بازدید 3857

قیمت گاز در اروپا رکورد زد

طی چند ساعت گذشته شاهد آن بودیم که قیمت گاز در بازار اتحادیه اروپا به شکل بی‌سابقه‌ای افزایش یافته و رکورد تاریخی خود را شکسته است.
کد خبر: ۱۰۷۶۱۵۷
تاریخ انتشار: ۲۳ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۶ 14 September 2021

قیمت گاز در اروپا رکورد زد

به گزارش فارس به نقل از اسپوتنیک، قیمت گاز برای تحویل در ماه اکتبر در بورس انرژی هلند که یکی از اصلی‌ترین بازارهای گازی در اروپا به شمار می‌رود، همین چند ساعت پیش از 750 دلار به ازای هر هزار مترمکعب عبور کرد. 

قیمت گاز در ساعت 12:36 دقیقه GMT در هلند 751.2 دلار به ازای هر هزار مترمکعب تعیین شد. دلیل این مسئله این است که میزان گاز انبارشده در اروپا نتوانسته انتظارات را برآورده کند. 

آمارهای موجود حاکی از آن است که از مجموع ظرفیت تاسیسات ذخیره‌سازی گاز در اروپا در روز شنبه فقط 70.4 درصد تکمیل بوده که 15.5 درصد پایین‌تر از متوسط پنج ساله آن بوده است. به طور کلی طی هفته‌های گذشته قیمت گاز در سطح اروپا نوسانات زیادی را تجربه کرده و تلاش شده تا با موضوع تکمیل شدن خط لوله نورداستریم 2 و دو برابر شدن ظرفیت صادرات گاز روسیه به اروپا از شدت نگرانی‌ها نسبت به احتمال کمبود انرژی برای زمستان در سطح اروپا کاسته شود. 

همین چند هفته پیش انتشار خبر بهره‌برداری زودهنگام از خط لوله نورداستریم2 باعث شده بود قیمت گاز طی چند روز در اتحادیه اروپا از بالای 600 دلار به ازای هر هزار مترمکعب به حدود 500 دلار کاهش یابد.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # حج 1402 # ناهید کیانی # موشک هایپرسونیک فتاح
آخرین اخبار
وب گردی