بازدید 3836

واکنش دبیر ستاد حقوق بشر به حادثه متروپل آبادان

دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران، خواستار شناسایی و مجازات مقصران و قاصران حادثه آبادان شد.
کد خبر: ۱۱۲۱۱۵۲
تاریخ انتشار: ۰۶ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۳:۳۶ 27 May 2022

به گزارش «تابناک» به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، کاظم غریب‌آبادی، دبیر ستاد حقوق بشر، ضمن تسلیت به خانواده های حادثه تاسف بار آبادان، از دستگاه های ذیربط اجرایی و قضایی خواست تا هرچه سریعتر نسبت به شناسایی مقصران و قاصران این فاجعه و مجازات آنان اقدام نمایند.

غریب‌آبادی افزود: با وجود دستگاه ها و سازوکارهای مختلفی که مسوول صدور مجوز یا پروانه ساختمان و همچنین پایان کار هستند، روی دادن چنین حوادث اسفناکی، آن هم بدون حدوث بلایای طبیعی، به هیچ وجه قابل پذیرش نیست و ناقض حق مردم در برخورداری از محل اسکان یا کار مناسب و ایمن و همچنین حق حیات آنان است که طبیعتا، موجب مسوولیت برای تمامی عوامل دست اندرکار خواهد شد.

دبیر ستاد حقوق بشر با اشاره به این که به طور قطع ساختمان های دیگری نیز در سراسر کشور وجود دارند که از ضوابط و استانداردهای لازم برخوردار نیستند، از مسوولان ذیربط خواست تا هرچه سریعتر نسبت به شناسایی و ایمن سازی آنها اقدام نمایند.

غریب آبادی خواستار نظارت دقیق شهرداری ها و نظام های مهندسی در فرایند ساخت و سازها شده و از رویه پرداخت جریمه در قبال چشم پوشی از برخی تخلفات ساختمانی انتقاد کرد.‌

وی افزود رعایت استانداردهای ساخت و ساز، خط قرمزی است که عبور از آن به هر بهانه ای محکوم است.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# قره باغ # هفته دفاع مقدس # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی # بازیهای آسیایی 2022