بازدید 5285

«کرونایی‌ها همراه ندارند» در نمایشگاه کتاب

کد خبر: ۱۱۱۹۱۱۵
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۱ 16 May 2022

«کرونایی‌ها همراه ندارند» در نمایشگاه کتاب

مجموعه داستان کوتاه «کرونایی ها همراه ندارند» نوشته امیر پروسنان در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران عرضه شد.

به گزارش ایرنا، مجموعه داستان کوتاه کرونایی ها همراه ندارند پنجمین کتاب امیر پروسنان است که ۲۱ داستان کوتاه با مضامین اجتماعی دارد.

پروسنان درباره این مجموعه داستان کوتاه به خبرنگار ایرنا گفت: داستان‌های این مجموعه از سال ۱۳۹۷ تا ۱۴۰۰ نوشته شده و در برخی از داستان‌ها به موضوع کرونا و شرایط اجتماعی این همه گیری پرداخته شده است.

وی ادامه داد: این کتاب، سومین مجموعه داستان کوتاه من است و فکر می‌کنم آن قدر مضامین اجتماعی در اطراف ما وجود دارد که می‌توان در قالب داستان به آن پرداخت. بسیاری از مشکلات اجتماعی و اقتصادی در جزییات رفتاری انسان‌ها تاثیر می‌گذارد و همین رفتارها منجر به کنش‌ها و واکنش‌های متقابل افراد می‌شود.

این خبرنگار اجتماعی بیان کرد: هرچند افراد در سال‌های اخیر بیشتر از این‌که روزنامه یا کتاب بخوانند، وقت خود را در فضای مجازی می‌گذرانند، اما نوشتن آسیب‌ها و رفتارهای اجتماعی در قالب داستان می‌تواند به نشان دادن بیشتر این مشکلات کمک کند. وقتی این موارد نوشته شود، حساسیت برخی فعالان اجتماعی و روان شناسان برانگیخته می‌شود. یکی از مهمترین نیازهای امروز جامعه ما، توجه به سلامت روان است، اما متاسفانه نظام سلامت به این موضوع مهم بی توجه است.

این داستان نویس گفت: تقریبا در تمام داستان‌هایی که تاکنون نوشته‌ام، تلاش کردم به مشکلات اجتماعی اشاره کنم و این آسیب‌ها را در رفتار شخصیت‌ها به نمایش بگذارم.

مجموعه داستان کوتاه کرونایی ها همراه ندارند با ۲۱ داستان و قیمت ۳۷ هزار و ۲۰۰ تومان، در ۱۲۴ صفحه توسط انتشارات صدای معاصر منتشر شده و هم اکنون در نمایشگاه کتاب تهران موجود است.

پیش از این، دو مجموعه داستان کوتاه مرگ خاموش آقای نویسنده و زن ها همیشه همین طور هستند، داستان بلند سمت چپ اتاق اول و مجموعه شعر غصه های یک تبعیدی از امیر پروسنان منتشر شده است.

 

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# قره باغ # بازیهای آسیایی 2022 # هفته وحدت # لایحه برنامه هفتم # فردوس کاویانی