بازدید 3505

ادامه بحران جوجه یک روزه

رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران با اشاره به اینکه کمبود جوجه یک روزه تخم گذار همچنان وجود دارد، گفت: قیمت هر کیلوگرم تخم مرغ درب مرغداری به ١٧٣٠٠ تومان رسیده است.
کد خبر: ۱۰۷۰۶۴۷
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۹ 18 August 2021

رئیس هیات مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار استان تهران با اشاره به اینکه کمبود جوجه یک روزه تخم گذار همچنان وجود دارد، گفت: قیمت هر کیلوگرم تخم مرغ درب مرغداری به ١٧٣٠٠ تومان رسیده است.

ناصر نبی پور، رئیس اتحادیه رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخمگذار استان تهران در گفتگو با خبرنگار مهر قیمت تمام شده تولید هر کیلوگرم تخم‌مرغ را ۱۷,۸۰۰ تومان اعلام کرد و گفت: برخی حتی این رقم را بالای ۱۸ هزار تومان برآورد می‌کنند.

وی گفت: با این وجود با توجه به قیمت مصوب که دولت اعلام کرده، مرغداران ناچار هستند هم اکنون تخم مرغ را درب مرغداری ۱۷ هزار و ۳۰۰ تومان در هر کیلوگرم بفروشند؛ البته ما مستنداتی که گویای افزایش قیمت تمام شده است را به دستگاه‌های مسئول ارائه داده و منتظر تعیین نرخ جدید تخم مرغ هستیم.

نبی پور ادامه داد: به دلیل تغییر دولت و جابجایی مسئولان این مسأله به تعویق افتاده و امیدواریم که بعد از روی کار آمدن وزیر جدید، فوراً در دستور کار قرار بگیرد.

این فعال بخش خصوصی در ادامه با اشاره به مشکل کمبود جوجه یکروزه گفت: متأسفانه کمبود و گرانی جوجه یکروزه همچنان ادامه دارد و دیروز قیمت هر قطعه جوجه یکروزه تخمگذار ۱۶ هزار تومان بود در حالی که نرخ مصوب آن ۸ هزار تومان است.

نبی پور با اشاره به اینکه وضعیت نهاده‌های دامی نیز تغییر چندانی نداشته و بهبود نیافته است، ادامه داد: ما نهاده‌ها را از سامانه بازارگاه خریداری می‌کنیم اما گاهی به دلیل تغییراتی که در بارگیری وجود دارد ناچار به تأمین آن از بازار آزاد هستیم.

به گفته این فعال بخش خصوصی، نهاده‌هایی که از بازارگاه خریداری می‌شود، گاهی بین هفت روز و گاهی حدود دو ماه طول می‌کشد تا به دست تولیدکننده برسد اما بیشتر اوقات فاصله میان خرید نهاده تا رسیدن آن به دست تولیدکننده ١٠ روز است.

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار استان تهران، مشکل حمل و نقل را دلیل اصلی این تأخیر معرفی کرد.

نبی پور در بخش دیگری از سخنان خود درباره اینکه پیش‌بینی می‌کنید وضعیت بازار تخم‌مرغ در روزهای آینده به چه صورت باشد، گفت: ما به دنبال اصلاح نرخ مصوب هستیم اگر قیمت اصلاح شود، تشکل‌ها اجازه نخواهند داد که نرخ بالاتر برود به شرط اینکه وقتی در بازار با افت قیمت مواجه شدیم دولت تخم‌مرغ را به نرخ مصوب خریداری کند تا تولیدکنندگان زیان نکنند.

نبی پور همچنین با اشاره به معرفی جواد ساداتی نژاد به عنوان وزیر پیشنهادی وزارت جهاد کشاورزی گفت: آقای ساداتی نژاد سال‌ها در ارتباط تنگاتنگ با بخش کشاورزی بوده ضمن اینکه اعتقاد زیادی به تشکل‌های بخش خصوصی دارد و همین مسأله می‌تواند راهگشا بسیاری از چالش‌ها باشد.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # بیتا فرهی # پروانه معصومی # ایام فاطمیه