بازدید 6303

امکان ثبت‌نام عموم برای عتبات نوروزی بار‌دیگر فراهم شد

درنشست مسئولان حوزه حج و زیارت اعلام شد که ثبت نام عموم برای سفر‌های عتبات نوروزی باردیگراز فردا امکان پذیر است.
کد خبر: ۱۱۰۹۳۳۴
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۴۰۰ - ۲۰:۳۹ 12 March 2022
به گزارش تابناک به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی حج، نشست شورای برنامه‌ریزی و هماهنگی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت امروز به ریاست حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالفتاح نواب نماینده، ولی فقیه درامور حج و زیارت و سرپرست حجاج ایرانی تشکیل شد.

دراین نشست حجت الاسلام والمسلمین صحبت الله رحمانی معاون عتبات سازمان حج و زیارت با بیان اینکه با تلاش‌های صورت گرفته برای سفر ۱۳ هزار نفر در قالب کاروان‌های زیارتی عتبات نوروزی ظرفیت فراهم شده است، اظهار داشت: تاکنون حدود ۴۳۵۰ نفر از مشتاقان این سفر‌ها ثبت نام خود را قطعی کرده اند.

وی افزود: اولویت‌های ذخیره هفت و هشت که بیشترین تعداد پیش ثبت نام را انجام داده اند از امروز می‌توانند نام نویسی خود را قطعی کنند و در صورت باقی ماندن ظرفیت خالی از فردا امکان ثبت نام برای عموم فراهم خواهد.

معاون عتبات سازمان حج و زیارت درخصوص سفر‌های نوروزی به سوریه نیز اظهار داشت: حدود ۱۴۰۰ نفر از ۲۱ اسفند ماه تا یازدهم فروردین سال ۱۴۰۱ در قالب کاروان به دمشق اعزام خواهند شد.

نماینده، ولی فقیه در امور حج و زیارت نیز با تقدیر از تلاش دست اندرکاران سفر‌های نوروزی به اعتاب مقدسه، خواستارآمادگی بخش‌های مختلف سازمان حج و زیارت و بعثه مقام معظم رهبری در صورت امکان بازشدن مرز‌های زمینی برای سفر به عراق شد.

در ادامه این جلسه، سید صادق حسینی رئیس سازمان حج و زیارت به برخی خبر‌های منتشر شده در خصوص حج آینده که احتمال برگزاری آن با حضور زائران خارجی را تقویت می‌کند، اشاره کرد و اکبر رضایی معاون حج و عمره این سازمان افزود: خبر‌ها حکایت از آن دارد که دعوتنامه از طرف کشور میزبان برای حضور برخی هیئت‌های خارجی درعربستان برای گفتگو و انعقاد تفاهم نامه در خصوص حج آینده درحال ارسال است.

وی افزود: درخصوص عمره نیز در روز‌های اخیر شاهد گشایش و رفع محدودیت‌ها و حضور عمره گزاران بدون رعایت فاصله اجتماعی در صحن مسجدالحرام هستیم.

برپایه این گزارش، سرپرست حجاج ایرانی هم خواستار تشکیل نشست کارشناسی از مسئولان سازمان حج و زیارت و بعثه مقام معظم رهبری برای بررسی جوانب مختلف موضوع ثبت نام کنندگان درحج سال ۱۳۹۹ و پرداخت‌های صورت گرفته توسط آنان بعنوان بخشی از هزینه سفر و همچنین صد‌ها هزار زائری شد که فیش‌های اولویت دار دراختیار دارند، ولی درآن سال برای ثبت نام و پرداخت هزینه اقدامی نکردند.

این جلسه با گزارش مهران فرشید مدیرکل دفتر طرح و برنامه و فناوری اطلاعات امنیت فضای مجازی سازمان حج و زیارت درباره شبکه اجتماعی زیارت و امکانات و ویژگی‌های آن پایان یافت.

وی گفت: هر یک از سامانه‌های مورد استفاده در سازمان حج و زیارت با توجه به نیازسنجی بخش‌های مربوطه تهیه شده است و موجبات رشد و ارتقای کیفیت در ارائه خدمات را فراهم خواهد کرد.
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # حج 1402 # ناهید کیانی # موشک هایپرسونیک فتاح
آخرین اخبار
وب گردی