بازدید 24231
همراه با پنجمین روز آواربرداری از فاجعه «متروپل»

وزیر کشور: در متروپل یک جنایت اتفاق افتاد/ دادستان خوزستان: انتشار اخبار کذب از حادثه جرم است/ بازدید معاون اول رئیس جمهور از محل حادثه/ تخریب برخی منازل اطراف برای سهولت آواربرداری/ تعداد جانباختگان متروپل به ۲۶ تن افزایش یافت

متاسفانه در حادثه متروپل، نه تنها تعلل، بلکه جرم بزرگی اتفاق افتاده است و باید به آن رسیدگی شود. من فکر می‌کنم دستگاه قضا باید با اشد مجازات با مسببین و کسانی که غفلت کرده‌اند برخورد کند. مردم هم مطمئن باشند که دستگاه قضا در خصوص کسانی که عامل بروز فاجعه تلخی بوده‌اند، رسیدگی محکمی خواهد کرد.
کد خبر: ۱۱۲۱۰۳۱
تاریخ انتشار: ۰۶ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۰:۲۰ 27 May 2022
وزیر کشور: در متروپل یک جنایت اتفاق افتاد/ خطرزدایی در دستور کار امدادگران«در حادثه متروپل، متاسفانه نه تنها تعلل بلکه جرم بزرگی اتفاق افتاده است»؛ این را وزیر کشور می‌گوید که چند روزی‌ است در جنوب خوزستان، در آبادان حضور دارد و به نوعی فرماندهی عملیات آواربرداری از متروپل را عهده‌دار است.

به گزارش «تابناک»؛ احمد وحیدی در حاشیه جلسه ستاد فرماندهی عملیات پاسخ به بحران حادثه ساختمان متروپل، در خصوص روند کار به خبرنگاران گفت: تقسیم کار شده است و کار‌ها با شدت، پیرو دستورات مقام معظم رهبری و تاکید ریاست محترم جمهور انجام می‌شود. بحث اول ما آواربرداری است و بحث دوم خطرزدایی و رسیدگی به خانواده‌های داغدار، که الان در این مرحله هستیم و مراحل بعدی بنا به بررسی‌های کارشناسان و متخصصان است.
 
وزیر کشور: در متروپل یک جنایت اتفاق افتاد/ خطرزدایی در دستور کار امدادگران
 
وی در خصوص روند کار گفت: همچنان در حال ورود دستگاه‌های جدیدتر و سنگین‌تر به شهر هستیم و یک کارگاه بزرگ در این جا شکل گرفته تا بتوانیم پاسخگوی عزیزان در منطقه باشیم. همه از همه استان‌ها و شرکت‌های فعال در استان خوزستان مشارکت داشته‌اند. همه دستگاه‌ها و نهاد‌های حاضر در این بحران، از جمله هلال احمر، مدیریت بحران کشور، اورژانس، قرارگاه خاتم، سپاه، آتش‌نشانی، نیروی انتظامی و شرکت پالایش نفت فعال بوده‌اند و کار با هماهنگی پیش می‌رود.

وزیر کشور با بیان این که در متروپل یک جنایت اتفاق افتاد، افزود: کسانی که برای کسب درآمد بیشتر به راحتی با جان مردم بازی کردند، هیچ وقت قابل گذشت نیستند و باید درس عبرت شوند. حتما باید به سایر پرونده‌هایی که در این حوزه و شهر هستند رسیدگی کنیم و هم اکنون نیز دستور آن صادر شده است و شکایات‌ موجود باید رسیدگی شوند.

وی افزود: متاسفانه در حادثه متروپل، نه تنها تعلل، بلکه جرم بزرگی اتفاق افتاده است و باید به آن رسیدگی شود. من فکر می‌کنم دستگاه قضا باید با اشد مجازات با مسببین و کسانی که غفلت کرده‌اند برخورد کند. مردم هم مطمئن باشند که دستگاه قضا در خصوص کسانی که عامل بروز فاجعه تلخی بوده‌اند، رسیدگی محکمی خواهد کرد.

پایان بخش سخنان وزیر کشور با خبرنگاران هم، اظهاراتی بود که در این روزها مدام از زبان بسیاری از مسئولان و حتی امدادگران شنیده می‌شود و به رغم آنکه شب گذشته ندید گرفتن آن به بروز مشکلاتی جدی هم منجر شد، هنوز نیاز به طرح آن احساس می‌شود؛ موضوعی که وحیدی این گونه بیانش کرد: «از محبت همه مردم آبادان تشکر می‌کنم و از ایشان می‌خواهم به محل حادثه نزدیک نشوند.»
 
تخریب برخی منازل اطراف متروپل برای سهولت آواربرداری
۱۴۰۱/۰۳/۰۶ - ۲۰:۲۹

به گزارش فارس، در حال حاضر تعداد ماشین‌آلات سنگین، بیل‌های مکانیکی، لودرها و ادوات دیگر در محل ساختمان متروپل افزایش یافته و سرعت آواربرداری بیشتر شده است.

همچنین تعدادی از ساختمان‌های اطراف ساختمان متروپل برای افزایش سرعت آواربرداری و دسترسی به بخش‌های دیگر، تخریب شده‌اند.

افزایش جان باختگان به ۲۶ تن
۱۴۰۱/۰۳/۰۶ - ۲۰:۲۰

رئیس سازمان آتش نشانی شهرداری تهران گفت: با کشف دو جسد دیگر، تعداد جانباختگان حادثه ریزش ساختمان در آبادان تا به ۲۶ نفر رسید.

به گزارش فارس، قدرت الله محمدی رئیس سازمان آتش نشانی شهرداری تهران و فرمانده عملیات آواربرداری ساختمان متروپل در خصوص روند عملیات گفت: انواع مصالح سنگین کار آواربرداری را دچار مشکل کرده است و احتمال دارد باقیمانده ساختمان ریزش کند. امروز فاز جدید آواربرداری با استفاده از دستگاه‌های مکانیزه شروع شده است.

وی افزود: تا دو روز دیگر اتمام مرحله اول آواربرداری به پایان می‌رسد و در مرحله بعد آواربرداری کامل سازه‌های موجود انجام می‌شود.

برگزاری جلسه ستاد فرماندهی عملیات پاسخ به بحران با حضور مخبر
۱۴۰۱/۰۳/۰۶ - ۱۵:۱۵

جلسه فرماندهی عملیات پاسخ به بحران حادثه ریزش ساختمان متروپل آبادان امروز جمعه ششم خردادماه در پنجمین روز حادثه ساختمان متروپل آبادان برگزار شد.

به گزارش ایسنا، این جلسه با حضور محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور، احمد وحیدی وزیر کشور، صادق خیلیان استاندار خوزستان، رئیس جمعیت هلال احمر کشور، سردار خادم سیدالشهدا فرمانده قرارگاه کربلا در جنوب غرب کشور، سردار شاهوارپور فرمانده سپاه حضرت ولیعصر(عج) و دیگر مسئولان برگزار شد.

حادثه متروپل یک سخنگوی واحد داشته باشد
۱۴۰۱/۰۳/۰۶ - ۱۵:۱۰

حجت‌الاسلام والمسلمین سید عبدالنبی موسوی‌فرد، نماینده ولی فقیه در خوزستان در خطبه‌های نماز جمعه اهواز، حادثه تأسف بار آبادان را به همه کسانی که مصیبت دیده‌اند، تسلیت گفت و افزود: از روز دوشنبه که این اتفاق افتاده است، وزیر کشور شب و روز آنجا اوضاع را مدیریت می‌کند. مسئولان استانی آنجا هستند. معاون اول رئیس جمهور امروز با یک هیئت وارد آبادان شد و در حال پیگیری موضوع است. حقیر مکرر آنجا بودم. در حوادث این چنینی برخی تصور می‌کنند که صد یا صد و پنجاه جوان از مردم عادی مشغول کار هستند. کار این جوانان در خور تقدیر است، اما بدانید کسانی که زیر آوار هستند یک درصد احتمال وجود دارد که زنده باشند.

وی افزود: وقتی با برخی از جوانان صحبت می‌کنیم می‌گویند از ساعت‌های اولیه فقط ما آنجا بودیم و کسی نبود. از ساعت‌های اول که این اتفاق افتاد، امکانات زیادی، از کامیون و جرثقیل از شهرهای مختلف به آنجا آمدند. التماس کردیم کنار بروند. برای در آوردن یک جنازه باید ده ساعت کار کنند تا آن را در بیاورند. این ابزارها آماده است که می‌تواند کار ۵ هزار نفر را بکنند، اما برخی اجازه نمی‌دهند و می‌گویند که خانواده‌های داغدار ناراحت می‌شوند. ما به این خانواده‌ها تسلیت عرض می‌کنیم.

امام جمعه اهواز در ادامه گفت: برخی که ما را می‌بینند می‌گویند آمده‌اند عکس بگیرند و بروند. باور کنید دولت تمام قد ایستاده است. آقای مخبر الان در آبادان است و وزیر نیز آنجا است، اما یک تعداد می‌گویند هیچ امکاناتی نیست. تقاضای بنده این است که حال که جنازه‌ها زیر آوار است، کنار بروید تا بتوانند در چند ساعت آنها را در بیاورند. آنجا به مردم التماس می‌کنیم که کنار بروند، غالبا کنار می‌روند، اما برخی حرف گوش نمی‌کنند. راه‌های منتهی به پاساژ جمعیت جمع می‌شود. می‌خواهم بگویم طولانی شدن برخی چیزها به دست خودمان است. خیابان‌های اطراف آن ساختمان مملو از ابزارهایی است که از شهرهای تهران، شیراز و چند استان دیگر با افراد تجربه آمده‌اند. ابزارهای پیشرفته‌ای هستند که در چند ثانیه می‌توانند یک ستون را ببرند.

نماینده ولی فقیه در خوزستان ادامه داد: موضوع دیگر این است که مسئولان وقتی زبان باز می‌کنند، چالش درست نکنند؛ مثلاً می‌گویند فلان فرد را گرفتیم و بعد می‌گویند که فلان فرد مرده است. این تناقض‌ها چیست؟ من خبر قطعی نمی‌توانم بدهم. یک سخنگوی واحد در این حادثه باید باشد که خبر بدهد. آنجا خواستند با من مصاحبه کنند، من حاضر به مصاحبه نشدم. برخی می‌گویند مدیریت واحد آنجا نیست‌. مدیریت واحد هست. وزیر آنجا است. شما نمی‌گذارید.

مخبر: فاجعه غیر قابل تحملی رخ داده است
۱۴۰۱/۰۳/۰۶ - ۱۴:۵۵

محمد مخبر در حاشیه بازدید از حادثه متروپل گفت: به دستور رئیس جمهور و دستور کتبی مقام معظم رهبری، از لحظه اول بسیج امکانات انجام شده اما به منظور بررسی کمبودها در منطقه حضور و بازدید کردم. خوشبختانه وزیر کشور، استاندار و دیگر مسئولان و دستگاه‌ها به صورت فعال در منطقه حضور دارند؛ متاسفانه تاکنون ۲۴ فوتی داشتیم و احتمال اینکه هنوز افرادی زیر آوار باشند وجود دارد.

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه با تمام توان کار در حال انجام است، گفت: این حادثه تاکنون ۳۷ مصدوم داشته که حال سه تا چهار نفر حاد بود که در حال بهبود هستند. امیدوارم در یکی دو روز آینده تکلیف همه چیز روشن شود.

وی افزود: البته کار در متروپل بسیار پیچیده است و قابل مقایسه با حادثه پلاسکو نیست. این ساختمان در بافت کوچه‌های تنگ و باریک قرار دارد و از طرف دیگر، ساختمان وضعیت بسیار بدی دارد؛ به نظر می‌رسد فساد گسترده‌ای بین پیمانکار، سازنده، ناظر، دستگاه‌های صادرکننده مجوز و برخی جاهای دیگر که به آن‌ها اعلام شده و عمل نکردند، وجود دارد.

مخبر با بیان اینکه فاجعه بسیار بد و غیر قابل تحملی رخ داده است، افزود: این مسائل باید به گونه‌ای مورد رسیدگی قرار بگیرد که درسی باشد تا دیگر چنین کاری تکرار نشود. هنوز ساختمان‌هایی در کشور و منطقه وجود دارند که باید به سرعت به آن‌ها رسیدگی شوند که این کارها در حال پیگیری است تا احتمال وقوع چنین حوادثی به حداقل برسد.

آواربرداری و جست‌وجو سرعت گرفته است
۱۴۰۱/۰۳/۰۶ - ۱۳:۱۰

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان آخرین وضعیت عملیات جستجو و امدادرسانی در محل حادثه ساختمان متروپل را تشریح کرد و گفت: با تلاش‌های فراوان صورت پذیرفته توسط همه دست اندرکاران، بخشی از ساختمان ریزش کرده در خیابان امیری آبادان آواربرداری و قسمت‌هایی نیز برای ادامه عملیات، ایمن‌سازی شده است لذا نجاتگران هلال‌احمر، آتش‌نشانان و نیروهای جهادی موفق شده‌اند در چند ساعت اخیر پیکر چهار نفر دیگر را از زیر آوار خارج کنند.

وی افزود: با کشف فوتی‌های اخیر، تعداد متوفیان حادثه متروپل تاکنون به ۲۴ تن رسیده و به ۴۸ مصدوم نیز امدادرسانی شده است.

انتشار هر گونه اخبار کذب درباره متروپل، جرم است
۱۴۰۱/۰۳/۰۶ - ۱۲:۲۹

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خوزستان از مردم خواست تا با توجه به انتشار اخبار و اطلاعات کذب و شایعات متعدد طی روزهای گذشته در فضای مجازی، اخبار را از مبادی و مراجع رسمی پیگیری کنند.

صادق جعفری چگنی اظهار کرد: مراجع رسمی وظیفه اطلاع‌رسانی صحیح را به عهده دارند و این اقدام طی روزهای گذشته در حال انجام است. انتشار هر گونه اخبار کذب در این خصوص جرم است و با افرادی که با انتشار شایعات به دنبال بهره‌برداری در جهت مطامع خود هستند، با جدیت برخورد قانونی می‌شود.

تعداد جانباختگان متروپل به ۲۴ نفر افزایش یافت
۱۴۰۱/۰۳/۰۶ - ۱۱:۲۷

فرماندار آبادان از افزایش تعداد جانباختگان متروپل به ۲۴ نفر خبر داد.

احسان عباسپور در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: براساس آخرین اطلاعات، تعداد جانباختگان حادثه متروپل تاکنون به ۲۴ نفر رسیده است. تعداد مصدومان حادثه ۳۷ نفر است که از این تعداد ۳۴ نفر به آغوش خانواده بازگشته‌اند.

معاون اول رئیس جمهور از متروپل بازدید کرد
۱۴۰۱/۰۳/۰۶ - ۱۱:۱۱

محمد مخبر دزفولی معاون اول رئیس جمهور صبح امروز جمعه با حضور در آبادان از محل حادثه ساختمان متروپل بازدید کرد.

در این بازدید احمد وحیدی وزیر کشور، گزارشی از آخرین اقدامات انجام شده در خصوص آواربرداری و فراهم آوردن امکانات و تجهیزات به منطقه برای تسریع در روند آواربرداری و جستجوی مفقودین ارائه داد.

افزایش جانباختگان متروپل به ۲۲ نفر
۱۴۰۱/۰۳/۰۶ - ۱۰:۴۵

احسان عباسپور، فرماندار آبادان در جمع خبرنگاران گفت: براساس آخرین اطلاعات فوتی‌های حادثه متروپل تا صبح امروز جمعه به ۲۲ نفر افزایش یافته است. تعداد مصدومان حادثه ۳۷ نفر است که از این تعداد ۳۴ نفر به آغوش خانواده بازگشته‌اند.

وی افزود: از مردم تقاضا داریم در محل تجمع نکنند زیرا سازه باقی‌مانده از متروپل ناپایدار است. امکانات به اندازه کافی وجود دارد و نیروهای مردمی در اطراف محل برای اقدامات اجتماعی حضور دارند. برای خدمات‌رسانی عمومی در آواربرداری نیازی به نیروهای مردمی نیست. مردم در منازل حضور داشته باشند و به شایعات در فضای مجازی توجه نکنند.

تاکنون پیکر ۲۱ نفر از زیر آوار متروپل خارج شده است
۱۴۰۱/۰۳/۰۶ - ۰۹:۳۱

وحید شعبانی، مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان ضمن تقدیر از تلاش همه جانبه همه عوامل امدادی و دست اندرکاران در پنجمین روز از عملیات امدادرسانی به متاثرین حادثه ریزش ساختمان متروپل گفت: با تلاش‌های شبانه‌روزی و بدون وقفه تیم‌های جستجو و نجات، آواربردار، آنست، آتش‌نشان‌ها و نیروهای جهادی تا صبح امروز جمعه ۶ خردادماه پیکر ۲۱ شهروند از زیر آوارها شناسایی، رهاسازی و به آرامستان آبادان انتقال یافته است.

وی همچنین با اشاره به استمرار عملیات امداد و نجا تو توصیه به پرهیز از ازدحام در محل حادثه، افزود: تا کنون ۴۸ نفر نیز مورد امدادرسانی قرار گرفته‌اند. شرایط ناپایدار سازه‌ها ضریب خطر وقوع حوادث ثانویه را در منطقه بالا برده و عملیات آوار برداری را با پیچیدگی و سختی مواجه کرده است.

شعبانی در پایان بار دیگر تاکید کرد: جمعیت هلال احمر تا پایان عملیات آواربرداری و خروج همه افراد محتمل در ساختمان متروپل در میدان خدمت و در کنار مردم صبور، نجیب و فهیم آبادان خواهد ماند.

متروپل در چهارمین روز حادثه (دیروز)
۱۴۰۱/۰۳/۰۶ - ۰۸:۰۵
ازدحام مردم یکی از موانع امدادرسانی است!
۱۴۰۱/۰۳/۰۶ - ۰۱:۴۴

رئیس جمعیت هلال‌احمر سرعت امدادرسانی در عملیات متروپل را نسبت به سایر حوادث مناسب خواند و گفت: عملیات امدادرسانی در متروپل همچنان ادامه دارد و همه گروه‌ها اعم از هلال احمر، گروه های جهادی، آتش نشانی و... در حال کمک هستند و تمام تلاش مان خدمت رسانی تا آخرین لحظه است. با توجه به ناپایداری سازه های مجاور، هشدارهای زیادی به گروه‌های تجسس داده شده است اما با تمام این خطرات و لحاظ کردن موارد ایمنی، کار عملیاتی در حال انجام است.

دکتر پیرحسین کولیوند با اشاره به ابراز لطف مردم آبادان به امدادگران افزود: از طرفی دیگر خود مردم آبادان هم در تلاشند که در عملیات آواربرداری دخیل باشند. همچنین بسیاری از مردم به توزیع غذا و آب مشغولند و بسیاری از آنها موکب زده‌اند؛ کمک های بی نظیری از سوی مردم در حال انجام است که جای تقدیر دارد.

وی افزود: یکی از موانع در سرعت امدادرسانی، سازه ناپایدار مجاور است که هر لحظه احتمال ریزش آن وجود دارد. مانع دیگر، ازدحام مردم در محل حادثه است که سرعت استفاده از ادوات و تجهیزات آواربرداری را به تعویق می اندازد.

آوردن سگ‌های خانگی به محل حادثه، امدادرسانی را کند می‌کند
۱۴۰۱/۰۳/۰۶ - ۰۱:۳۹

کتر پیرحسین کولیوند به عدم توانایی سگ‌های خانگی در کشف محبوس‌شدگان زیر آوار اشاره کرد و گفت: از سگ‌های خانگی برای عملیات جست و جو نمی توان استفاده کرد. تیم‌های آنست (سگ‌های جست‌وجو و نجات) هلال‌احمر، تخصصی و آموزش‌دیده اند.

وی افزود: اتفاقا سه ماه پیش تمام تیم های سگ‌های جست و جو و نجات هلال احمر آموزش دوباره دیده اند و هیچ تیمی نمی‌تواند در صحنه عملیات متروپل، قویتر از تیم‌های تخصصی و آموزش‌دیده عمل کند.

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۲۵
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۴۲
مردم شاهد بودند همین سگ های خانگی تمام اون افراد زیر آوار را زنده درآوردند نمیخواد آنها را به خود منتصب نمایید مردم خودشان دیدند
خدا کند آموزش طاها هم انجام شده باشد در این مملکت حالا باید به همه چیز شک کرد
طبق معمول واکنش های دیر هنگام
روش مدیریت بحران در ایران :
کتمان و ماست مالی تا جای ممکن
واکنش دیر هنگام بعد از اینکه کل دنیا واکنش نشان دادند
اقای وزیر مردم دیگه هیچ اطمینانی به شما ندارند.شما مدت هاست که با زور دارید حکومت میکنید.
انتشار اخبار متفاوت از صداسیما توسط رسانه های حزبی مختلف صدای جنگ داخلی برای کوبوندن افراد و گرفتن جایگاه شون هست
کابوم کابوم
تا دیر نشده به جنایت خودروسازان رسیدگی کنید. شعار کافی است.
بهتر است دولتی ها سکوت کنند و بگذارند مردم کارشان را کنند
اگر میخواهید مشکل یکبار برای همیشه حل شود ماده100شهرداری بازنگری وشخمش بزنید تمام مشکلات مال این ملده قاونونی ایراددار است
جنایت رو اون مسئولانی انجام دادند که تایید کردند کار رو
اما چه فایده که چاقو دسته خودش رو نمی‌بره
همینکه اینباروبعدازسالهافاجعه آبادان راگردن آمریکاوایادی سرسپرده اش ننداخت بازهم یک گام به جلومحسوب میشود!(البته خودش ‌ومقامات بالاترازسازنده متروپل رابطورکل بیگناه جلوه دادکه اینهم یک گام به عقب است وروزازنو روزی ازنو!)
لعنت خدا بر عبدالباقی کثیف
در حادثه متروپل نه در خیلی از ساخت و سازهای کلان هز صفر تا ۱۰۰ آن جرم ارتکاب میفتد، از رشوه و حدود و حریم و سندسازی و ...
با سلام. پیرو اتفاقات اخیر در حادثه متروپل آبادان مطلبی قابل عرض میباشد. این حادثه و شاید دیگر حوادث هم در شهرهای دیگر بغیر از اصفهان(چراکه ساختار فرهنگی مردمی قوی در آن حاکم است) برآورد میگردد زیرا آن اعتقاد و وجدانی که قبلا در نهادایرانی وجود داشت اجازه تخلف به فرد چه در نهاد دولت و چه در نهاد شهروند نمیداد ولی متاسفاته بعد از اتفاقات حوزه اقتصادی و پشت بند آن نابود کردن نشئه وجدان بیدار آدمی مشکلاتی را بوجود آورد که تبعات سنگینی را به جامعه وارد نمود
شما بعد از سه روز تازه گفته بودید، سگهای زنده یاب در راه آبادان هستند،مردم بایستند و هیچ کاری نکنند مگه میشه؟
کمیسیون ۱۰۰ شهرداری عامل هر تخلف و کشتار ملی
تا همینجا هم که مردم عادی کار کردن و تیمی کمک نکرده که بخواد تخصصی باشه!!
بعد از اینکه رهبر تذکر داد یکی یکی مسئولانی که تا دیروز ساکت بودن، زبون باز میکنن
با اظهار نظر های مقامهای قضایی برای مرگ یارو و پیشینه رسیدگی به تخلفاتش از الان کیفیت رسیدگی معلومه . طرف را مرده کردن تا مقصر کل اعلام کنن
چرا؟ مسئولین اجرایی بعد از پیام رهبر انقلاب، اعلام پیگیری موضوع می کنند؟ و چرا؟ این مسئولین قبل از ارائه پیام رهبری، هیچگونه اعلام موضع جدی نداشتند؟
متروپل زیاد ساخته اند اون ماده 100که مجوز داده چه کسی تصویب کرده
معاون اول وجود داره بره محل حادثه؟
٤ روز گذشته و مردم زير اوار
جناب وحیدی قوه قضاییه حتما رسیدگی کرده واشد مجازات هم خواسته مردم است.اما چرابعضی مدیران ما فاسد شده اند؟
این کمیسیون ماده ۱۰۰ که بجز فروش حداقلهای استاندارد ساکنین منازل فقط جهت پر کردن جیب افرادی که خود را سازنده می دانند و البته قصاب ، پزشک و بقال و دندان پزشک و بنگاهی و …هستند که عملا هیچگونه دانشی در زمینه فنی ندارند باید و باید حتی اگر سبب بیکاری اکثر کارگران و کارمندان به علت عدم ورودی نقدینگی به شهرداری گردد تعطیل گردد نمایندگان محترم حتما برخواسته از توده ملت کجایند که یکبار برای همیشه این کمیسیون ماده ۱۰۰ را منحل کنند .
در تهران روزی نیست که یک مرکز خرید افتتاح نشود این در حالی است که ریشه اصلی احداث همچین بنایی نه در نیاز اقتصادی ، بلکه در روابطی است که وام های بزرگ از بانک می گیرد وام هایی که به افراد خاص داده می شود که راه صد ساله را یک روزه می روند
ای اقا حالا دارد به فکر جرم می افتد و انهم برا افشا گری !!! نه ان موقع که دزدان در حال مدیرت این جنایت بودند
تمام اموال و زمینهایی که مفت مفت بهش دادن باید پس گرفته شود
ضمن عرض تسلیت به مردم عزیز و بالاخص مردم عزیز خوزستان ؛ من یکی از امدادگران داوطلب آتش نشانی در محل هستم نکات و جسارتا" تذکرات مهمی باید به مردم عزیز عزدار اطلاع رسانی کنم
نخست باید از مردم عزیز بخواهیم در محل حادثه تجمع نکنند بخصوص که هیچ اطمینانی به سه سازه دیگر کناری نیست متاسفانه تعدادزیادی از مردم گروه گروه برای تماشا بر روی آوارها تجمع میکنند و مرتب در حال عکس گرفتن هستند،دوم مردم عزیز سگهای خانگی آموزش زنده یابی و یا جسد یابی ندیده اند سگهای آموزش دیده هلال احمر در محل هستند سکهای خانگی بدلیل عدم آشنایی و شلوغی در محل حادثه با اظطراب زیاد به اینطرف و آنطرف میروند ومرتب در حال ادرار و مدفوع در محیط هستند و هر چقدر هم تذکر میدهیم کسی گوش نمیدهد سوم چندین بار بیل مکانیکی و لودر با نظر متخصصین برای آوار برداری قسمتهایی در حال حرکت بود که متاسفانه عده ای با پرتاب سنگ مانع شدند محل باید کم کم و با احتیاط از آوار تخلیه شود چهارم بنا به نظر مهندسینی که تجربه در آوار برداری در زلزله و پلاسکو دارند آواربرداری از این ساختمان کاملا متفاوت و نیاز به دقت دارد در آخر از مردم عزیز تقاضا داریم خونسرد باشند و به شایعات توجه نکنند، نیرو و تجهیزات به اندازه کافی هست با اینحال فقط کسانی که قدرت بدنی و تمرکز کافی دارند به آتش نشانی و یا هلال احمر برای کمک مراجعه کنند باتشکر
در مملکتی که در هر جا و به هر کسی برای انجام هرکاری ( تاکید میکنم : هر کاری ) میتوان رشوه داد و قانون رو ندیده گرفت چه انتظاری دارید ؟
تو مجتمع 10 طبقه فقط 24 نفر مردن؟؟!! خودتون هستین!ِ
یعنی حتما باید رهبر انقلاب می گفتند تا کارگزاران وارد عمل شوند؟ ب5د از چهار روز ماشین الات سنگین در حال ورود هستند؟ تا حالا کجا بودند؟
خود وزیر کشور بدلیل تخلف شهرداری زیر مجموعه، باید استعفا می داد
دروغ صدا و سیما که یک نفر را آوورده بود و‌می گفت زیر آوار بوده از مصادیق هست یا نه ؟
پس چرا به دروغ جنایتکارش رو اعلام کردند مرده؟ خواستند صورت مسئله رو پاک کنند؟ تا حالا کدوم دزد و جنایتکار رو مجازات کردید که این دومیش باشه؟
پس چرا با مالک و پیمانکارش که جنایتکار است برخورد نمی کنید؟؟؟؟؟!!!!!!!
یعنی باید صدا سیما به خاطر گزارش دستگیری مالک و گزارش کسی که بعد از ۳۰ ساعت نجات یافته بود، دادگاهی بشه؟
یا دیوار مردمه که کوتاهه؟
تابناک ، شما هر روز آماری از تعداد گشته شدگان جنگ شوروری و اوکراین به نقل قول از منابع مختلف اعلام میکنیداز جمله مفقودین.
جالب اینکه در حادثه دلخراش ساختمان متروپل تاکنون هیچ آماری حتی بصورت احتمال از تعداد مفقودین در این
حادثه اعلام نشده ( قطعا پنهانکاری شده ) در حالی که تعداد مغقودین ساده ترین آماری است که میتوانست طی این چهار روز بدست آمده و اعلام میشد
لطفا پیامها را اگر درج نمی کنید مستقیم بدید دفتر وزیر کشور
به مردم خبر درست و بدون کم کاست بدهید تا مردم اسیر و گرفتار خبرهای جعلی نشوند
وزیر کشور فقط چند روز در آبادان کنار مردم بوده اما ادبیاتش از مردم عادی تند تر شده است. این است معجزه حضور در بین مردم.!!!
دادگاه باید علنی باشه
برچسب منتخب
# قره باغ # کیومرث هاشمی # هفته دفاع مقدس # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی
آخرین اخبار