بازدید 9263

چالش‌های اتحادیه اروپا از دیدگاه امانوئل مکرون

امانوئل مکرون رییس جمهور فرانسه گفت: تغییرات آب و هوایی، تحول دیجیتال و امنیت چالش‌های اصلی اتحادیه اروپا است.
کد خبر: ۱۱۰۰۱۲۵
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۴۰۰ - ۰۱:۰۸ 20 January 2022
به گزارش تابناک به نقل از ایرنا از یورونیوز، مکرون چهارشنبه در جمع نمایندگان پارلمان اروپا از تغییرات آب و هوایی به عنوان اولین چالش نام برد و گفت: ما باید از حرف به سمت عمل برویم، صنایع را متحول و روی فناوری‌های جدید سرمایه گذاری کنیم.

رییس جمهور فرانسه همچنین از اروپا خواست که مکانیسم تنظیم کربن در مرز‌ها را در پیش گیرد و حفاظت از محیط زیست به منشور حقوق اساسی اتحادیه اروپا اضافه شود.

مکرون با اشاره به اینکه انقلاب دیجیتالی دومین چالش قرن است، از قاره اروپا خواست تا یک بازار دیجیتال واحد واقعی بسازد که امکان ایجاد و رشد قهرمانان دیجیتال اروپایی را فراهم کند.

وی گفت، خواهان اروپایی هستیم که بداند چگونه بازیگران دیجیتال را تنظیم کند و همچنین از حقوق، آزادی ها، احترام به زندگی خصوصی و مبارزه با سخنان تفرقه و نفرت انگیز محافظت کند.

رییس جمهور فرانسه امنیت را چالش سوم دانست و از اروپا خواست خود را نه به دلیل سرپیچی از قدرت‌های دیگر، بلکه برای اطمینان از استقلال خود در این دنیای خشونت‌آمیز خود را به تابع نبودن، بازپس‌گیری کنترل مرز‌ها و فضا مسلح کند.

مکرون بر لزوم پیش بینی و جستجوی استقلال راهبردی اروپا تاکید کرد و گفت: وقتی صحبت از دفاع به میان می‌آید، نمی‌توانیم فقط به پاسخگویی به بحران‌های بین‌المللی بسنده کنیم.
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# غزه # آلودگی هوا # ایام فاطمیه # امیر تتلو # فساد چای دبش # اکبر رحیمی