بازدید 12587
بسته ویدیویی «تابناک»

چگونه جنگ جهانی اول آغاز شد؟ / لحظات سانحه هیندنبورگ / تصاویر تاریخی از زنان قشقایی / طبیعت زیبای اندونزی / رانندگی در پیست با آلفا رومئو تیپو ۳۳

بسته ویدیویی «تابناک»؛ مجموعه‌ای از ویدیو‌ها پیرامون رویداد‌های سیاسی عمدتاً متکی بر گزارش‌ها و تحلیل‌ها و ویدیویی‌هایی درباره دیگر موضوعات فرهنگی، اقتصادی و... است که تماشایش را از دست داده‌اید؛ نگاهی دوباره و متفاوت به آنچه در این بستر می‌توان فرا گرفت.
کد خبر: ۱۰۹۶۹۲۲
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۴۰۰ - ۲۳:۵۱ 03 January 2022

بسته ویدیویی «تابناک»؛ مجموعه‌ای از ویدیوها پیرامون رویدادهای سیاسی عمدتاً متکی بر گزارش‌ها و تحلیل‌ها و ویدیویی‌هایی درباره دیگر موضوعات فرهنگی، اقتصادی و... است که تماشایش را از دست داده‌اید؛ نگاهی دوباره و متفاوت به آنچه در این بستر می‌توان فرا گرفت.

 

چگونه جنگ جهانی اول آغاز شد؟

جنگ جهانی اول که به جنگ خاکریز‌ها هم شهرت دارد، از ماه اوت ۱۹۱۴ شروع شد و تا نوامبر ۱۹۱۸ ادامه پیدا کرد. این جنگ که تا پیش از آن هیچ جنگی در تاریخ بشر به این شدت و وسعت رخ نداده بود، چندین امپراتوری را از بین برد و زندگی میلیون‌ها تن را نابود کرد. در این ویدیو جالب، همراه با تصاویر واقعی از جنگ جهانی اول، داستان جالب و عبرت‌آموز زنجیره اتفاقات منجر به جنگ جهانی اول را ببینید.

 

 

لحظات سانحه هیندنبورگ

سانحه هیندنبورگ واقعه آتش سوزی کشتی هوایی ال‌زد ۱۲۹ هیندنبورگ است که در ششم می ۱۹۳۷, ۱۳ مسافر, ۲۲ خدمه کشتی و یک نفر از افرادی که روی زمین سعی در نجات آسیب دیدگان بودند، کشته شدند. این واقعه منجر به بازبینی جدی در ایمنی زپلین‌ها (کشتی‌های هوایی) و نهایتا خارج شدن آن‌ها از دور وسایل حمل و نقل هوایی شد.

 


تصاویر تاریخی از زنان قشقایی

بریتانیایی‌ها در ۱۹۳۱ در اطراف شیراز تصاویری از زنان ایل نشین قشقایی ثبت و ضبط کردند؛ تصاویری که در فیلمی تحت عنوان «زنان ایران» منتشر کردند. این ویدیو را با زیرنویس فارسی در «تابناک» می‌بینید.

 

طبیعت زیبای اندونزی

«اندونزی / Indonesia» یک مجمع‌الجزایر متشکل از ۱۷۵۰۸ جزیره و ۳۳ استان در در آسیای جنوب شرقی و اقیانوسیه است. اندونزی کشوری است که به شکل یک قوس در طول خط استوا کشیده شده‌ است. مجمع‌الجزایر اندونزی دیرزمانی از مناطق مهم بازرگانی دریایی جهان به‌ شمار می‌آمد و مسیر‌های بازرگانی از سده هفتم میلادی میان پادشاهی سریواجیا و چین تشکیل شده‌بود. با وجود جمعیت زیاد و مناطق پرتراکم، اندونزی جنگل‌های کم‌جمعیت بسیار گسترده‌ای نیز دارد که دومین سطح از تنوع زیستی را در جهان در خود جای داده‌اند. این کشور از نظر منابع طبیعی غنی است، اما با وجود این، بخش بزرگی از مردم هنوز در فقر به‌ سر می‌برند. سوماترا، جاوه، برنئو، سلبس (سلب)، گینه نو و سوندای کوچک (نوساتنگارا) شماری از مهم‌ترین جزایر؛ جاکارتا، سورابایا، سمارانگ، باندونگ، مدان، پالمبانگ، یوجونگ پادانگ، بانجارماسین، بندر لامپومگ، مانادو شهر‌های کلیدی و مدان، بندر ساحلی بلاوان، پکانبارو، ریو، جاکارتا سنگارنگ، نوزاتنگارا، بندر ساحلی بیتونگ و بندر آمبون، بنادر مهم اندونزی محسوب می‌شوند. سواحل و طبیعت زیبای اندونزی را باکیفیت ۴K تماشا می‌کنید.

 


رانندگی در پیست با آلفا رومئو تیپو ۳۳

سه راننده بزرگ مسابقه‌ای پس از ۴۰ سال دوباره کنار یکدیگر توسط «آلفا رومئو / Alfa Romeo» جمع شده‌اند و از آن‌ها خواسته می‌شود تا خودرو‌هایی که سال‌ها با آن مسابقه داده‌اند، دوباره برانند. سه راننده با نام‌های دریک بل، آرتورو مِرزاریو و نانی گالی که دوران پرشکوهی را در سال‌های مسابقه‌ای خود داشته‌اند، درباره تجربیات و خودرو‌های خود، سخنان شیرینی بر زبان می‌آورند که برای خودرو دوستان بسیار دیدنی است.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # پروانه معصومی # ایام فاطمیه # امیر تتلو