بازدید 4973
۱
یک مقام مسئول:

مرغ های وارداتی تحت نظارت به بازار عرضه می شود

معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان تهران گفت:از ابتدای سال جاری تا کنون بالغ بر ۷۵۰ کانتینر مرغ وارداتی وارد کشور که به ۲ کانتینر اجازه مصرف داده نشده است.
کد خبر: ۱۰۸۶۲۸۵
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۲ 07 November 2021

مرغ های وارداتی تحت نظارت به بازار عرضه می شود

به گزارش مهر به نقل از اداره کل دامپزشکی استان تهران، مهدی سلوکانه معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان تهران درخصوص واردات مرغ اعلام کرد: از ابتدای سال جاری تا کنون بالغ بر ۷۵۰ کانتینر مرغ وارداتی بنا به تشخیص ستاد تنظیم بازار و تحت نظارتهای دامپزشکی وارد کشور شده است که در این میان ۲ کانتینر به علت عدم تطابق با پروتکل‌های دامپزشکی ضبط و اجازه مصرف داده نشده است.

وی با اشاره به اینکه سلامتی مردم خط قرمز ما است گفت: این اطمینان خاطر را به مردم عزیزمان می‌دهم واردات فراورده‌های خام دامی تحت سخترین پروتکل‌های بهداشتی و آزمایشگاهی دامپزشکی وارد کشور می‌شود و اداره کل دامپزشکی استان تهران، با دقت و ریزبینی زنجیره‌های اصلی غذای مردم را رصد و پایش می‌کند.

وی با اشاره به این‌که بخش بعدی نظارت‌های دامپزشکی بعد از توزیع فرآورده‌های خام دامی در مراکز عرضه آغاز می‌شود، افزود: انجام بازرسی‌های بهداشتی از مراکز عرضه جهت کنترل وضعیت بهداشتی مرکز، بررسی وضعیت محصول عرضه شده از نظر رعایت شرایط نگهداری و عرضه صحیح (کنترل زنجیره سرد)، بررسی مستندات مربوط به تولید فرآورده‌ی خام در حال عرضه از کشتارگاه‌ها و مراکز بسته‌بندی تحت نظارت دامپزشکی، کنترل سالم بودن بسته‌بندی و مخدوش نبودن مشخصات درج شده بر روی محصولات بسته‌بندی شده، جزو نظارت‌های دامپزشکی استان است.

سلوکانه در پایان گفت: مردم عزیز فراورده‌های خام دامی مورد نیاز خود را فقط از فروشگاه‌های تحت نظارت دامپزشکی تهیه نمایند و از خرید این کالاها از فروشندگان دوره گرد و مراکز فاقد مجوز و تاییدیه دامپزشکی خودداری نمایند.

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
کشتار مرغ ها بصورت اسلامی بوده و اینکه به ازای هر مرغ بسم الله گفته شده؟
برچسب منتخب
# قره باغ # بازیهای آسیایی 2022 # هفته وحدت # لایحه برنامه هفتم # فردوس کاویانی