بازدید 8370

اهمیت سفر آیت‌الله رئیسی به روسیه از نگاه مخبر

سفر آیت الله رئيسي به كشور روسيه داراي اهميت خيلي زيادي است و روي هم رفته بايد بگوييم كه در حال حاضر یک تحول اساسی در مناسبات بین المللی در این دولت اتفاق افتاد و البته سفر آیت الله رئیسی به روسیه هم یکی از ابعاد تحول اساسی دولت در حوزه روابط بین الملل است...
کد خبر: ۱۱۰۰۰۹۵
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۴۰۰ - ۱۷:۴۴ 19 January 2022
جلسه صبح امروز هيات دولت به رياست معاون اول ریيس جمهور برگزار شد.
 
دكتر محمد مخبر در اين جلسه با اشاره به سفر ریيس جمهور كشورمان به روسيه اظهار داشت: سفر آیت الله رئيسي به كشور روسيه داراي اهميت خيلي زيادي است و روي هم رفته بايد بگوييم كه در حال حاضر یک تحول اساسی در مناسبات بین المللی در این دولت اتفاق افتاد و البته سفر آیت الله رئیسی به روسیه هم یکی از ابعاد تحول اساسی دولت در حوزه روابط بین الملل است.
 
 وي با اشاره به درخواست هاي متعدد براي سفر مسئولان ايراني به ساير كشورها، ادامه داد: در حال حاضر مناسبات با همسایگان بسیار خوب پیش می رود.
 
وي در ادامه با اشاره به روز هواي پاك و لزوم توجه جدي به اين موضوع گفت:  تصميمات خوبي در خصوص مسايل محيط زيستي و هواي پاك در دولت گرفته شده كه البته اجراي برخي از آن ها ممكن است زمان بر باشد ولي مردم بايد بدانند كه موضوع محيط زيست براي مسئولان داراي اهميت است و همواره به اين مسائل توجه جدي مي شود.
 
 وي در ادامه با اشاره به در پیش بودن ميلاد حضرت زهرا(س) و روز زن اظهار داشت: معاونت زنان و امور خانواده در اين ايام اقدامات بسيار خوبي را در دستور كار قرار داده و ان شالله همه دستگاه ها باید كمك كنند تا اين موضوع در دولت به خوبي پيش برود چرا كه دولت رسيدگي به امور زنان و خانواده را از اولويت هاي خود مي داند و مقيد به اين موضوع است.
 
در جلسه امروز هیئت دولت، اصلاح آیین نامه ماده هشت قانون هوای پاک در خصوص خودروهای فرسوده  و نحوه نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی پس از بررسی های فراوان در کمیسیون تخصصی در هیئت دولت مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد تا پس از اعمال نظرات اصلاحی به زودی تصویب شود.
 
در ادامه نیز آیین نامه جلوگیری از تخریب و آلودگی تالاب ها با هدف مدیریت صحیح تالاب ها، تعیین مرز بوم شناختی و رعایت حق‌آبه محیط زیستی اصلاح شد و ابراز امیدواری شد تا با اصلاح این آیین نامه بتوان روند تخریب تالاب ها را کند و احیای آنها تسریع شود.
 
همچنین در جلسه امروز هیئت دولت مقرر شد تا سازمان حفاظت از محیط زیست هم عضو کمیسیون مربوطه برای تعیین حریم راه های روستایی قرار گیرد و در این زمینه نظارت بیشتری برای حفظ جنگل ها و مراتع داشته باشد.
 
با مصوبات امروز دولت سیزدهم، همه آیین نامه های قانون هوای پاک به تصویب رسیده است.
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # هفته بسیج # بیتا فرهی # پروانه معصومی # ایام فاطمیه