بازدید 7588

موضع‌گیری کرملین درباره احتمال وقوع جنگ جهانی

سخنگوی دفتر ریاست جمهوری روسیه (کرملین) امروز موضع کشورش درباره احتمال وقوع جنگ جهانی را تشریح کرد.
کد خبر: ۱۱۲۷۷۵۵
تاریخ انتشار: ۱۱ تير ۱۴۰۱ - ۱۹:۲۹ 02 July 2022

به گزارش «تابناک» به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، «دیمیتری پسکوف» سخنگوی دفتر ریاست جمهوری روسیه (کرملین) امروز شنبه در برنامه «مسکو، کرملین، پوتین» در شبکه «راسیا ۱» درباره احتمال وقوع جنگ جهانی در سخنانی تصریح کرد: امیدواریم غرب حداقل تا حدی، هنوز اراده و عقل سیاسی داشته باشد.

سخنگوی دفتر ریاست جمهوری روسیه در این باره اضافه کرد: در اینجا شما درباره آخرالزمان صحبت می کنید. بیایید در مورد چیزی سازنده تر صحبت کنیم. امیدواریم که حداقل نوعی اراده سیاسی و نوعی عقل سیاسی، همچنان در غرب باقی مانده باشد.

«دیمیتری پسکوف» در ادامه خاطر نشان کرد که در روسیه عقل سیاسی کاملا حفظ شده است و من دراین باره شکی ندارم.

در همین ارتباط، دیمیتری روگوزین رئیس سازمان هوا و فضای روسیه امروز در سخنانی در ارتباط با توانمندی موشک بالستیک سرمت ابراز نظر کرد.

وی تاکید کرد: تسلیحات راهبردی آمریکا از لحاظ فناوری عقب مانده هستند و توانایی رقابت با جدیدترین موشک قاره‌پیمای روسیه، «سرمت» را ندارند. ما می‌ دانیم در بین کشورهای ناتو کدام یک از آنها دارای سلاح اتمی هستند. آمریکا بزرگترین دارنده تسلیحات اتمی در جهان است. اما اگر در بخش قدرت فناوری موشکی بخواهیم ارزیابی داشته باشیم، آمریکایی‌ها توانمندی کمتری از ما دارند. موشک‌ه ای آمریکایی از لحاظ فناوری و کارایی قابل مقایسه با جدیدترین موشک قاره پیمای روسیه، سرمت نیستند. ما این موشک را اخیراً رونمایی کرده و از طریق برگزاری رزمایش از توانمندی آن اطمینان حاصل کرده ایم. البته شمار نیروهای نظامی کلاسیک، روسیه در برابر ناتو قابل مقایسه نیست، چون آنها از لحاظ میزان نیروی نظامی بسیار بیشتر از ما هستند، به همین دلیل روسیه باید از قدرت اتمی راهبردی و تعیین کننده برخوردار باشد. به ویژه در شرایطی که حاکمیت ملی و ادامه حیات کشور با تهدیدی واقعی روبرو شود، ما حق استفاده از این نوع تسلیحات و یا تهدید به استفاده از آن را داریم.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # اسدالله اسدی # حقآبه هیرمند # حج 1402 # انتخابات ترکیه 2023
آخرین اخبار
وب گردی