بازدید 100313

سه روز عزای عمومی در اصفهان اعلام شد

استاندار اصفهان درپی ارتحال عالم ربانی حضرت آیت الله شیخ محمدعلی ناصری، سه روز عزای عمومی در روزهای پنجم، ششم و هفتم شهریور در استان اصفهان اعلام کرد.
کد خبر: ۱۱۳۷۱۹۴
تاریخ انتشار: ۰۵ شهريور ۱۴۰۱ - ۰۷:۵۷ 27 August 2022

به گزارش «تابناک» به نقل از روابط عمومی استانداری اصفهان، سید رضا مرتضوی افزود: بر این اساس روز یکشنبه ششم شهریور همزمان با آیین تشییع و تدفین این عالم ربانی شهرستان‌های اصفهان و برخوار تعطیل خواهد بود.
وی همچنین از مردم عالم‌پرور و ولایتمدار استان دعوت کرد تا ضمن حضور باشکوه در مراسم تشییع پیکر پاک آن استاد اخلاق، حماسه‌ای دیگر از تعلق مردمان دیار نصف جهان به علمای شیعه و مروجان مکتب اهل بیت (ع)را رقم بزنند.

بنابر تصمیم و اعلام بیت حضرت آیت‌الله ناصری، مراسم تشییع آن مرحوم، صبح یکشنبه (ششم شهریور) در شهر اصفهان برگزار می‌شود.

همچنین بنا بر این اعلام پیکر آن عالم ربانی در جوار شهدای گلگون کفن این شهر، در گلستان شهدا به خاک سپرده می شود.

آیت الله محمّد علی ناصری دولت آبادی سال ۱۳۰۹ ‏هجری شمسی در شهر دولت‌‏آباد برخوار در خانواده‌‏ای مذهبی به دنیا آمد. پدر او حجّت الاسلام و المسلمین حاج شیخ محمّد باقر ناصری‏ و در شمار عالمان فرهیخته آن دوران بود.

حوزه علمیه حضرت ولی عصر (عج)، حوزه علمیه صاحب الزمان (عج)، حوزه علمیه نرجس خاتون (س)، مرکز دیجیتال حضرت، ولی عصر در دولت آباد و موسسه تحقیقات نجوم اسلامی از جمله مراکز دینی زیر نظر این استاده حوزه بود.

آیت الله ناصری علاوه بر تلاش‌های علمی و دینی و هدایت و راهنمایی مردم طلاب و اهل علم در کارهای خیر نیز مشارکت جدی داشت و از جمله این اقدامات می‌توان به تلا ش برای ایجاد مرکز درمانی حضرت ولیعصر، بخش دیالیز بیمارستان گلدیس شاهین شهر، بخش دیالیز بیمارستان محمد میمه و اورژانس شبانه روزی دولت آباد اشاره کرد.

آب حیات (مجموعه سخنرانی‌درباره امام عصر)، در امتداد نور (مجموعه سخنرانی درباره آیات تاویل شده به حضرت، ولی عصر و آخرالزمان)، رسم بندگی (فرازهایی از خطبه بلند حضرت امیرالمومنین در مورد حالات و خصوصیات اخلاقی متقین) و سخن دوست از تتالیفات و آثار به جا مانده از آیت الله ناصری است.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # حج 1402 # رضامراد صحرایی # قیام 15 خرداد # ناهید کیانی
آخرین اخبار
وب گردی