بازدید 25579
نشست خبری سخنگوی دولت

هیچ برنامه‌ای برای گرانی بنزین نداریم / آمریکایی‌ها پیام می‌دهند اما نامه‌ای نفرستاده‌اند

سخنگوی دولت اعلام کرد با پذیرش استعفای حجت‌الله عبدالملکی از سوی رئیس جمهور، محمدهادی زاهدی وفا سرپرست وزارت کار شده است. بهادری جهرمی همچنین توضیحاتی درباره مالیات‌های مربوط به اصناف و موضوع دهک‌بندی‌ها در پرداخت یارانه ارائه کرد و گفت که دولت هیچ‌ برنامه‌ای برای گرانی بنزین ندارد.
کد خبر: ۱۱۲۴۳۵۶
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۴ 14 June 2022

به گزارش «تابناک»، علی بهادری جهرمی، سخنگوی دولت صبح امروز سه‌شنبه در نشست خبری هفتگی خود، با اشاره به مصوبات اخیر هیأت وزیران اظهار داشت: هیأت دولت در راستای تحقق شعار سال آیین نامه حمایت از اشتغال دانش‌بنیان برای توانمندسازی شرکت‌های دانش‌بنیان را به عنوان دومین آیین نامه مصوب در این حوزه تصویب کرد.

تغییر در ترکیب شورای‌عالی ایرانیان خارج کشور

وی افزود: در شورای‌عالی ایرانیان خارج از کشور، پیشنهادی از سوی وزیر خارجه مطرح شد، مبنی بر تغییر ترکیب این شورا برای پیشبرد بهتر امور ایرانیان خارج از کشور که معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور برای حمایت از نخبگان خارج از کشور به ترکیب این شورا اضافه شد.

بهادری جهرمی ادامه داد: همچنین رئیس ستاد کل نیروهای مسلح یا معاون وی در امور مشمولان وظیفه برای پیگیری مشکلات مربوط به ایرانیان خارج از کشور، به ترکیب شورای‌عالی ایرانیان خارج از کشور اضافه شده است.

تقویت دیپلماسی برای بازاریابی‌های جدید

سخنگوی دولت در بخش دیگری از سخنانش به افزایش سفر مقامات خارجی به کشورمان اشاره کرد و گفت: امشب میزبان رئیس جمهور ترکمنستان هستیم و هفته آینده نیز میزبان رئیس جمهور قزاقستان خواهیم بود که همه این رفت‌وآمدها در راستای تعاملات دیپلماسی و توسعه روابط با کشورهای دوست خواهد بود.

وی افزود: دولت در پی بهره‌برداری از بازارهایی است که تاکنون کمتر به آن‌ها توجه شده است و بازارهای هدف منطقه‌ای و بازارهایی که دسترسی به آنها سهولت دارد، در اولویت هستند.

زاهدی وفا جایگزین عبدالملکی شده است

بهادری جهرمی درباره استعفای وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز توضیح داد: روز گذشته، استعفای دکتر عبدالملکی مورد پذیرش رئیس جمهور قرار گرفت و از تلاش‌های وی در دوران تصدی وزارت کار تشکر و تقدیر می‌کنیم؛ البته همکاری آقای عبدالمکی با دولت ادامه خواهد داشت و به‌عنوان مشاور رییس جمهور فعالیت خواهد کرد.

سخنگوی دولت خاطرنشان کرد، «دکتر محمدهادی زاهدی وفا به‌عنوان سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مشغول به کار خواهد شد.»

مالیات ۵۵۰هزار نفر از یک میلیون کسبه صفر است!

بهادری جهرمی در پاسخ به سؤال خبرنگار ایرنا پیرامون اعتراضات برخی اصناف نسبت به مقررات جدید مالیاتی گفت: قانونگذار در قانون بودجه تکلیفی به دولت داشته که از تراکنش‌های مربوط دستگاه‌های کارتخوان مالیات اخذ شود و دولت مکلف بوده تراکنش‌های دستگاه کارتخوان را مورد توجه قرار دهد.

وی با بیان این‌که مبنای دولت در بررسی، همکاری و همیاری با مجموعه اصناف و بازاریان است، افزود: تا به امروز حدود یک میلیون مشمول مالیات بوده‌اند که نزدیک ۵۵۰ هزار تن از آنها مالیات صفر برایشان لحاظ شده است.

سخنگوی ‌دولت ادامه داد: از همین یک میلیون تن، بیش از ۱۰۰ هزار واحد صنفی مالیات‌شان زیر ۵ میلیون و حدود ۳۰ هزار واحد نیز بین ۵ تا ۱۰ میلیون تومان در سال بوده است.

بهادری جهرمی عنوان کرد: رئیس جمهور به سازمان مالیاتی تأکید کردند که بنای کار باید اعتماد به کسبه عزیز و اصناف باشد و ملاک و معیار خوداظهاری مؤدیان است؛ مگر آن‌که دلایل متقنی برای رد آن باشد.

دولت مردمی در برخورد با تخلفات هرگز مماشات نمی‌کند

وی در پاسخ به سؤالی در خصوص موضوع گشت ارشاد مدیران، با بیان این‌که این موضوع راه‌اندازی و فعال شده است، گفت: بازرسی‌هایی از برخی وزارتخانه‌ها و دستگاه‌ها صورت گرفته و حتی هشدارهایی در خصوص برخی انتصابات و عملکرد برخی مدیران داده شده است و دولت مردمی هیچ‌گونه مماشاتی با تخلفات نخواهد داشت.

سخنگوی دولت درباره اعتراضات برخی از بازنشستگان در روزهای اخیر نیز اظهار داشت: رویکرد رئیس‌ جمهور توجه به سخنان منطقی و مطالبات قانونی و رسمی است و حتی جمعی از بازنشستگان مکاتبه‌ای با آیت‌الله رئیسی برای بیان مشکل خود داشتند که معاون اول رئیس جمهور مأموریت رسیدگی به موضوع شده است.

بهادری جهرمی عنوان افزود: روز گذشته جلسه‌ای با حضور نمایندگان بازنشستگان و مسئولان اجرایی در حضور معاون اول تشکیل و راهکارهای قانونی برای رسیدگی به مشکلات بازنشستگان عزیز بررسی شد.

وی درباره سیاست فروش نفت ایران، خاطرنشان کرد: سیاست ایران در حوزه فروش نفت و میعانات، بازاریابی فعال است و امروز هم به مقدار قابل توجهی نفت فروخته می‌شود و ارز حاصل از آن هم به کشور بازمی‌گردد؛ به همین دلیل در "سامانه نیما" می‌بینید که همیشه عرضه ارز بیشتر از تقاضاست.

فقط یارانه ۱۰ درصد مرفه جامعه حذف می‌شود

سخنگوی دولت درباره دهک‌بندی‌ها در طرح عادلانه‌سازی یارانه‌ها، گفت: در خصوص یارانه‌ها تنها یک دهک، یعنی ۱۰ درصد مرفه جامعه باید از دریافت یارانه حذف شوند و دهک ابتدایی حذف شده است؛ طبیعتاً به دلیل ضعف در شفافیت اطلاعات اقتصادی خانوارها بعضاً دهک‌بندی‌ها به اشتباه صورت گرفته که به همین منظور حق اعتراض در نظر گرفته شد.

بهادری جهرمی ادامه داد: بیش از ۴.۵ میلیون نفر ثبت اعتراض داشته‌اند و در کنار آن بعضی افراد هم بودند که در دولت‌های گذشته امکان ثبت‌نام برای آنها فراهم نشده بود که این کار نیز صورت گرفت و درگاه ثبت‌نام راه‌اندازی شد.

وی در پاسخ به سؤالی در خصوص پیگیری و مجازات مقصران حادثه ریزش ساختمان متروپل آبادان گفت: درباره حادثه متروپل گزارش‌های تکمیلی توسط دستگاه‌ها تهیه و به قوه قضائیه ارائه شده است که باید توسط دستگاه قضایی پیگیری و رسیدگی شود.

دولت هیچ برنامه‌ای برای گرانی بنزین ندارد

سخنگوی دولت در پاسخ به سؤال دیگری درباره طرح مجدد شایعه‌ گران شدن بنزین تأکید کرد: دولت هیچ برنامه‌ای در هیچ سطحی برای گران کردن بنزین ندارد.

وی درباره احتمال وقوع خاموشی‌ها در تابستان امسال نیز عنوان کرد: تکالیفی در ادوار قبل متوجه دولت‌ها در حوزه صنعت برق بوده که به آن عمل نشده؛ دولت سیزدهم پس از استقرار به سرعت موضوع صنعت برق و افزایش ظرفیت نیروگاهی را در دستور کار قرار داده است.

بهادری جهرمی ادامه داد: در کنار توسعه توان تولیدی برق و حمایت از بخش خصوصی برای استفاده از ظرفیت آنها، دولت برنامه‌ای را برای مدیریت مصرف برق در دستور کار خود قرار داد که نتیجه آن، این است که حتی در زمان رکورد مصرف هم شاهد خاموشی نباشیم.

آمریکایی‌ها پیام می‌دهند اما نامه‌ای نفرستاده‌اند

سخنگوی دولت در پاسخ به سؤالی درباره خبر منتشره از سوی برخی رسانه‌ها مبنی بر ارسال نامه‌ای از سوی جو بایدن رئیس جمهور آمریکا به آیت‌الله رئیسی گفت: نامه‌ای از سوی رئیس جمهور آمریکا دریافت نشده است؛ البته پیام‌هایی مرتب دریافت می‌شود و پاسخ جمهوری اسلامی ایران هم در برابر این پیام‌ها مشخص است. آنچه مهم است، اقدام عملی است.

بهادری جهرمی همچنین در خصوص تأثیر تصویب قطعنامه شورای حکام بر مذاکرات وین، گفت: قطعنامه‌های سیاسی شورای حکام اثری روی موضوعات مختلف ندارد. انتظار ما از یک نهاد بین المللی این است که استقلال خود را حفظ کند و بعد از سفر به رژیم صهیونیستی، شاهد چنین قطعنامه‌هایی نباشیم.

قطعنامه سیاسی شورای حکام تأثیری بر مذاکرات وین ندارد

وی با بیان این‌که اعتقاد ما این است که حرمت امامزاده را متولی آن نگه می‌دارد و انتظار ما این بود که حرمت این نهاد حفظ شود، تأکید کرد: ایران یکی از شفاف‌ترین کشورهای دارای امکانات هسته‌ای است و اقتضا می‌کرد نوع مواجهه آنها متفاوت باشد. مذاکرات در روند خود در حال جریان است و ارتباطی به قطعنامه آژانس ندارد و ایران عزتمندانه و بر اساس حکمت و مصلحت مذاکرات را ادامه داده و انتظار دارد سخنان بر حقش شنیده شود.

سخنگوی دولت در رابطه با علل اجرایی نشدن طرح استفاده از کالابرگ الکترونیکی نیز توضیح داد: مادامی‌که زیرساخت‌های لازم به‌منظور اجرای کالابرگ الکترونیکی و امکان تأمین کالاها فراهم نباشد، پرداخت یارانه‌های نقدی استمرار خواهد داشت.

برای ساماندهی بازار مسکن طرح جدید داریم

بهادری جهرمی درباره ورود دولت به کنترل بازار مسکن هم گفت که رئیس‌ جمهور به وزرای راه و شهرسازی و صمت برای کنترل بازار مسکن دستور داده‌اند که بر اساس آن طرحی جدید ارائه شده و در دستور کار قرار گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: شهردار تهران نیز همکاری خود را با وزارت راه و شهرسازی برای ساماندهی بازار مسکن آغاز کرده تا شاهد فشار کمتر به ویژه نسبت به مستأجران باشیم و اعتباراتی هم برای حمایت از مستأجران در بانک‌ها در نظر گرفته شده است.

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۹
در انتظار بررسی: ۵
انتشار یافته: ۵۲
ایشون بسیار حیف هستند و باید در هیات دولت حضور داشته باشند خصوصا با ایده 1 میلیون تومان یک شغل!!!!!!!!!
پاسخ ها
امیرحسین
| Turkey |
۰۷:۱۵ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۵
کاش قبل از اینکه بره فرمول کارآفرینی با یک میلیون تومن رو بهمون یاد میداد!! :)
یک کار نابلد دیگر , به جای یک کار نابلد
قابل توجه آقای حسینی که گفتندتغییری دردولت ایجادنخواهدنشد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۲:۱۵ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۴
آقای حسینی واقعا خجالت نمی کشی دروغ به آن بزرگی می گی .تغییری در کابینه نخواهیم داشت ولی چند ساعت بعد , یک استعفا و شاید استعفاهای دیگر , انشااله
جناب اقای زاهدی با سلام و تبریک به مناسبت انتخاب جنابعالی به سمت ‌وزیر کار ، امیدوارم شما دیگه واقعا به فکر باز نشسته ها باشید مخصوصا ما ها که بیش از سی سال بیشترین حق بیمه را واریز کردیم ولی کمترین افزایش حقوق را داشتیم.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۳:۰۰ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۴
باش تا صبح دولتت بدمد
جلوی تورم رابگیرید یک عدد لامپled40وات پارس شهاب شده 170هزار تومان قیمت اصلی لامپ 50 هزار تومان ولی در بازار170 تومان
.. خداحافظ براي هميشه انشاالله ...
سخنگوی دولت: ایشان از دولت جدا نمی‌شوند و به عنوان مشاور رئیس جمهوری از ظرفیت ایشان استفاده می‌شود!!! باید تعداد مدیران و معاونان و مشائران هر دولتی مشخص شود و حقوق و مزایای افراد بیشتر را رئیس جمهور و وزیران از جیب مبارک بپردازند
در این رفت و آمدها متضرر مردم ایرانند
لطفا در بحث جمع آوری بسته های معیشتی ازش کمک بگیرید.بدون اغراق وهیچگونه بی انصافی عرض می کنم ایشون میتونه در اون زمینه کار محاهدانه بکنه.اما اینجا نه
از آقای ریسی خواهش میکنم هر چه زودتر از برادر جهادی و انقلابی جناب آقای فتاح در کابینه استفاده کنند تا بنیاد مستضعفان از ورشکستگی و نابودی نجات پیدا کنه و پرسنل بنیاد از دست ایشون و مدیران توانمندی که با خودشون آوردند یه نفس راحت بکشند و از خمودی و نا امیدی بیرون بیان.
تلاش مجاهدانه رو خوب اومدی
این وزرا هیج اختیاری از خود ندارن
ایشون اگر ظرفیتی داشت برای کار کردن تاحالا کعه وزیر بود رو میکرد
اون کسی که قراره از مشورت ایشون استفاده کنه دیگه عجب نابغه ایه
امیدوارم ایشون متوجه بشود که ما سایر سطوح بیش از ۳۰ سال حق بیمه بیشتر دادیم .ودولت همه هیچ پولی بابت حقوق ما نمیده که بخواد درمورد ما تصمیم گرفته واجحاف داشته باشد
بفرستینش در خونه ها شماره کنتور آب و برق بخونه یا نگهبانی ساختمان وزارت کار
ایشون از سر سفره بلند نمیشه فقط جاش رو عوض میکنیم
وقتي همه مردم جار ميزنن كه بي كفايته، وقتي حتي خودش و رئيسي هم اينو فهميدن، اونوقت دوباره ميخان به عنوان مشاور از نظرات گهبارش استفاده كنن!!! يكي اينو معني كنه لطفا
مشکل مملکت اینه آدم بی کفایت میشه مشاور اگر ایشان توانایی داشت که کنار نمیرفت فقط پارتی بازی
چرا این شخص به عنوان وزیر پیشنهاد شد؟؟؟؟؟
مجلس چرا به این شخص رای اعتماد داد؟؟؟؟؟؟
گند میزنین به همه چیز با فکرهای کودکانه و بچه گانه تون.
مملکت داری خاله بازی نیس که. یا یه عده فکر کردن مملکت رو مثل یه ده میشه اداره کرد.
اینهمه وقت و انرژی هدر رفت کی باید پاسخگو باشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟
سلا خدمت جناب وزیر جدید آرزوی موفقیت پس انداز در قولک تامین اجتمایی آینده نگری برا پیری وآسایش میباشد هرکه پس انداز بیشتری دارد شرعن باید حقوق بیشتری داشته باشد بنده ۲۱سال اندازه ۳۰ سال ب این قولک پول ریختم تازه ۲۸ ماه جبه جنگ هم پول ریختم از اسایش زن بچه گرفتم تشکر اقای عبدل ملکی هم زحمت کش بود
یه داغون رفت یه بیسواد داغونتر اومد.
حیف شد که رفت ، با یک میلیون خیلی کارها داشت میکرد
با سلام و احترام
لطفا به فکر بازنشستگان نیروهای مسلح هم باشید که فقط 10 درصد افزایش حقوق داشته و بسته معیشتی هم شامل ایشان نمی شود
وای به دولتی که عبد الملکی میشه مشاورش ایشون اگر کاری بلد بود روزگار وزارت تعاون را به روز سیاه نمینشاند مشکل برای باز نشستگان ایجاد نمیکرد.
امروز بازنشستگان تامین اجتماعی شدن اتش زیر خاکستر برای این دولت هر لحطه ممکنه اتفاق ناگواری بیفتد اخه این دولت هم بی فکر هست مگر کسی حق بیمه بیشتر پرداخته که امروز مستمری بیشتر بگیره اینجا کمیته امداد نیست
با اون تکدیب‌هایی که در مورد استعفای این وزیر کردند آیا دیگر کسی در این کشور هست که حرف اینها را باور کند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
برای انتصاب بعنوان مشاور فقط به این فکر میکنند که اقای وزیر مستافی و یا برکنار شده شانش حفط بشه برنگرده به موقعیت قبلی و تحقیر بشه. واسه خودش همون دوروبرا بچرخه و از امتیاز مشاور ریاست بودن هم استفاده کنه. مردم بد بخت هم مهم نیست که له بشن
البته اگر بگویید هیچ برنامه ای نداریم چون در هیچ جا من برنامه ای نمی بینم
چرا اینقدر دروغ . اینقدر دروغ و ریا و عوام فریبی تو این مملکت زیاد شده که برکت خدا از ملت گرفته شده .
بسته دیگه
تو کشور یکی خوش قیافه تر این سخنگو نبودش. آدم یاد نکیرومنکر میوفته
پاسخ ها
ناشناس
| United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland |
۱۲:۵۷ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۴
مگه فکر کردی اینجا امریکاست که توی افراد مختلف یه ادم کاربلد و خوش تیپ پیدا کنند
اینجا تو خودیا باید یه ادمی که یکم بلده حرف بزنه پیدا کنند انتخاباشون خیلی محدوده
وزیرکارخوب بودولی کم تجربه بودبهتراست وزیران جوان ازتجربه معاونین باتجربه استفاده کنند
پاسخ ها
حسین
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۱۳ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۴
معاونین با تجربه هم که حل شده در مافیای قدرت هستند
دولت هیچ برنامه ای برابی هیچی نداره
پاسخ ها
حسین
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۴:۱۲ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۴
آره این حرف درستیه
اره تو وزارت بدرد نخورد تو مشاوره میت.نه حقوق بگره
هیچ برنامه ای برای گرانی بنزین نداریم - ما ملت درخواست عاجزانه داریم که برای گران شدن بنزین برنامه داشته باشید که خدای نکرده به شماها ظلم شود- چرا شما اینقر کم رو هستید؟
کلا رییسی ووزرایش وقالی باف ونمایندگان
همگی خسته نباشید ؟!...
صد رحمت به قبلیها ؟...
دولت قبل سوال می کرد نهار می خورید ؟...وکمی ارزانی بود که بتوانند نهار بخورند ؟

رییس این دولت سوال می کرد که نهار خوردید ؟وچون می دانستند تاحدودی ملت نهار خوردن وتوانایی نهار خوردن دارند .یه کاری کرد که نهار خوردن برایشان کمی دشوار شود تا بهتر قدر این نعمتهای بزرگ (مسئولین پاک دست وزحمت کش را )بفهمیم ودرست وحسابی بهمند که دولت قبل یواش یواش می کشت ولی دولت خودش یکدفه می کشه تا نای اعتراض نداشته باشد ؟..
اینم از کابینه ای که گفتیم دروغ کمتر میگویند
همه ازهم بدترند ومتاسفانه. روغ در مرامنامه مسوولان ماست
یعنی قبلا مشاور نداشت،منتظره یکی برکنار بشه،اینم ریس جمهور پاک دست
یعنی من که یارانه ام حذف شده با یک خودروی ایرونی و یک خونه کوچک پایین شهر جزو ده درصد مرفه هستم. چقدر ما باید فقیر باشیم که من جزو طبقه بالای جامعه هستم
"دولت هیچ برنامه‌ای برای گرانی بنزین ندارد"

این یعنی بزودی بنزین گران میشود . دیگه بعد از 43 سال زبونتون رو یاد نگرفته باشیم خیلی باید خنگ باشیم.
از آنهایی که سرشان زیر برف هستند بدانند و بنده خواهش می کنم دولت قیمت بنزین را آزاد کند تا هیچ منتی سر مردم نباشد چون هیچ کالایی نیست که قیمتش افزایش نیافته باشد
ماجرای ما با آمریکا شده ماجرای ناز و نیاز عاشق و معشوق !
آقا مثل دو تا آدم عاقل رو در رو حرف بزنید
این چه بساطیه ؟
اون واسطه ها هم حتما منافع خودشان را مهمتر می دونن
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۰:۰۳ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۵
قبلا حرف هایشان را زده اند و هیچکدام حرف دیگری را قبول ندارد
این همه مسئول در ارگانهای دولتی از این صندلی به اون صندلی جابجا میشن هر کدام هم حقوقهای آنچنانی و کلی خدم و حشم. بعد میگن مملکت بودجه نداره و شروع میکنن به گران کردن. خوب اینهمه کار نا بلد چرا باید جمع بشه توی این ارگانهای دراز
در سال ۹۸ هم قرار نبود بنزین گران شود
رییسی برو دیگه
چشم ما ازین دولت آب نمیخورد. همیشه توی فکر اینم که چرا بخاطر دو ۲۰ لیتری گازوئیل آدم رو ساده میکشند و میگند به هلاکت رساندیم ولی دولت خودش در روز روشن میلیونها لیتر توی بازار سیاه میفروشه و اگر کسی از دولت کشته شد میگند شهید هست. مالک دلها خداوند هست و بجز ذات پاک هیچکس نمیدونه که شهید هست یا نه !!!! یا کشته شد یا نه !!!!! الکی دل مردم رو خوش میکنند و تین همه بلا رر سر ما میاد ولی عبرت نمیگیریم.الیس الله باحکم الحاکمین.
برنامه اي براي گراني بنزين نداريم ....

پس بي برنامه گران مي كنيم !

فرداش اين خواهد بود من خواب بودم نفهميدم چطور شد ، آن خواهد گفت ناهار مي خواهي و .....
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # حج 1402 # رضامراد صحرایی # قیام 15 خرداد # ناهید کیانی
آخرین اخبار
وب گردی