بازدید 18253
۳
بسته ویدیویی «تابناک»

حرف‌های فیدل کاسترو درباره ریش! / چگونه کودتای نوژه رقم خورد؟ / نوشیدنی انرژی‌زای رادیو اکتیو / آوتوروس شیمن، خودرو غول روسی / توسکانی از نمای نزدیک

بسته ویدیویی «تابناک» مجموعه‌ای از ویدیو‌ها پیرامون رویداد‌های سیاسی عمدتاً متکی بر گزارش‌ها و تحلیل‌ها و ویدیویی‌هایی درباره دیگر موضوعات فرهنگی، اقتصادی و... است که تماشایش را از دست داده‌اید؛ نگاهی دوباره و متفاوت به آنچه در این بستر می‌توان فرا گرفت.
کد خبر: ۱۱۲۲۹۰۱
تاریخ انتشار: ۱۶ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۲:۰۹ 06 June 2022

حرف‌های فیدل کاسترو درباره ریش! / چگونه کودتای نوژه رقم خورد؟ / نوشیدنی انرژی‌زای رادیو اکتیو / آوتوروس شیمن، خودرو غول روسی / توسکانی از نمای نزدیک

بسته ویدیویی «تابناک» مجموعه‌ای از ویدیوها پیرامون رویدادهای سیاسی عمدتاً متکی بر گزارش‌ها و تحلیل‌ها و ویدیویی‌هایی درباره دیگر موضوعات فرهنگی، اقتصادی و... است که تماشایش را از دست داده‌اید؛ نگاهی دوباره و متفاوت به آنچه در این بستر می‌توان فرا گرفت.

 


چگونه کودتای نوژه رقم خورد؟

کودتای نقاب با سرواژه «نجات قیام ایران بزرگ» که بعدها به نام کودتای نوژه معروف شد، کودتای نظامی بود که چندی پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، توسط چند تن از افسران ارتش ایران و با تمرکز افسران نیروی هوایی شاهنشاهی برای بازگرداندن شاپور بختیار انجام شد. پایگاه هوایی شاهرخی (حر) در شهر کبودراهنگ استان همدان مرکز فرماندهی آن بود. فرماندهی کل کودتا به‌ دست سپهبد سعید مهدیون (فرمانده سابق نیروی هوایی ایران) و رهبری قسمت نیروی هوایی این کودتا برعهده سرتیپ آیت محققی بود. اما این کودتا چگونه طرح ریزی و شناسایی شد و چه سرنوشتی یافت؟ در این موشن گرافی تاریخی به این پرسش‌ها پاسخ داده می‌شود.

 

حرف‌های فیدل کاسترو درباره ریش!

کوبا پس از به قدرت رسیدن رفقای فیدل کاسترو شرایط متفاوتی یافت. در همین رابطه، یک مصاحبه تاریخی با فیدل کاسترو پس از پیروزی انقلاب راجع به تکلیف کازینوها بعد از انقلاب و تراشیدن ریشش پس از پیروزی و برگزاری انتخابات آزاد را تماشا می‌کنید.

 


نوشیدنی انرژی‌زای رادیو اکتیو

در اوایل قرن بیستم که عوارض مواد رادیواکتیو هنوز به خوبی مشخص نشده بود، عده‌ای از این ماده جدید کشف شده جهت ایجاد بازار داروها و نوشیدنی‌های انرژی‌زای رادیواکتیو استفاده کردند. یکی از قربانیان این نوشیدنی های سمی ابن بایرز کارخانه‌دار آمریکایی بود که توان خرید این نوشیدنی های گران قیمت را داشت. داستان عجیب نوشیدنی های رادیو اکتیو در آمریکا را در این ویدئو ببینید.

 

 

آوتوروس شیمن، خودرو غول روسی

«آوتوروس شیمن 8 در 8 / Avtoros Shaman 8x8» یک خودرو ای تی وی، غول‌پیکر ساخت کمپانی روسی آوتوروس است. این خودرو دارای موتور دیزلی چهار سیلندر بوده و مناسب برای هر نوع جاده و آفرودی است. در این ویدیو با این خودرو عظیم‌الجثه بیشتر آشنا خواهید شد و در ادامه مشخصات و توانایی‌های خودرو را خواهید دید.

 

 

توسکانی از نمای نزدیک

«توسکانی / Tuscany» ناحیه‌ای در ایتالیا با مساحت ۲۲۹۹۰ کیلومتر و جمعیت ۳.۶ میلیون با مرکزیت فلورانس است. توسکانی بیشتر به عنوان ناحیه‌ای فرهنگی محسوب می‌شود و شهر‌هایی مانند فلورانس، سیه نا و پیزا با میراث فرهنگی غنی خود سالانه میلیون‌ها تن را به خود جذب می‌کنند. گندم، انگور و زیتون مهم‌ترین محصولات کشاورزی آن را تشکیل می‌دهند. توسکانی را، اما بهشت گمشده گردشگران نیز می‌توان خواند. این ناحیه با پوشش مخملی و سرسبز خود دارای خاص‌ترین باغ‌های انگور در جهان است. این بهشت گمشده با دره‌ها و تپه‌ها سرسبز خود در فصل زیبای بهار که پر از چمن‌های سبز و گل‌های دیدنی می‌شود، منزلگاه عاشقان طبیعت و گردشگری بوده و در پاییز این منطقه توریستی یه یک پالت گسترده‌ای از رنگ‌های پاییزی تبدیل می‌شود. توسکانی زیبا را از نمای نزدیک در قاب ۴K تماشا می‌کنید.

سلام پرواز
بلیط اتوبوس
تبلیغات تابناک
اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱
در انتظار بررسی: ۱
انتشار یافته: ۳
ولی میگن ماموران شوروی لو داده بودن
خیلی مردم درعذاب هستن چه بیکارچه اونایی که کارمیکنن. فقط خودتون حال میکنید
تابی گیج می زنی چند وقت قبل دقیقا این تیتر خبری را زده بودی ؟دیگه مختان ریتیتر چیزی برای گفتن ندارید مثل اقتصاد داغون ایران ته کشیده اید ؟..
برچسب منتخب
# فطریه # جیش العدل # حمله به کنسولگری ایران در سوریه # کفاره روزه # جهش تولید با مشارکت مردم