بازدید 5668
۱

کرونا کودکان آمریکایی را روانه بیمارستان کرد

به گفته مقامات آمریکایی بیش از یک هزار و ۹۰۰ کودک در این کشور به دلیل ابتلا به سویه دلتای کرونا در بیمارستان‌ها بستری شده‌اند.
کد خبر: ۱۰۶۹۹۹۶
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۲ 15 August 2021

به گزارش «تابناک» به نقل از ایرنا از "الجزیره"، تعداد کودکانی که به دلیل ابتلا به کرونا در بیمارستانها بستری شده‌اند به بالاترین حد خود در آمریکا رسیده است. این کشور همچنان با شیوع سریع سویه بسیار مسری دلتا به ویژه در مناطقی که نرخ واکسیناسیون پایینی دارند، دست و پنجه نرم می‌کند.

بر اساس داده‌های وزارت بهداشت و خدمات انسانی آمریکا، تعداد بستری‌های کودکان در روز شنبه به ۱۹۰۲ نفر رسید که حدود ۲.۴ درصد از کل بستری‌های مربوط به کرونا در این کشور را تشکیل می‌دهد.

در آمریکا، کودکان زیر ۱۲ سال واجد شرایط دریافت واکسن کرونا نیستند، بنابراین آن‌ها در برابر عفونت ناشی از سویه بسیار مسری دلتا آسیب پذیرتر می‌باشند.

سالی گازا رئیس سابق آکادمی اطفال آمریکا، روز شنبه به شبکه سی ان ان گفت: این کرونای سال گذشته نیست. این سویه بدتر است و فرزندان ما بیشترین تأثیر را از آن خواهند گرفت.

چندین هفته است که مقامات بهداشتی آمریکا و کارشناسان ارشد بیماری‌های عفونی این کشور از آمریکایی‌ها خواسته‌اند تا برای مهار موج رو به افزایش مرگ و میر و بستری شدن‌ها که به گفته آن‌ها با سویه دلتا مرتبط است، به مراکز تزریق واکسن کرونا مراجعه کنند.

آنتونی فائوچی مشاور ارشد پزشکی کاخ سفید، موج کنونی کرونا در آمریکا را "شیوع افراد واکسینه نشده" توصیف کرده است.

طبق داده‌های مرکز کنترل و پیشگیری از بیماریهای آمریکا، ۵۵.۵ درصد از مردم این کشور کاملاً واکسینه شده‌اند و ۵۹.۴ درصد حداقل یک دوز دریافت کرده‌اند. اما میلیون‌ها نفر در آمریکا هنوز هیچ واکسن کرونایی دریافت نکرده‌اند.

افزایش موارد ابتلا به کرونا در آمریکا بحث‌های داغی را در سراسر این کشور برانگیخته است. تعدادی معتقدند تزریق واکسن کرونا باید در آمریکا اجباری شود و فائوچی و دیگر مقامات آمریکایی از این پیشنهاد حمایت کرده‌اند.

هفته گذشته، کالیفرنیا اولین ایالت آمریکا شد که از معلمان و کادر مدارس خواست واکسن بزنند یا به طور مرتب آزمایش کرونا بدهند.

در فلوریدا، تگزاس و آریزونا، برخی از مدارس برخلاف دستور فرمانداران جمهوریخواه خود عمل کرده و استفاده از ماسک را اجباری کرده‌اند.

بر اساس گزارش خبرگزاری رویترز، یک پنجم بستری‌های بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در آمریکا در ایالت فلوریدا می‌باشد، جایی که تعداد بیماران کرونایی بستری در روز شنبه به رکورد ۱۶ هزار و ۱۰۰ نفر رسید. بر اساس داده‌های وزارت بهداشت و خدمات انسانی ایالات متحده، بیش از ۹۰ درصد تخت‌های مراقبت‌های ویژه در این ایالت پر شده است.

آمریکا همچنان کشور اول در جهان از نظر تعداد کل مبتلایان و قربانیان کرونا است. بر اساس آخرین آمارها، این کشور تا پایان روز شنبه بیش از ۳۷ میلیون و ۴۰۰ هزار مورد ابتلا و ۶۳۷ هزار و ۴۰۵ فوتی را به ثبت رسانده است.

سلام پرواز
خیرات نان
اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۴
انتشار یافته: ۱
اونا واکسن هست و نمیزنن ما که واکسن دراختیارمون نیست
برچسب منتخب
# مناجات شعبانیه # انتخابات مجلس # انتخابات # پردیس افکاری # مجلس خبرگان
وب گردی