بازدید 6639

آیا سویه جدید کرونا خطرناک است؟

کد خبر: ۱۱۲۷۹۷۷
تاریخ انتشار: ۱۲ تير ۱۴۰۱ - ۱۸:۳۷ 03 July 2022

دانشمندان نگرانی خود در مورد سویه جدیدی از کووید را ابراز کردند که در چندین کشور در سراسر جهان ظهور کرده است.

به نقل از نیوز، این سویه که از گروه امیکرون است، برچسب طبقه‌بندی بین‌المللی BA.۲.۷۵ را دریافت کرده زیرا نسل دوم سویه BA.۲ است که در اواخر ماه مارس موجی از عفونت در بریتانیا ایجاد کرد.

در حالی که تعداد موارد توالی‌یابی شده در آزمایشگاه‌ها اندک و کمی بیش از ۵۰ مورد است، انتظار می‌رود به دلیل گستردگی گسترده جغرافیایی، رقم واقعی بسیار بیشتر باشد. این مورد و تعداد جهش‌های متمایز از والد خود باعث شده است که یک متخصص این کشف را هشداردهنده توصیف کند.

شایان‌ذکر است که آژانس امنیت بهداشتی بریتانیا از این سویه آگاه است.

یک منبع آگاه گفت که این تنها یکی از تعداد سویه‌های جدید است که تحت نظارت بوده و در حال حاضر دلیلی برای نگرانی وجود ندارد.

این سویه جدید حداقل در پنج کشور وجود دارد و بیشترین آمار ابتلا در هند شناسایی شده همچنین مواردی نیز در بریتانیا، آلمان، نیوزیلند و کانادا یافت شده است.

سویه جدید به‌عنوان موج کنونی ناشی از انواع امیکرون BA.۴ و BA.۵ در بریتانیا شناسایی شد و طبق آخرین آمار، تعداد عفونت‌های جدید کووید در هفته را بیش از نیم میلیون نفر یا ۳۲ درصد افزایش داده است.

دکتر تام پیکاک، ویروس‌شناس در امپریال کالج لندن گفت که این سویه به دلیل رشد سریع ظاهری و گسترش جغرافیایی گسترده، ارزش توجه دقیق را دارد.

وی افزود: ظهور این سویه احتمالا ناشی از جهش ویروس در یک بیمار مبتلا به عفونت مزمن از نوع BA.۲ است.

سرویس سلامت همگانی بریتانیا (ONS) در مورد آخرین افزایش عفونت‌ها می‌گوید که تخمین زده می‌شود در مجموع ۲.۳ میلیون نفر در هفته گذشته به این ویروس مبتلا شده باشند که بالاترین برآورد برای کل عفونت‌ها از اواخر آوریل است اما هنوز هم تا حدودی کمتر از رکورد ۴.۹ میلیون نفری است که در اوج موج امیکرون BA.۲ در پایان ماه مارس مشاهده شد.

تخمین زده می‌شود که هفته گذشته از هر ۱۸ نفر یک نفر در اسکاتلند، از هر ۲۵ نفر یک نفر در ایرلند شمالی، از هر ۳۰ نفر یک نفر در انگلیس و در ولز از هر ۴۵ نفر یک نفر به این ویروس مبتلا شده‌اند.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # پروانه معصومی # ایام فاطمیه # امیر تتلو