بازدید 9969
بسته ویدیویی «تابناک»

چگونه جنگ جهانی اول آغاز شد؟ / بمب پرنده بلای عظیم در جنگ جهانی دوم / مصر از زاویه‌ای دیگر با کیفیت ۴K / تخت گاز با مک‌لارن ۵۷۰S / تجربه دیدنی سی روز سفر روی دریا

بسته ویدیویی «تابناک» مجموعه‌ای از ویدیو‌ها پیرامون رویداد‌های سیاسی عمدتاً متکی بر گزارش‌ها و تحلیل‌ها و ویدیویی‌هایی درباره دیگر موضوعات فرهنگی، اقتصادی و... است که تماشایش را از دست داده‌اید؛ نگاهی دوباره و متفاوت به آنچه در این بستر می‌توان فرا گرفت.
کد خبر: ۱۱۲۴۸۸۰
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۳:۴۸ 16 June 2022

بسته ویدیویی «تابناک» مجموعه‌ای از ویدیوها پیرامون رویدادهای سیاسی عمدتاً متکی بر گزارش‌ها و تحلیل‌ها و ویدیویی‌هایی درباره دیگر موضوعات فرهنگی، اقتصادی و... است که تماشایش را از دست داده‌اید؛ نگاهی دوباره و متفاوت به آنچه در این بستر می‌توان فرا گرفت.

 


چگونه جنگ جهانی اول آغاز شد؟

جنگ جهانی اول که به جنگ خاکریز‌ها هم شهرت دارد، از ماه اوت ۱۹۱۴ شروع شد و تا نوامبر ۱۹۱۸ ادامه پیدا کرد. این جنگ که تا پیش از آن هیچ جنگی در تاریخ بشر به این شدت و وسعت رخ نداده بود، چندین امپراتوری را از بین برد و زندگی میلیون‌ها تن را نابود کرد. در این ویدیو جالب همراه با تصاویر واقعی از جنگ جهانی اول؛ داستان جالب و عبرت‌آموز زنجیره اتفاقات منجر به جنگ جهانی اول را ببینید.

 


بمب پرنده بلای عظیم در جنگ جهانی دوم

موشک وی-۱ آلمان در جنگ جهانی دوم یکی از بزرگترین تهدیدات برای بریتانیا بود که خرابی بسیاری در آن کشور به بار آورد. بریتانیا به پدافند هوایی خود تا حدودی توانست جلو این بمب را بگیرد. در این ویدیو بازدید چرچیل از پایگاه‌های پدافند هوایی و بازدید شاه و ملکه انگلستان از محل سکونت آوارگان و قربانیان این بمب را ببینید؛ همراه با تصاویری از دختر چرچیل که عضو سرویس ارضی کمکی بود که به نوعی شاخه بانوان ارتش بریتانیا در دوران جنگ جهانی دوم شد.

 


مصر از زاویه‌ای دیگر با کیفیت 4K

«مِصر / Egypt» کشوری در شمال شرقی قاره آفریقاست و شبه جزیره سینا هم که در قاره آسیا قرار گرفته، بخشی از قلمرو این کشور است. مصر در جنوب دریای مدیترانه و غرب دریای سرخ قرار داشته و از غرب با لیبی، از جنوب با سودان و از سوی شبه جزیره سینا با فلسطین اشغالی مرز زمینی دارد. اکثر جمعیت بیش از هشتاد میلیونی آن در کنار رود نیل زندگی می‌کنند. اکنون یک تایم لپس زیبا از جاذبه‌های مصر را در تابناک تماشا می‌کنید که از کرانه‌های نیل تا اهرام ثلاثه را با کیفیت 4K در منظرتان می‌آورد.

 


تخت گاز با مک‌لارن 570S

«مک‌لارن ۵۷۰ اس ترک‌پد / McLaren ۵۷۰S Track Pack» نسخه ارتقا یافته مک‌لارن ۵۷۰ اس است که نه قدرت بیشتری دارد، نه گشتاور بیشتری دارد و نه ترمز بهتر. اما با ۲۵ کیلو وزن کمتر و ایرودینامیک بیشتر در پشت ماشین می‌تواند مقداری اندک سریع‌تر از نمونه اصلی حرکت کند. هرچند چند دهم ثانیه به نظر مدت چندانی نیست، مخصوصا اگر ۶۰ هزار پوند قیمت ماشین را بالا ببرد؛ اما در دنیای ماشین‌های سوپر اسپورتی مانند مک‌لارن، افراد به خاطر چند صدم ثانیه سریع‌تر بودن زندگی می‌کنند.

 

 

تجربه دیدنی سی روز سفر روی دریا

دریانوری دست کم از هشت هزار سال پیش در جهان رایج بوده و اکنون یکی از صنایع بزرگ حمل و نقل جهان محسوب می‌شود. در این ویدیو، یکی از خدمه های یک کشتی، سی روز تصاویر تایم لپس از سفرش را در این مدت ثبت می کند. ثبت تصاویر او از طلوع و غروب خورشید تا طوفان های دریایی، زیبایی خارق العاده ای را به نمایش گذاشته است.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # هفته بسیج # بیتا فرهی # پروانه معصومی # ایام فاطمیه