بازدید ۲۲۸۸
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تأکید کرد:
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس با تاکید بر لزوم رعایت ضوابط و مقررات مربوط به سهام عدالت از سوی دولت تصریح کرد: این موارد از سوی کمیسیون اقتصادی پیگیری می‌شود.
کد خبر: ۱۱۰۹۶۵۷
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۴۰۰ - ۰۲:۵۲ 15 March 2022
به گزارش تابناک به نقل از ایسنا به نقل از روابط عمومی دفتر ارتباطات مردمی نماینده مردم کرمان و راور، محمدرضا پورابراهیمی رییس کمیسیون اقتصادی مجلس نیز در نشست با اعضای هیئت مدیره کانون سهام عدالت ضمن تشکر از پیگیری‌های اعضای هیئت مدیره کانون سهام عدالت بیان کرد: در سال‌های اخیر تلاش ما بر صیانت از منافع دارندگان سهام عدالت در مالکیت، سود پرداختی و حضور در مجامع و اثرگذاری در تعیین مدیران مرتبط با شرکت‌های سهام عدالت بوده است.

وی با تاکید بر لزوم رعایت ضوابط و مقررات مربوط به سهام عدالت تصریح کرد: این موارد از سوی کمیسیون اقتصادی پیگیری می‌شود.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس با اشاره به اینکه حضور نمایندگان سهام عدالت در شورای عالی بورس طبق مقررات پیگیری خواهد شد، افزود: در موضوع شرکت سپرده گذای مرکزی مقرر شد پیگیری لازم از سوی کمیسیون اقتصادی در راستای اجرای سامانه مربوط به افرادی که دارنده سهام بوده و از دنیا رفته اند، در دستور قرار بگیرد و در سال آینده مالکیت به وارثان منتقل شود.

وی اظهار داشت: آمادگی کمک به اقدامات اداری در راستای واگذاری‌های جدید براساس مصوبات مجلس (در صورت تائید شورای نگهبان) را داریم.

پورابراهیمی تصریح کرد: موضوعات مربوط به منابع متعلق به سهام عدالت باقی مانده در سازمان خصوص سازی را با جدیت پگیری می‌کنیم، زیرا این منابع متعلق به مردم است که به دلیل عدم وجود کد شناسایی نمی‌تواند این منابع بلوکه شود و باید سریع‌تر تعیین تکلیف شود.

وی ادامه داد: باید فهرست افراد مشمول سود سهام عدالت که به دلیل عدم کد شناسایی پرداخت‌ها انجام نشده وعدد قابل توجهی است، توسط سازمان خصوصی سازی اخذ و انتقال منابع به صاحبان آن‌ها عملیاتی شود.

شایان ذکر است نشست مشترک رییس کمیسیون اقتصادی مجلس با اعضای هیئت مدیره کانون سهام عدالت به منظور بررسی مشکلات و مسائل سهام عدالت در کشور و برنامه ریزی در این زمینه برگزار شد.

در این جلسه اعضای هیئت مدیره کانون سهام عدالت از رییس کمیسیون اقتصادی مجلس برای صیانت از جایگاه قانونی سهامداران در کشور در سال‌های اخیر قدردانی کردند.

همچنین در این نشست از ورود کمیسیون اقتصادی درباره اقدامات دولت قبل در تصدی مسئولیت‌های سهام عدالت در استان‌ها قدردانی شد؛ بنابراین گزارش، از جمله موضوعات مطرح شده دیگر در این نشست لزوم رعایت قانون و ضوابط مقررات مربوط به سهام عدالت از سوی دولت، لزوم تعیین نماینده از طرف سهام عدالت در شورای عالی بورس، واگذاری سهام عدالت جدید به متقاضیان در سال آینده از سوی کانون سهام عدالت و تعریف سامانه برای تعیین تکلیف وضعیت مالکیت سهام افرادی که از دنیا رفته اند، بود.
اشتراک گذاری
برچسب ها
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
محمد هادی زاهدی وفا حسین طائب ناصر کنعانی چافی مذاکرات دوحه کنکور
آخرین اخبار