بازدید 7782
۲

رییسی: امنیت پاکستان را امنیت خودمان می دانیم

رئیس جمهور در دیدار «بلاول بوتو زرداری» وزیر خارجه پاکستان،‌ با اشاره به روابط عمیق دو ملت گفت: امنیت پاکستان را امنیت خودمان می‌دانیم، ‌برخی روابط حسنه دو کشور مسلمان،‌ همسایه، ‌دوست و برادر را نمی‌پسندند ولی تقویت روابط منجر به رونق اقتصادی و امنیت بیشتر برای ملت‌های منطقه می‌شود.
کد خبر: ۱۱۲۴۵۱۱
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۱:۵۷ 14 June 2022

به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، رییسی تاکید کرد: آماده ارتقای همکاری‌های همه‌جانبه با پاکستان هستیم و جمهوری اسلامی ایران از ظرفیت‌های لازم برای تأمین نیازهای پاکستان در زمینه‌های مختلف از جمله نفت،‌ گاز و برق برخوردار است.

 سیدابراهیم رئیسی، عصر امروز (سه‌شنبه، ۲۴ خرداد) در دیدار «بلاول بوتو زرداری» وزیر خارجه پاکستان،‌ با اشاره به روابط عمیق دو ملت که ریشه در قرن‌ها ارتباط قلبی و اعتقادی دارد،‌ ملت ایران و پاکستان را نه فقط همسایه،‌ بلکه خویشاوند یکدیگر خواند و افزود: بیشترین زائران خارجی حرم امام رضا(ع) پاکستانی‌ها هستند و عشق آن‌ها به اهل‌بیت(ع) زبانزد است و همین امر یکی از زمینه‌های نزدیکی دو ملت به یکدیگر است.

رئیس جمهور با بیان این‌که امنیت پاکستان را امنیت خودمان می‌دانیم، ‌اظهار داشت: برخی روابط حسنه دو کشور مسلمان،‌ همسایه، ‌دوست و برادر را نمی‌پسندند ولی تقویت روابط منجر به رونق اقتصادی و امنیت بیشتر برای ملت‌های منطقه می‌شود.

دکتر رئیسی با تاکید بر این‌که در جمهوری اسلامی ایران هیچ محدودیتی برای توسعه روابط با اسلام‌آباد وجود ندارد،‌ افزود: آماده ارتقای همکاری‌های همه‌جانبه با پاکستان هستیم و جمهوری اسلامی ایران از ظرفیت‌های لازم برای تامین نیازهای پاکستان در زمینه‌های مختلف از جمله نفت،‌ گاز و برق برخوردار است.

رئیسی حوزه‌های انرژی،‌ همکاری‌های ترانزیتی و همکاری و هماهنگی در مسائل و بحران‌های منطقه‌ای را از ابعاد مهم روابط دو کشور خواند و تاکید کرد: گفت‌وگوها در خصوص این مسائل باید به تصمیم و سندهای همکاری تبدیل شود.

«بلاول بوتو زرداری» وزیرخارجه پاکستان نیز با ابراز خرسندی از سفر به ایران،‌ افزود: من به همان اندازه که فرزند پاکستان هستم،‌ فرزند ایران نیز هستم.
وزیرخارجه پاکستان با تشکر از صادرات برق کشورمان به پاکستان،‌ اظهار داشت: ما آمادگی کامل برای تکمیل و به نتیجه رساندن گفت وگوهای گذشته در زمینه‌های امنیتی،‌ تجاری و انرژی را داریم.

زرداری همچنین با اشاره به عمق ارادت پاکستانی‌ها به امام رضا(ع)، بر برنامه‌ریزی کشورش برای ‌تسهیل امور سفر زائران این کشور به مشهد مقدس تاکید کرد.
وزیرخارجه پاکستان همچنین از دولت جمهوری اسلامی ایران به‌دلیل کمک در خاموش کردن آتش‌سوزی گسترده در جنگل‌های استان بلوچستان پاکستان تقدیر کرد.

اشتراک گذاری
برچسب ها
مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۳
انتشار یافته: ۲
اول امنیت تو ایران رو درست کن بعد به پاکستان برس تو روز روشن با قمه جلو زن مردمو می گیرن گوشی و کیفشو می زنن خودشم ناقص می کنن این امنیته ؟؟؟؟
خلایق هرچه لایق ؟
وقتی ریس جمهور دنبال این کشورهای در پیتی است خوب معلومه وزیر خارجه اش این از اب در میاید ؟
لااقل روحانی با چها پنج تا از رییس جمهور کله گنده دست داده ؟!..
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # بیتا فرهی # پروانه معصومی # ایام فاطمیه