بازدید 17553

اعتراض جمعی از داروسازان مقابل سازمان غذا و دارو

از جمله موارد دیگر مورد اعتراض تجمع کنندگان، تداوم حضور اعضای انجمن داروسازی در پست های خود به رغم سپری قریب به شانزده ماه از پایان مدت ماموریت شان و طرح تقاضای انجام انتخابات جدید برای تعیین اعضای جدید انجمن داروسازان بود. اتفاقی که مدتها پیشتر می بایست رقم می خورد اما به بهانه های مختلف تاکنون اجرایی نشده است.
کد خبر: ۱۱۱۴۰۵۰
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۴۰۱ - ۱۸:۳۳ 16 April 2022

تابناک اجتماعی

جمعی از داروسازان کشور امروز نسبت به حقوق‌های پایین تعیین شده توسط انجمن داروسازان و وضعیت معیشتی‌شان تجمع کرده و خواستار رسیدگی مسئولان وزارت بهداشت به مشکلاتشان شدند.

به گزارش «تابناک»، در این تجمع ها که در چند شهر مختلف برگزار شد، داروسازان معترض حقوق‌های تعیین شده توسط انجمن داروسازان را ناچیز خوانده و تاکید کردند: داروسازی سخت‌ترین رشته علوم پزشکی است و برترین رتبه‌های برتر کنکور و نخبگان کشور به این رشته آمده‌اند اما متاسفانه به دلیل حقوق‌های پایین که توسط انجمن داروسازان و داروخانه‌ها به ایشان پرداخت می‌شود، اغلب سرخورده می‌شوند.
 
معترضان با تاکید بر این نکته که جمع بزرگی از داروسازان مسیر مهاجرت در پیش گرفته و می‌گیرند، حقوق تعیین شده برای این صنف را مصداق نوعی برده داری خوانده و تاکید کردند که نتیجه تداوم این روند، فاجعه ای برای نظام سلامت کشور خواهد بود که می‌بایست وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان غذا و دارو در زیر مجموعه آن، برای جلوگیری از بحران پیش رو وارد عمل شوند.
 
 
از جمله موارد دیگر مورد اعتراض تجمع کنندگان، تداوم حضور اعضای انجمن داروسازی در پست های خود به رغم سپری قریب به شانزده ماه از پایان مدت ماموریت شان و طرح تقاضای انجام انتخابات جدید برای تعیین اعضای جدید انجمن داروسازان بود. اتفاقی که مدتها پیشتر می بایست رقم می خورد اما به بهانه های مختلف -از جمله مخالفت وزارت کشور و کرونا-، تاکنون اجرایی نشده است.
 
این در حالی است که به تاکید معترضان، افرادی که اکنون بر کرسی های انجمن داروسازان تکیه زده اند، قریب بهشش سال قبل در انتخاباتی با مشارکت پایین برگزیده شده اند و می بایست بعد از پایان مدت ماموریت 4 ساله، مجری انتخابات بعدی می بودند که از این کار سر باز زده اند. اتفاقی که امیدوارند با مداخله و حکمیت وزارت بهداشت و دیگر نهادها رقم بخورد.
 
 
افراد معترض همچنین خواستار این بودند که سازمان غذا و دارو با حضور داروسازان و با انجام کار کارشناسی، حقوق آن‌ها را تعیین کند؛ دستمزدی که به تاکید ایشان، بار مالی به دولت و مردم تحمیل نخواهد کرد و از محل سود داروخانه ها پرداخت خواهد گردید. اتفاقی که هم مانع از مهاجرت داروسازان خواهد شد و هم به ارائه خدمات بهتر و باکیفیت تر به مردم منجر خواهد شد.
 
خواسته هایی که در پایان تجمع های اعتراضی در قالب نامه ای خطاب به رئیس سازمان غذا و دارو و معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تنظیم گردیده و در اختیار مسئولان این سازمان قرار گرفته و بایستی دید که واکنش ایشان به این نامه و اعتراضات صورت گرفته چیست.
 
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # حج 1402 # رضامراد صحرایی # قیام 15 خرداد # ناهید کیانی
آخرین اخبار
وب گردی