بازدید 4719

متهم: ۸۰ بار خودزنی کردم!

کد خبر: ۱۱۱۴۸۶۴
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردين ۱۴۰۱ - ۲۲:۲۶ 20 April 2022

هفت متهم پرونده خنجرکش های خیابانی در حالی صبح روز گذشته و زیر بارش باران شدید به بازسازی صحنه قتل پرداختند که عامل دو جنایت در این نزاع وحشتناک مدعی شد برای دفاع از خودم آدم کشتم!

به گزارش خراسان، صبح روز گذشته هنگامی که رگبار باران بر سنگفرش خیابان های مشهد فرود می آمد، هفت متهم یک پرونده جنایی به چهارراه دانش آموز مشهد هدایت شدند تا در حضور قاضی ویژه قتل عمد مشهد به بازسازی صحنه قتل بپردازند.در این میان جوان 20 ساله ای به نام «علی – خ» که به اتهام قتل دو جوان دیگر به نام های ایلیا و امیر دستگیر شده است، با دستور قاضی دکتر صادق صفری، مقابل دوربین قوه قضاییه ایستاد تا جزئیات نزاع وحشتناک هفتم فروردین را بازگو کند.

متهم این پرونده جنایی پس از تفهیم اتهام از سوی قاضی شعبه 208 دادسرای عمومی و انقلاب و تاکید بر این که مواظب اظهارات خود باشد و حقیقت ماجرا را بیان کند، با ابراز پشیمانی از این حادثه هولناک گفت: اختلافات ما از مدت ها قبل آغاز شده بود و در روزهای گذشته به اوج رسید به گونه ای که آن ها مرا به بیابان های اطراف مشهد کشاندند و به شدت تحقیرم کردند و از صحنه های تحقیرشدن من فیلم گرفتند.

این موضوع کینه ای در دلم ایجاد کرد و می دانستم که آن ها باز هم به سراغم خواهند آمد به همین دلیل چاقویی را به همراه داشتم تا این که نیمه شب هفتم فروردین من به همراه یکی از دوستانم مقابل خودپرداز بانک ملی ایستاده بودیم که ناگهان چند نفر از آن سوی خیابان به سمت ما حمله کردند. آن ها خنجر وقمه و شمشیر در دست داشتند. تا به خودم آمدم مبین (یکی از متهمان) لگدی به شکم من زد. من هم چاقو را از جیب پشتم بیرون کشیدم و درگیری شروع شد.

یکی از مقتولان با خنجر به سوی من حمله ور شد که من هم در دفاع از خودم به سمت او حمله کردم و چند ضربه به پیکرش فرود آوردم.وقتی برگشتم و دیدم دوستم هنوز درگیر است، به کمک او رفتم و به دنبال یکی دیگر از مقتولان به آن سوی خیابان رفتم که باز هم درگیر شدیم و من ضربه ای هم به او زدم.در آن لحظه چاره ای جز دفاع از خودم نداشتم چرا که همه آن ها خنجر و قمه در دست داشتند به گونه ای که وقتی ضربه ای به گردن من زدند در نزدیکی شاهرگم فرود آمد که بعد از آن دوستم مرا به بیمارستان رساند و یکی از طرف های مقابل هم مجروحان دیگر را با خودرو به بیمارستان رساند.این متهم که روی اندامش تصاویر مختلفی از خالکوبی های شیطانی دارد در ادامه اعترافاتش افزود: من قصد قتل آن ها را نداشتم و فقط برای دفاع از خودم وارد این نزاع خیابانی شدم و ....

در ادامه بازسازی صحنه دو جنایت خیابانی که سرهنگ ولی نجفی (رئیس دایره قتل عمد آگاهی) نیز حضور داشت، سروان منفرد (افسر پرونده) به بیان جزئیاتی از ماجرای این جنایت و اعترافات متهمان در مراحل بازجویی های تخصصی پرداخت و سپس قاضی دکتر صفری از شش متهم دیگر خواست هرکدام جداگانه صحنه درگیری را شرح دهند.

با این دستور مقام قضایی، متهمان این پرونده جنایی هرکدام به نقش خود در نزاع خنجرکش های خیابانی در حالی اعتراف کردند که قبلا مدعی بودند این نزاع خونین به خاطر فروش «بنگ» در پارک ملت مشهد آغاز شده است و ریشه این اختلافات و چشم غره ها به خلافکاری های آنان در پارک ملت مشهد بازمی گردد.

بنابر گزارش خراسان، «علی – خ» (متهم ردیف اول پرونده) در حاشیه بازسازی صحنه قتل نیز به خبرنگار خراسان گفت: چند سال قبل در بولوار طبرسی شمالی ساکن بودیم اما مادرم مرا به منطقه بالا شهر آورد تا آدم شوم و با دوستان ناباب رفت و آمد نکنم اما متاسفانه خلافکاری در این منطقه بیشتر بود و من در پارک ملت به فروش و استعمال بنگ روی آوردم و با افرادی رفاقت کردم که در نهایت به من خنجر زدند. من اعصاب و روان درستی ندارم و به همین دلیل هم تاکنون 80-70 بار خودزنی کرده ام!به گونه ای که حتی با تیغه چاقو به سرم می کوبیدم یا با تیغ و کاشی بدنم را می خراشیدم.

این گزارش حاکی است با اتمام بازسازی صحنه جنایت در چهارراه دانش آموز مشهد، متهمان این پرونده برای ادامه بازجویی های تخصصی به دادسرای عمومی و انقلاب هدایت شدند و سپس با صدور دستوری از سوی قاضی ویژه قتل عمد در اختیار کارآگاهان اداره جنایی آگاهی خراسان رضوی قرار گرفتند تا به زندان منتقل شوند.

شایان ذکر است: گفت وگوی خراسان با «علی – خ» را که در آن قصه زندگی خود و تحمل زندان های طویل المدت به دلیل چاقوکشی و ماجرای آشنایی با یک دختر را بیان می کند، در شماره های آینده خراسان بخوانید.

سابقه خبر

دقایق اولیه بامداد هفتم فروردین نزاع وحشتناکی با خنجرهای ترسناک در چهارراه دانش آموز مشهد رخ داد که طی آن دو جوان به نام های ایلیا و امیر به قتل رسیدند و چند نفر دیگر نیز مجروح شدند. در میان مجروحان جوانی به نام «علی – خ» بود که پس از مداوای اولیه در بیمارستان شهید کامیاب مشهد در حالی به قتل دو جوان اعتراف کرد که تحقیقات گسترده کارآگاهان پلیس آگاهی خراسان رضوی با راهنمایی های شبانه قاضی دکتر صادق صفری و با هدایت مستقیم سرهنگ مهدی سلطانیان (رئیس اداره جنایی آگاهی) برای دستگیری عاملان این نزاع مرگبار تا دو روز بعد طول کشید.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# قره باغ # بازیهای آسیایی 2022 # هفته وحدت # لایحه برنامه هفتم