بازدید 16679
۱

عکسی تاریخی از ترور قاتل جان اف کندی

تصویری از لحظه ترور قاتل جان اف کندی، رئیس جمهور آمریکا به ‎دست جک روبی سوژه این هفته برنامه «عکس‌های تکان‌دهنده» از شبکه اسپانیایی‌زبان هیسپان تی‌وی شده است.
کد خبر: ۱۱۰۰۰۵۲
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۳ 19 January 2022

به گزارش تابناک به نقل از ایسنا، «عکس‌های تکان‌دهنده» به کارگردانی کیانوش الطافی هر هفته با انتخاب عکسی تاثیرگذار و ماندگار در تاریخ به بررسی و نقد آن می‌پردازد و در این قسمت به عکسی از لحظه ترور قاتل جان اف کندی رئیس جمهور آمریکا اختصاص دارد. در این عکس می‌بینیم هنگامی که لی هاروی اوسوالد قاتل رئیس جمهور آمریکا در حال انتقال به زندان بود، جک روبی در میان خبرنگاران و عکاسان با شلیک گلوله او را به قتل رساند.

جان. اف. کندی رئیس جمهوری وقت آمریکا در ۲۲ نوامبر ۱۹۶۳ در دالاس، تگزاس به‎دست لی‌هاروی اوسوالد ترور شد.

عکاس این صحنه رابرت هیل جکسون است که این عکس باعث شهرت او شد.جکسون در سال ۱۹۳۴ در آمریکا به دنیا آمد. از ۱۲ سالگی با گرفتن عکس از گربه خود شروع به عکاسی کرد. شور و شوق او باعث شد عکاس دالاس تایمزهرالد و سرانجام عکاس رسمی رئیس جمهور جان اف کندی شود.

«عکس‎های تکان‎دهنده» کاری از واحد برنامه‌های شبکه پرس تی‌وی است که برای مخاطبان اسپانیایی‌زبان شبکه هیسپان تی‌وی زبانگردانی شده است. این برنامه روز جمعه یکم بهمن ماه ساعت ۰۳:۱۵ بامداد به وقت تهران پخش می‌شود و تکرار آن همان روز ساعت ۱۰:۱۵ ،۱۹:۱۵ و شنبه ساعت‌های ۲۱:۴۵،۱۴:۱۵،۰۸:۴۵ و یکشنبه ساعت ۱۶:۴۵برای اسپانیایی‌زبان‌های سراسر جهان قابل مشاهده خواهد بود.

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۲
انتشار یافته: ۱
ترور قاتل؟؟؟ یعنی که قاتل ترور شده؟!!!
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # بیتا فرهی # پروانه معصومی # ایام فاطمیه