بازدید 5738
۳

قاتل مأمور کلانتری به قصاص محکوم شد

کد خبر: ۱۱۰۳۲۸۶
تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۴۰۰ - ۲۲:۱۷ 06 February 2022

سارقی که هنگام فرار، مأمور کلانتری را با ضربه‌های چاقو به قتل رسانده بود، به قصاص و پرداخت دیه محکوم شد.

به گزارش ایران، مرداد امسال سارق 28 ساله‌ای که همراه یک مأمور پلیس از دادسرا به کلانتری ۱۱۰ شهدا منتقل می‌شد بین راه مأمور پلیس به نام عبدالجبار را با ضربه چاقو به قتل رساند و فرار کرد. چند ساعت بعد متهم در استان البرز دستگیر شد و به قتل اعتراف کرد.

وی در مورد این ماجرا گفت: من آشپز بودم اما مدتی قبل بیکار شدم و به همین خاطر همسرم ترکم کرد و با دختر 8 ساله‌ام به شهرستان رفتیم. هرچه تلاش کردم تا کار مناسبی پیدا کنم موفق نشدم تا اینکه از سال 98 تصمیم گرفتم با سرقت موتورسیکلت هم زندگی‌ام را سامان دهم و هم همسرم را برگردانم.

چند روز قبل از حادثه، مقابل یکی از بیمارستان‌های تهران یک موتور را سرقت کردم اما دستگیر شدم. وقتی همراه سرباز کلانتری برای بازجویی به دادسرایی در شرق تهران منتقل شدم آنجا قاضی برایم وثیقه صد‌میلیونی صادر کرد. اما چون توان تأمین وثیقه را نداشتم قرار بازداشت برایم صادر کردند و قرار شد با دستبند و پابند به کلانتری برگردم. من و سرباز کلانتری سوار تاکسی شدیم تا از دادسرا به کلانتری برگردیم.

در راه برگشت چون گرسنه بودم از او خواستم برایم ساندویچ بخرد و پایم را باز کند همان لحظه به فکر فرار افتادم در یک لحظه چاقویی را که در وسایلم بود برداشتم و داخل جیبم گذاشتم و بعد فرار کردم مأمور بسرعت به من رسید و من برای رهایی از او چند ضربه چاقو زدم اما قصدم کشتن مأمور نبود. بعد هم با قیچی آهن‌بر دستبند را باز کردم و با سرقت یک موتور فرار کردم اما خیلی زود بازداشت شدم.

پس از اعتراف‌های متهم و تکمیل تحقیقات، پرونده به شعبه 11 دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد. در ابتدای این جلسه اولیای دم خواستار صدور حکم قصاص شدند و عنوان کردند که به هیچ عنوان حاضر به مصالحه و گذشت نیستند. در ادامه متهم به جایگاه رفت و ضمن رد اتهام قتل عمدی عنوان کرد: من با مقتول دشمنی نداشتم و او را اصلاً نمی‌شناختم. بنابراین نباید در کارم عمدی وجود داشته باشد.

من فقط می‌خواستم از دستش فرار کنم. با این حال از کارم پشیمانم و از اولیای دم درخواست حلالیت دارم. من سارقم آدمکش نیستم. در پایان قضات برای تصمیم‌گیری وارد شور شدند و متهم به قصاص و پرداخت دیه به خاطر جراحات غیرمنتهی به فوت محکوم شد.

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۳
چشمتون روشن مسئولین مملکت....
طرف یک آدم را کشته ولی می گوید من آدمکش نیستم
قتل از این عمدی تر؟
برچسب منتخب
# قره باغ # کیومرث هاشمی # هفته دفاع مقدس # نعمت احمدی # الواح هخامنشی بازگشتی