بازدید 5904

هوای تهران در شرایط کم‌سابقه «پاک» قرار گرفت

کد خبر: ۱۰۹۷۲۲۹
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۱ 05 January 2022

با اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای پایتخت هم‌اکنون (۱۵ دی‌ماه) در شرایط «پاک» قرار دارد.

به گزارش ایسنا، ‌بنابر پیش‌بینی‌های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، در صبح روز چهارشنبه (۱۵ دی ماه) کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل‌ قبول قرار خواهد گرفت که ناشی از ناپایداری جوی و وزش باد نسبتاً شدید طی ساعات گذشته است.

با توجه به وزش باد مؤثر در طول روز شرایط مساعد برای پراکندگی آلاینده‌ها فراهم خواهد شد. این شرایط جوی تا اواخر وقت چهارشنبه(۱۵ ماه) ادامه می‌یابد و کیفیت هوا در وضعیت قابل‌ قبول قرار خواهد گرفت، هرچند با افزایش ترافیک شامگاهی، افزایش غلظت آلاینده‌ها و کاهش کیفیت هوا در برخی مناطق پرتردد برقرار خواهد بود.

با افزایش نسبی تندی باد تا صبح روز پنجشنبه (۱۶ دی ماه) و کاهش تردد خودروها در روز تعطیل، کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل‌قبول قرار می‌گیرد.

وزش باد مؤثر در طول روز پراکندگی آلاینده‌ها را تسهیل خواهد کرد همچنین با کاهش تندی باد تا شامگاه پنجشنبه( ۱۶ دی ماه)، افزایش غلظت ذرات معلق و کاهش کیفیت هوا در بیشتر مناطق پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.

به گزارش ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۸۳ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول قرار داشت

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # پروانه معصومی # ایام فاطمیه # امیر تتلو
آخرین اخبار