بازدید 9265
بسته ویدیویی «تابناک»

تنها تصاویر باقی مانده از مارک تواین / اولین میمون که از فضا زنده بازگشت / جنگ چین و ژاپن به روایت تصاویر واقعی / چگونه صد سال زندگی کنیم؟ / نظریه خود حقیقی و خود دروغین چیست؟

بسته ویدیویی «تابناک» مجموعه‌ای از ویدیو‌ها عمدتاً متکی بر گزارش‌ها و تحلیل‌ها و ویدیویی‌هایی درباره دیگر موضوعات فرهنگی، اقتصادی و... است که تماشایش را از دست داده‌اید؛ نگاهی دوباره و متفاوت به آنچه در این بستر می‌توان فرا گرفت.
کد خبر: ۱۱۰۶۲۴۳
تاریخ انتشار: ۰۴ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۹:۵۰ 23 February 2022

بسته ویدیویی «تابناک» مجموعه‌ای از ویدیو‌ها عمدتاً متکی بر گزارش‌ها و تحلیل‌ها و ویدیویی‌هایی درباره دیگر موضوعات فرهنگی، اقتصادی و... است که تماشایش را از دست داده‌اید؛ نگاهی دوباره و متفاوت به آنچه در این بستر می‌توان فرا گرفت.

 


تنها تصاویر باقی مانده از مارک تواین

سمیوئل لنگهورن کلمنز که بیشتر با نام هنری مارک تواین شناخته می‌شود، نویسنده و طنزپرداز شهیر آمریکایی است که رمان‌های معروف و ارزشمندی مانند ماجراهای هاکلبری فین و ماجراهای تام سایر را نوشته است. تواین کمی بعد از دیده شدن ستاره دنباله دار هالی به دنیا آمده و پیش‌بینی کرده بود با همان رویداد نیز از دنیا خواهد رفت. او روز بعد از بازگشت ستاره دنباله دار از دنیا رفت. وی به عنوان بزرگ‌ترین طنزپرداز آمریکایی دوران خود شناخته می‌شود و ویلیام فاکنر او را پدر ادبیات آمریکا خوانده است.

 


اولین میمون که از فضا زنده بازگشت

برای مطالعه پیامدهای فیزیولوژیکی سفر فضایی ایالات متحده و شوروی چندین حیوان مختلف را به فضا فرستادند اما همه آن‌ها در اثر خفگی، انفجار ضربه پس از فرود یا فرایند پزشکی قبل و بعد از سفر کشته شدند؛ تا زمانی که بیکر و هابیل در دماغه مخروطی موشک ژوپیتر به فضا پرتاب شده و زنده و سالم بازگشتند. ویدیو پرتاب و بازگشت این دو میمون که گامی بزرگ در صنعت سفر به فضا به حساب می‌آید، در ویدیو تابناک ببینید.

 


جنگ چین و ژاپن به روایت تصاویر واقعی

در پی سال‌ها سیاست امپریالیستی ژاپن، این کشور از سال ۱۹۳۷ تا ۱۹۴۵ با کشور چین وارد جنگی شد که بعد‌ها با حمله ژاپن به آمریکا به قسمتی از جنگ جهانی دوم تبدیل شد و نهایتا با بمب‌باران هسته‌ای ژاپن توسط آمریکا و تسلم شدن آن به پایان رسید. این جنگ بزرگترین جنگ آسیا در قرن بیستم است.

 

 

چگونه صد سال زندگی کنیم؟

شاید برای خیلی‌ها جالب باشد بدانند آنهایی که تا سنین بالایی همچون صد یا صد و ده سالگی زندگی کرده‌اند چگونه تا این سنین زنده مانده‌اند. این ویدیو نتیجه مطالعات محققانی است که در جستجوی جواب این سوال برآمده‌اند و نتایج خوبی را بدست آورده‌اند.

 


نظریه خود حقیقی و خود دروغین چیست؟

«دونالد وودز وینیکات / Donald Woods Winnicott» روانشناس اطفال و روانکاو انگلیسی بود که نظریه خود حقیقی و خود دروغین را در توضیح حالات روانی شخص در بزرگسالی ارائه کرد. او باور داشت که کودکان برای رعایت حال بزرگسالان، خود حقیقی شان را که خواستار سرکشی و خودخواهی است، تبدیل به خود دروغینی می‌کنند که خود را مطابق با نیازهای والدین سازگار می‌کند. او باور داشت که انسان نیاز دارد در دوره‌ای خود حقیقی خود را تجربه کند تا بتواند خود دروغینی که باید با قوانین و قواعد اجتماعی سازگار باشد، به شکل سالمی حفظ کند. با جزئیات این نظریه و همینطور روش درمانی که بر اساس آن تعریف شده است در این ویدیو آشنا شوید.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# غزه # آلودگی هوا # ایام فاطمیه # امیر تتلو # فساد چای دبش # اکبر رحیمی