بازدید 16267
۱

فروش ۲ ناو هواپیمابر آمریکا؛ هرکدام تنها یک سنت

عملیات انتقال و اوراق سازی کشتی ها، روندی پرهزینه است و نیروی دریایی پیش از این مقادیر هنگفتی برای بازیافت شناورهایش، به این شرکت پرداخته است.
کد خبر: ۱۰۸۰۴۶۵
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۶:۵۰ 06 October 2021

به گزارش  تابناک  به نقل از  ایرنا از تارنمای بیزینس اینسایدر؛ نیروی دریایی آمریکا ۲ فروند ناو هواپیمابر ازکارافتاده را به ارزش هر کدام، یک سنت، به یک شرکت اوراق چی، فروخته است.

 ناو‌های هواپیمابر کیتی هاوک و جان اف کندی که پس از شرکت در جنگ افروزی‌های واشنگتن در ویتنام و خلیج فارس، از سال‌ها پیش از رده خارج شده بودند، قرار است پس از انتقال به مقر شرکت بین المللی اوراق کشتی‌ها (ISL) در براانسویل تگزاس، قطعه قطعه شوند و فلزات به دست آمده مانند فولاد، آهن و فلزات غیرآهنی به فروش برسد.

به نوشته روزنامه یو اس‌ای تودی؛ عملیات انتقال و اوراق سازی کشتی ها، روندی پرهزینه است و نیروی دریایی پیش از این مقادیر هنگفتی برای بازیافت شناورهایش، به این شرکت پرداخته است.

هر ۲ ناوهواپیمابر کیتی هاوک و جان اف کندی که در دهه ۱۹۶۰ شروع به کار کرده و به ترتیب در جنگ‌های ویتنام و خلیج فارس شرکت داشته اند، توانایی حمل ده‌ها هواپیمای جنگی را داشتند و به ترتیب در سال‌های ۲۰۱۷ و ۲۰۰۹ از دور خارج شده بودند.

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۵
انتشار یافته: ۱
آقا بخریدش اورهالش کتیم حیفس
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # بیتا فرهی # پروانه معصومی # ایام فاطمیه