بازدید 9687

ظرفیت پذیرش آزمون استخدامی اعلام شد

کد خبر: ۱۱۰۶۲۰۷
تاریخ انتشار: ۰۴ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۵ 23 February 2022

با اعلام سازمان سنجش آموزش کشور، بیش از ۳۸ هزار داوطلب در آزمون استخدامی متمرکز ۲۹ دستگاه اجرایی کشور پذیرفته خواهند شد.

به گزارش ایسنا، مهلت ثبت‌نام برای شرکت در نهمین آزمون استخدامی متمرکز دستگاه های اجرایی کشور از روز چهارشنبه۲۷ بهمن ماه از طریق درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org آغاز شده و روز جمعه ششم اسفند ماه پایان می‌پذیرد.

متقاضیان واجد شرایط پس از پرداخت مبلغ ۱۲۵ هزار تومان به صورت الکترونیکی و با کارت های بانکی متصل به شبکه شتاب نسبت به تکمیل فرم ثبت نام و ارائه اطلاعات مورد نیاز اقدام کنند.

داوطلبان استخدام در زمان ثبت نام می توانند علاوه بر شغل محل و دستگاه اجرایی مورد تقاضا به عنوان انتخاب اصلی، یک محل دیگر را به شرط یکسان بودن شغل(سهمیه، جنسیت، شرایط احراز و...)، به عنوان اولویت دوم انتخاب نمایند.

دستگاه های اجرایی می توانند حداکثر تا ۶ ماه پس از اعلام نتیجه نهایی آزمون تا قبل از زمان برگزاری آزمون بعدی با هماهنگی سازمان اداری و استخدامی کشور و سازمان سنجش آموزش کشور در هر یک از شغل محل هایی که داوطلب نداشته و یا افراد پذیرفته شده کمتر از نیاز دستگاه باشند، از میان داوطلبان آزمون با در نظر گرفتن اولویت دوم داوطلبان و رعایت شرایط تعیین شده در شغل محل های مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام امتحان مشترک فراگیر برای دستگاه مورد نظر (اعم از داشتن حد نصاب، سهمیه، جنسیت)، به ترتیب نمرات فضلی در آزمون کتبی، نسبت به دعوت از آنها جهت انجام سایر مراحل استخدامی اقدام کنند.

در آزمون استخدامی مشترک ۲۹ دستگاه های اجرایی کشور تعداد ۳۸ هزار و ۶۰۰ نفر پذیرفته می شوند.

سازمان سنجش آموزش کشور اعلام کرد؛ مبنای اعلام نتیجه امتحان مشترک فراگیر اولویت اول انتخابی داوطلبان است و اولویت دوم صرفا در مرحله تکمیل ظرفیت (در صورت انجام)، مد نظر قرار خواهد گرفت.

متقاضیان واجد شرایط باید به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی http://www.sanjesh.org/ مراجعه و پس از پرداخت مبلغ ۱۲۵ هزار تومان به صورت الکترونیکی و با کارت های بانکی متصل به شبکه شتاب نسبت به تکمیل فرم ثبت نام و ارائه اطلاعات مورد نیاز اقدام کنند.

همچنین آزمون رشته‌های شغلی مربوط به وزارت آموزش و پرورش در روز جمعه مورخ ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ و رشته‌های شغلی سایر دستگاه ها در روز جمعه مورخ ۳۱ تیر سال ۱۴۰۱ برگزار خواهد شد.

داشتن حداقل ۲۰ سال تمام و حداکثر ۲۵ سال برای دارندگان مدارک تحصیلی دیپلم، حداکثر سنی ۳۰ سال برای دارندگان مدارک تحصیلی فوق دیپلم، حداکثر ۳۶سال برای دارندگان مدارک تحصیلی لیسانس، حداکثر ۴۰ سال برای دارندگان مدارک تحصیلی فوق لیسانس و حداکثر ۴۵ سال برای دارندگان مدارک تحصیلی دکتری و دکتری تخصصی از جمله شرایط شرکت در آزمون استخدامی است.

جانبازان، آزادگان، فرزندان شهدا، فرزندان جانبازان ۲۵ درصد و بالاتر و فرزندان آزادگان یک سال اسارت و بالاتر، از شرط حداکثر سن معاف هستند.

کلیه سئوالات مواد آزمون عمومی و اختصاصی به صورت چهارگزینه ای با ضریب یک می باشند. به ازای هر پاسخ اشتباه به سئوالات، یک سوم نمره منفی در نظر گرفته خواهد شد.

طبق اعلام سازمان سنجش آموزش کشور، دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون استخدامی متمرکز دستگاه های اجرایی کشور امروز برای بار دوم اصلاح شد و به این ترتیب، داوطلبانی که قبلا نسبت به ثبت نام خود اقدام کرده اند نیز می توانند نسبت به ویرایش اطلاعات خود اقدام کنند.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# قره باغ # هفته دفاع مقدس # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی # بازیهای آسیایی 2022