع مسابقه با دفعه قبلی فرق می‌کند، بهمن ماه گذشته مصاف دو تیم دوستانه بود اما این بار یک مسابقه رسمی در پیش است که کشور میزبان براساس قوانین موظف به همکاری در زمینه صدور ویزا برای همه شرکت‌کنندگانی است که از سوی اتحادیه جهانی کشتی مجوز حضور در مسابقات را دریافت کرده‌اند.

ایران به عنوان تیم نایب‌قهرمان سال 2022، باید در جام‌جهانی شرکت کند و فدراسیون کشتی هم باتوجه به اینکه عدم شرکت در این رقابت‌ها محرومیت‌هایی از شرکت در دیگر مسابقات به همراه خواهد داشت، اقدام لازم برای سفر به آمریکا را انجام داده‌ و لیست اولیه تیم مد نظر کادرفنی تیم ملی که به نظر در هر وزن دو نفر به جام‌جهانی اعزام خواهند شد، برای دریافت ویزا معرفی شده‌اند.

این بار علیرضا دبیر رئیس فدراسیون قصد همراهی تیم ملی آزاد در سفر به آمریکا را نخواهد داشت و نامش در بین نفرات اعزامی دیده نمی‌شود.

بار قبلی یک اظهارنظر سیاسی از سوی علیرضا دبیر و بازتاب آن در رسانه‌های آمریکایی منجر به عدم صدور ویزا برای قهرمان المپیک 2000 سیدنی شد.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# قره باغ # کیومرث هاشمی # هفته دفاع مقدس # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی