بازدید 6092

مرکز امنیت دریایی به زودی افتتاح می‌شود

فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: در راستای ایجاد یک همگرایی خوب و رو به رشد، مرکز امنیت دریایی را ایجاد و به زودی به صورت رسمی افتتاح می‌کنیم.
کد خبر: ۱۱۱۴۲۶۳
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۰ 17 April 2022

به گزارش «تابناک»، امیر دریادار ایرانی ظهر امروز (یکشنبه) در گفتگویی با برنامه «رویداد» رادیو گفتگو درباره تهدیدات فرا منطقه‌ای و راهبردهای ایران در تأمین امنیت خلیج فارس، گفت: محدوده عملیاتی خلیج فارس در زمره فعالیت برادران نیروی دریایی سپاه است و ما در نیروی دریایی ارتش، بنا بر فرمان فرماندهی کل قوا، در دریای عمان و شمال اقیانوس هند مستقر هستیم.

وی تصریح کرد: ما تأمین امنیت را از دور دست برقرار می‌کنیم و به عنوان خط مقدم و عقبه خلیج فارس محسوب می‌شویم.

فرمانده نیروی دریایی ارتش با بیان اینکه راهبرد نیروی دریایی ارتش بر پایش و ارزیابی کامل کلیه وارد شوندگان به دریای عمان از مسیر تنگه هرمز ناظر است، بیان کرد: در این حوزه اگر به مورد مشکوکی برخورد کنیم، حتماً با آن مقابله خواهیم کرد.

دریادار ایرانی با اشاره به دو گونه دیپلماسی دریایی و دفاعی در ارتش، تاکید کرد: تمرکز ما بر برقراری ارتباط دریایی با کشورهای دوست و برادر است تا بتوانیم تفاهم‌نامه دو و چندجانبه خاصه در دریا را مدیریت کنیم.

وی لزوم ایجاد یک همگرایی خوب و رو به رشد را ضروری برشمرد و بیان کرد: حضور کشورهای غیرموجهی که حضور آنها تفرقه‌افکن و آزاردهنده است، باید کمرنگ شود. امید است تمام ایمنی‌ها در حوزه دریا، یعنی خلیج فارس تا شمال اقیانوس هند با همکاری و همراهی کشورهای منطقه برقرار شود.

فرمانده نیروی دریایی ارتش با اشاره به اینکه در این راستا مرکز امنیت دریایی را ایجاد و به زودی به صورت رسمی افتتاح می‌کنیم، افزود: با توجه به وضعیت کنونی کووید، این مرکز با حضور مهمانان خارجی به زودی افتتاح خواهد شد.

دریادار ایرانی گفت: ارتباطی مستقیم با مراکز امنیتی در محدوده دریای عمان و اقیانوس هند برقرار خواهیم کرد و همه فعالیت‌ها را در عرصه دریا رصد می‌کنیم.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # حج 1402 # رضامراد صحرایی # قیام 15 خرداد # ناهید کیانی
آخرین اخبار
وب گردی