بازدید 7193

هزینه تولید مسکن در تابستان امسال بیشتر شد

کد خبر: ۱۰۸۵۴۸۰
تاریخ انتشار: ۱۱ آبان ۱۴۰۰ - ۱۶:۱۰ 02 November 2021

مرکز آمار ایران گزارش شاخص قیمت مصالح ساختمانی ساختمان‌های مسکونی شهر تهران در تابستان امسال را بر مبنای سال پایه ۱۳۹۰ منتشر کرده است.

بر مبنای این گزارش شاخص قیمت مصالح ساختمانی تهران در تابستان ۱۴۰۰ به عدد ۱۱۵۴.۲ رسید که این رقم نسبت به شاخص ۱۰۷۶.۵ در فصل قبل، ۷.۲ درصد افزایش داشته است.

این گزارش نشان می‌دهد تورم سالانه در این بخش در تابستان امسال، معادل ۸۸.۴ درصد بوده که نسبت به تورم ۹۳.۵ درصدی در فصل قبل ۵.۱ درصد کاهش داشته است. در بین گروه‌های اجرایی بیشترین نرخ تورم سالانه در همین دوره مربوط به گروه اجرایی «سیمان، بتن، شن و ماسه» با ۱۳۳.۶ درصد افزایش و کمترین نرخ تورم با ۴۰.۴ درصد افزایش متعلق به گروه «خدمات» بوده است.

همچنین تورم نقطه به نقطه تابستان ۱۴۰۰ معادل ۶۵.۲ درصد بوده است که در مقایسه با ۱۰۰.۷ درصدی فصل قبل ۳۵.۵ درصد کاهش داشته است. در بین تمامی گروه‌های اجرایی، گروه «سیمان، بتن، شن و ماسه» با ۱۴۴ درصد بیشترین تورم نقطه به نقطه را به خود اختصاص داده است. در همین دوره کمترین تورم نقطه به نقطه نیز مربوط به گروه اجرایی «آهن‌آلات، میلگرد، پروفیل درب و پنجره و نرده» با ۳۸.۲ درصد افزایش بوده است.

به علاوه تورم فصلی بهار سال ۱۴۰۰، معادل ۷.۲ درصد بوده است که در مقایسه با تورم ۱۹.۴ درصدی فصل قبل ۱۲.۲ واحد درصد کاهش داشته است. در همین فصل در بین گروه‌های اجرایی، بیشترین درصد تغییر فصلی مربوط به گروه اجرایی «سیمان، بتن، شن و ماسه» با ۱۸.۲ درصد افزایش و کمترین درصد تغییر نیز مربوط به گروه‌های اجرایی «خدمات» و «آهن‌آلات، میلگرد، پروفیل درب و پنجره و نرده» با ۲.۸ درصد افزایش بوده است.

هزینه تولید مسکن در تابستان امسال بیشتر شد

هزینه تولید مسکن در تابستان امسال بیشتر شد

هزینه تولید مسکن در تابستان امسال بیشتر شد

 

تور تابستان ۱۴۰۳
آموزشگاه آرایشگری مردانه
خرید چیلر
فریت بار
اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# حادثه سقوط بالگرد رییس جمهور # سید ابراهیم رئیسی # حسین امیر عبداللهیان # سیدمحمدعلی آل هاشم # مالک رحمتی
آخرین اخبار
وب گردی