بازدید ۸۰۱۲
کد خبر: ۱۰۵۷۷۰۵
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۱:۱۱ 14 June 2021
 از چهارم خرداد که اسامی هفت نامزد احراز صلاحیت شده توسط شورای نگهبان اعلام و رسانه‌ای شد، فعالیت‌های انتخابات نیز حالت جدی‌تری به خود گرفته است.

به گزارش «تابناک»؛ طبق اعلام شورای نگهبان، سید ابراهیم رئیسی، محسن رضایی، سعید جلیلی، عبدالناصر همتی، محسن مهرعلیزاده، امیرحسین قاضی زاده هاشمی و علیرضا زاکانی ۷ نامزدی هستند که تلاش دارند از رسانه ملی و رسانه‌های مجازی و شبکه های اجتماعی شناخت بهتری از خود به مردم ارائه دهند. آنچه در ادامه می آید گزیده ای از سخنان نامزدهای انتخابات سیزدهم است.

*رضایی: منافع مردم پای جنگ‌های زرگری جناح‌های سیاسی قربانی می‌شود

محسن رضایی در توییتر نوشت: مردم عزیز ایران؛ ‏تجربۀ سال های اخیر نشان داده است که منافع مردم پای جنگ‌های زرگری جناح‌های سیاسی قربانی می‌شود. ‏دولتی تشکیل خواهیم داد از همۀ شایستگان دو جناح که فکر و ذکرشان فقط حل مشکلات مردم باشد و با درایت «اصلاح از درون قدرت» و «بازسازی معماری اقتصاد» را پیگیری کنند.

محسن رضایی همچنین در شبکه استانی اصفهان با اشاره به عظمت حرکت رهبری امام راحل(ره) برای رخداد انقلاب اسلامی اظهار داشت: ما می‌توانیم دوباره روی پای خود بایستیم و حرکتی را از نو و با دولتی نو آغاز کنیم، امام بزرگوار ما با همگرایی اقوام و گروه‌های مختلف مردم اتفاقی بزرگ رقم زد و انقلاب اسلامی ایجاد کرد که نه شرق و نه غرب نتوانستند در برابر ایران بایستند، بعد از آن باز هم ملت ایران با اتحاد خود در برابر دشمنی ایستادند که دنیا از او پشتیبانی می‌کرد، این بار هم همه ملت از تمامی استان‌ها با هدایت مقام معظم رهبری و با وجود جوانان غیرتمند قیام می‌کنند، قیامی فرهنگی، اقتصادی و قیام برای پیشرفت‌های بزرگ و برای زندگی بهتر.

کاندیدای سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به ضرورت اتحاد ملت با هدف قیام برای تشکیل دولت وحدت ملی بیان کرد: این طور نیست که انتخابات مهندسی شده باشد و کسی از صندوق‌ها بیرون بیاید این مردم هستند که آینده خود را به کسی می‌سپارند و سرنوشت صندوق‌ها را تعیین می‌کنند. قیام برای زندگی بهتر و بهزیستی و سربلندی کشاورزان، معلمان، کارگران و برای زدودن غم و غصه از چهره ایران زمین و دستیابی به قله‌های بلند است.

*بیانیه ستاد رئیسی در مورد افزایش نرخ بنزین

در پی انتشار بیانیه دولت در مورد گرانی بنزین در سال ۹۸ و ایراد برخی اظهار نظر‌ها در مورد نحوه تصمیم گیری برای اجرای طرح افزایش قیمت بنزین، ستاد مرکزی هماهنگی ستاد‌های مردمی حامی آیت‌الله رئیسی بیانیه‌ای را جهت تنویر افکار عمومی منتشر کرد.
متن بیانیه به شرح زیر است:

بسمه تعالی
در پی بیانیه شورای اطلاع رسانی دولت محترم، در خصوص نحوه اخذ تصمیم در مورد گرانی بنزین در سال ۹۸ و انتساب این تصمیم به شورای هماهنگی سران قوا بیان نکاتی جهت تنویر افکار عمومی و شفافیت موضوع ضروری است که به اطلاع ملت شریف ایران می‌رسد؛
آقای رئیسی پیش از سخنان مطرح شده در جلسه سوم مناظره کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری، در 2 جلسه دانشجویی و در برابر سوالات متعدد دانشجویان در خصوص نحوه اخذ این تصمیم توضیحاتی را ارائه داده بودند؛ بر این اساس، مجددا تاکید می‌شود؛
اولا اصل تصمیم در خصوص گرانی بنزین، زمان و نحوه اجرای آن در دولت اتخاذ شده است و این موضوع بر خلاف ادعای مطرح شده در اطلاعیه دولت در یکی از جلسات هماهنگی سران قوا صرفا از جنبه اطلاع رسانی مطرح می‌شود و نه از جنبه تصویب. ثانیا
صرفا نحوه هزینه کردِ درآمدهای ناشی از افزایش قیمت بنزین در جلسه شورای سران تصویب می شود نه زمان و چگونگی  اجرای آن!
ثالثا همانطور که در همان مقطع ابان ماه و چند بار پس از ان هم اشاره گردیده است، آیت الله رئیسی بلافاصله پس از اطلاع، سه روز قبل از آغاز اجرای طرح طی یادداشت رسمی مخالفت خود را با اجرای این طرح اعلام کرده و هزینه های فراوان اجرای طرح ناشی از عدم تمهید مقدمات و آماده نبودن زیرساخت های اجرا را به رییس جمهور هشدار می‌دهد.
اینکه دولت محترم و جناب رئیس جمهور زیر بار مسئولیت تصمیم اخذ شده و نحوه اجرای پر اشتباه آن نمی‌روند و سعی وافر دارند تا آن را به کل حاکمیت و به خصوص شورای هماهنگی سران قوا منسوب کنند و عصبانیت مردم و اتفاقات پس از آن را به برخی مخالفت‌ها با این تصمیم غیر مدبرانه آقای رئیس جمهور منتسب کنند، از عجایب عبرت آموز این روزها است.
آیا اگر این طرح بر اساس برنامه ریزی دقیق، اخذ تصمیمات و تدابیر صحیح و استفاده از تجربه های موفق قبلی در افزایش قیمت سوخت در کشور  به نحو احسن اجرا می‌شد و خسارات جبران ناپذیر را بر دوش کشور و ملت عزیز تحمیل نمی‌کرد باز هم دولت محترم  آن را نتیجه تصمیم سران قوا معرفی و مسئولیت آن را بر عهده نمی‌گرفت؟!
مساله کاملا روشن است، امروز که مردم عزیز زیر بار سنگین تورم و مشکلات معیشتی ناشی از بی تدبیری ها در سختیها و تنگنای روزگار می‌گذرانند آنچه باعث التیام و آرامش آنها خواهد شد فرار از مسئولیت ها نیست! واکنشی که باعث اطمینان خاطر مردم خواهد شد قبول مسئولیت در قبال اختیارات بالایی است که دولت محترم بر آن تسلط دارد.
عذرخواهی از ملت شریف و فهیم ایران در مواردی که تصور عمومی، همگانی و کارشناسی دایر بر ارتکاب خطا و کوتاهی بوده دولت محترم را در چشم مردم، عزیز می‌کند.
همانطور که فرافکنی و مسئولیت گریزی، گره ای از مشکلات هشت سال گذشته باز نخواهد کرد و بی اعتمادی به وجود آمده میان مردم و دولت را ترمیم نمی‌کند.

* جلیلی: نیازمند کار و مردانی از جنس میدان هستیم

سعید جلیلی نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در برنامه تبلیغاتی خود به حضور دولت «سایه» در تمام مناطق کشور طی هشت سال گذشته، اضافه کرد: با توانمندی‌های کشور از نزدیک آشنا شدیم و نتیجه جمع بندی‌ها این است که کشور ما توانایی جهش در ۴ سال آینده را دارد.

وی با اشاره به اینکه جهش ایران بدون جهش روستاها و شهرهای ایران ممکن نیست، افزود: لازمه جهش کشور این است که هر روستا را یک سلول برای جهش کشور بدانیم و در نتیجه پیشرفت و رفاه به ارمغان می‌آید.

جلیلی تحقق پیشرفت کشور را برنامه در کنار باور و اراده دانست و بیان کرد: امروز نیاز به مردان بی ادعایی داریم که در گوشه و کنار کشور حضور دارند و می‌توانند بدون تمایل به دیده شدن کار کنند.

وی با بیان اینکه جهش کشور با نمایش محقق نمی‌شود بلکه نیازمند کار و مردانی از جنس میدان است که کارنامه موفقی داشته باشند، ادامه داد: هیچ دولتی بدون کمک مردم نمی‌تواند موجب پیشرفت کشور شود.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با تاکید بر جلوگیری از خام فروشی محصولات کشاورزی و ضرورت بهره گیری از صنایع تبدیلی و ایجاد اشتغال و ارزش افزوده از طریق آن، گفت: پیشرفت کشور به مردان و زنانی نیاز دارد که علاوه بر برنامه، جنس کار را بشناسد.

*مهرعلیزاده: ما باید مذاکرات برجام را ادامه دهیم و ادامه خواهیم داد

«محسن مهرعلیزاده» کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری در گفت‌و‌گو با شبکه «پرس تی‌وی» اظهار داشت: مهم‌ترین چالش ما در حال حاضر، تحریم‌های ظالمانه‌ای است که آمریکا بدون هیچ قانون و حجتی بر ما تحمیل کرده است، و این که تبادلات بانکی ما را با دنیا قطع کرده و بر سیستم اقتصادی ما اثر منفی گذاشته است. اما با وجود همه این مشکلات، ما فرصت‌های بسیار خوبی در کشورمان داریم. از جمله آن‌ها داشتن منابع انسانی و نیروهای جوان و متخصص، داشتن توان علمی و صنعتی خوب، توان علمی بالا و توان صنعتی نسبتا خوب در میان کشورهای منطقه است.

وی افزود: موقعیت جغرافیایی‌مان در منطقه هم از بعد سیاسی و هم از بعد اقتصادی ویژه است. همچنین از توان دفاعی مناسب در جهت دفاع از استقلال و تمامیت ارضی‌مان برخورداریم. علاوه بر آن، ارزش‌های بسیار والای فکری و اعتقادی نیز داریم. از سرمایه‌های خیلی خوب معدن و نفت و سایر ذخایر هم می‌توانیم به عنوان سرمایه‌ای اولیه برای توسعه کشور استفاده کنیم.

مهرعلیزاده در پاسخ به این که در صورتی که  ایالات متحده آمریکا به سیاست‌های خصمانه خود ادامه دهد و تحریم‌ها را لغو نکند چه سیاستی را در قبال این کشور دنبال خواهید کرد، گفت: ما باید مذاکرات برجام را ادامه دهیم و ادامه خواهیم داد. شرایط را در فضای بین‌المللی برای موفقیت‌مان در برجام و استقرار مجدد آن ایجاد خواهیم کرد.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: به نظر من، رییس جمهور آمریکا در یک اقدام کاملا ناشیانه هم به اعتبار خود آمریکا بیش از پیش در سطح دنیا لطمه زد و هم زحماتی را برای ایران ایجاد کرد. می‌توانم بگویم که اعتبار و آبروی خود آمریکا به نحوی بی‌اعتبارتر از گذشته شد. [آمریکا] به عنوان کشوری معرفی شد که پایبند به قواعد و قوانین بین‌المللی، و یک پیمان بین‌المللی نیست.

به گزارش تابناک، ستاد انتخاباتی محسن مهرعلیزاده پس از انتشار لیست نهاد اجماع‌ساز اصلاح‌طلبان برای انتخابات شورای شهر در تهران بیانیه‌ای را صادر کرد. در این بیانیه آمده است:‌ جا دارد در اینجا خطاب به همکاران مسئولیت‌شناس خود در نهاد اجماع‌ساز یادآور شویم که با وجود تفاوت‌های شکلی و ظاهری انتخاباتی شوراهای اسلامی و ریاست جمهوری به هم تنیده شده است.

در این بیانیه تأکید شده است، توجه مردم به رأی دادن به لیست شوراها و عدم سفارش به شرکت در انتخابات ریاست جمهوری تناقضی است که هدف اولیه را نیز با عدم توفیق همراه خواهد نمود.

*همتی: بازنگری در اداره اقتصاد کشور ضروری است

عبدالناصر همتی نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در گفتگوی تلویزیونی با اشاره به شرایط اقتصادی نامطلوب کشور، اظهار کرد: در حال حاضر اقشار مختلف مردم در اکثر استان‌ها گرفتار بیکاری و مشکلات مالی هستند لذا بازنگری در اداره اقتصاد کشور ضروریست و از برنامه اصلی من در اداره کشور خواهد بود.

وی در بخش دیگری از سخنانش، یکی از عوامل وجود مشکلات در بسیاری از حوزه‌ها را نبود راهبرد جدی برای توسعه اقتصادی استانها ذکر کرد و با اشاره به مشکلات ناشی از نگاه تمرکزگرایانه‌ی تهران، گفت: این نگاه باعث خالی شدن تدریجی شهرهای دیگر و مهاجرت آنها به حاشیه شهرهای بزرگ و بروز مشکلات بسیاری شده است.
 
وی افزود: در همین راستا نیز اولویت اول حاکم شدن تصمیمات اقتصادی بر مسائل سیاسی در استانهاست، به طوری که نگاه سیاسی از استان‌ها برداشته و نگاه اقتصادی را آنها حاکم شود و این با اهتمام به ویژگی‌های هر استان ممکن خواهد بود.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در بخشی از سخنانش توجه به صنعت توریستم و توسعه آن را از اولویت‌های خود در اداره دولت خواند و با اشاره به مشکل بیکاری در کشور، علت بخشی از آن را متاثر از نگاه سیاسی دولت خواند.

همتی در ادامه در ادامه نیز دو راهبرد را برای توانمند سازی مردم استان یزد شامل اصلاح حداقل دستمزد و افزایش آن به حدود ۶.۵ میلیون تومان و اعمال خریدهای اعتباری ذکر کرد.

*قاضی‌زاده هاشمی: مردم را از میدان بیرون کرده‌اند

سیدامیرحسین قاضی‌زاده هاشمی نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت: «‏⁧‫شادی⁩ و نشاط حق همه مردم و به‌ویژه ⁧‫جوانان⁩ است، آیا اینکه مردم شاد نیستند فقط به‌ خاطر تحریم است؟!
‏مگر شادی و خوشحالی فقط با پول و منابع نفتی حاصل می‌شود؟
‏شادنبودن مردم و نارضایتی آنها دلایل دیگری دارد، مردم خود را مؤثر نمی‌بینند؛ «مردم را از میدان بیرون کرده‌اند».»

*زاکانی: تورم در کشور ما حدود ۵۰ درصد است

علیرضا زاکانی نامزد انتخابات ریاست جمهوری در برنامه شبکه چهارم صدا و سیما با عنوان «با نخبگان»، گفت: ما دچار خودتحریمی هستیم؛ آنقدر خود را تحریم کرده‌ایم که تحریم‌های بیگانگان بر ما اثر ندارد.

وی افزود: دولت‌ها برای اداره خود متکی بر نفت بودند، در دولت فعلی اتکا به نفت متزلزل شد، لذا دولت فعلی با دست در جیب مردم کردن و ایجاد تورم، امکانی را ایجاد کرد تا خود را اداره و فشار را بر مردم وارد کند.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: راه درست اداره دولت توجه به رکن تولید در داخل کشور است و دولت باید خود را از مقابل تولیدکننده کنار بکشد، به جای اینکه پای او را بگیرد و او را با سر به زمین بزند، دست او را بگیرد و بلندش کند.

زاکانی گفت: دولت به جای اینکه بازار سرمایه را تقویت کند تا رونق پیدا کند، به گونه‌ای عمل کرد که بتواند از طریق بازار سرمایه خود را اداره کند.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: در حالی که نرخ تورم در دنیا حدود دو درصد است، تورم در کشور ما حدود ۵۰ درصد است. دولت از طریق تورم خود را اداره و کل مشکلاتش را به مردم منتقل می‌کند.

زاکانی اظهار داشت: از سال ۹۰ تا ۹۸ حدود ۳۴ درصد قدرت خرید مردم کاهش پیدا کرده است و اگر برای ۸ سال آینده سالانه ۸ درصد رشد کنیم، تازه می توانیم قدرت خرید مردم را به سال ۹۰ برگردانیم.

وی گفت: به برکت خون شهدا، قدرت منطقه‌ای برای ما ایجاد شد، آن چیزی که قدرت منطقه ما را تهدید می‌کند، تبعیض است زیرا منافع اقتصادی برای عده خاصی محقق شده و به ضرر و زیان عامه مردم است. تورم مالیاتی است که دولت از فقرا می‌گیرد، این تبعیض در عدم استفاده از منافع اقتصادی کشور، قدرت منطقه ما را مخدوش می‌کند از این رو مبارزه با مفاسد اقتصادی و رفع تبعیض در برنامه‌های جدی بنده است.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری در مورد تخلفات در واگذاری ها نیز، گفت: در مورد واگذاری ها، جنایت بزرگی در کشور اتفاق افتاده است. واگذاری هایی در دهه های ۷۰، ۸۰ و ۹۰ انجام شده است.دولت‌ها یاد گرفتند که با واگذاری ها، خود را اداره کند نه اینکه با واگذاری ها بتوانند پیشرفت ایجاد کنند؛ در سه دهه واگذاری‌ها با فساد صورت گرفت.

زاکانی اظهار داشت: عملاً سرمایه‌های کشور را به جای اینکه کارآمد کنیم، به دست عناصر کاسب دادیم که هیچ شناختی نسبت به فعالیت‌ها در آن حوزه نداشتند و مانند یک اوراقچی، کارگران را بیرون کردند .کارخانه ها را اوراق کردند و زمین را فروختند و یک شبه امکان فوق‌العاده را از کشور دزدیدند.
 
اشتراک گذاری
برچسب ها
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۶
در انتظار بررسی: ۵
انتشار یافته: ۱۷
اسماعیل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۴
آقای جلیلی چندین سال هست مردانی از جنس میدان کشور رو اداره میکنند نکنه شما خوابی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۴۵ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۴
سلام
یک نکته برای شفاف شدن فضای جریان انقلاب
کسی که خود را اصلح می داند و وارد انتخابات شده، اگر واقعا با تقوا باشد قطعا احساس تکلیف کرده و شیفته قدرت نبوده است
به دلیل احساس تکلیف است که خودش را برای برداشتن چنین بار بزرگی کاندید کرده است، و گر نه مومن اگر وظیفه اش نباشد، آخرت خودش را با قبول چنین مسئولیت خطیری به خطر نمی اندازد
خوب
حالا این فرد اصلح به خاطر تکلیفی که احساس میکند تمام تلاشش را کرده
در مناظرات از حق دفاع کرده
و خودش را و برنامه هایش را به مردم عرضه کرده
اما
چند روز مانده به انتخابات مطمئن می شود که رای نمی آورد
یعنی بر حسب احساس تکلیف خودش را در معرض رای مردم گذاشته و به هر دلیل مردم به او اقبال ندارند
در این صورت تکلیف از این فرد ساقط است
و باید خدا را شکر کند که چنین وظیفه خطیری که ممکن بود آخرت او را به خطر بیاندازد به دوش او گذاشته نشد و تکلیف از او ساقط شده
خوب حالا این فرد که دیگر تکلیفی در این موضوع ندارد چه وظیفه ای دارد
باید در بین مابقی کاندیداها اصلح را بیابد و برای رای آوردن او تلاش کند
اگر با حدس قریب به یقین اینکه رای نمی آورد باز در صحنه انتخابات بماند متاسفانه یعنی تقوی ندارد
چون وقتی تکلیف رئیس جمهور شدن از او ساقط شد، تکلیف تلاش برای انتخاب شدن اصلح بر دوشش است، وکسی که تکلیفش را انجام ندهد بی تقواست
و ماندنش در انتخابات به عنوان کاندیدا دیگر به خاطر تکلیف نیست و به خاطر دنیاست
چنین فردی نه تنها اصلح نیست بلکه صالح هم نیست
امروز کاندیداهای جریان انقلاب سر میز امتحان تقوی هستند
اگر حدس قریب به یقین بزنند که رای نمی آورند ولی به نفع بقیه کنار نروند، بی تقوی هستند و نه تنها اصلح نیستند بلکه صالح هم نیستند
ان شاء الله در این امتحان مردود نشوند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۴
منکه 4سال دیگه منتظر سعید محمد میمونم
ناشناس
|
France
|
۰۱:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۴
هنوز هم دو زاری خیلی ها نیفتاده پس خوانش کامنتهای عقلانیت گمشده، من این کامنتها برای چندین سایت (حتی معاندان ج.ا ایران) فرستادم و فقط دو سایت خبر فوری و سایت آقای قاضی زاده منتشر کردند! نشان داد آزادی بیان اداعایی مدعیان! بخصوص معاندان ج.ا همیشه سنگ آزادی بیان به سینه میزنند به شدت کامنتهایی انتقادی علیه استکبار جهانی سانسور میکنند!
در حالیکه کامنتها کاملا مستقلانه بود و حتی انتقادهای صریخی به سیستم آموزسی ج.ا کرده بودم، با مدرک و مستند گفتم: دارند در مجموعه تحت نظارت وزرات ارشاد مدرکفروشی میکنند و اشخاص نالایق متخلف و متقلب مدارک مهارتی کامپیوتر میدهند و انها با همین مدارک جذب نهادهای مهمی چون نیروی انتظامی میشود، به مثل معروف ( گفتم مدرکفروشی هم به وطنفروشی منتهی میشود!
در سکوت و انفعال و عدم اعمال قانون از سوی مسئولان اجرایی دولت و قاضیی، علیرغم افشاگری باز هم مدرکفروشی در مراکز و مدارش صورت گرفت و در حالی با اتخاذ اصلاح شیوه گرفتن ازمون میتوانستند جلوگیری کنند!
دارند آزمونهای کذایی و دروغین در مراکز مهارت ارشاد برگزار میکنند همن خرداد و از قرار باز هم از منبع PDF با قابلیت سرچی و تسهای فله ای و با IP چندگانه! مثلا 40 تا 50 واحد درسی معادل یک و نیم تا دوسال درس خواندن کلاسیک، در عرض دو هفته! سایت ثبت نام تا 16 خرداد باز گذاشتند و از اواخر خرداد شروع به آزمون! نمره مستمر به آموزشگکاهها و مدیران متخلف چقدر کیف و عیش کردند با پولهای حرام مدرکفروشی و نسلی متقلب و متخلف و گناهکاری تحویل جامعه و نهادها تحویل دادند، که تنها هنرشان از آن مدارگ فرهنگی هنری، هنر تقلب و تخلف و گناه و جرم و مستعد و اخلال در سیستم مدریتی و بهره وری و انواع فسادهای اقتصادی آینده است، با چننی سیستم آموزشی دیگر ایران نیاز به دشمن خارجی ندارد،
آقای رضایی گفتم به چه دلیل در بین این هفت نفر بهتر است، چون شجاعت کرد و اول برنامه با اعداد و تاریخ داد (برنامه یعنی ارقام+تاریخ) و مهتر گفت اگر به برنامه اش عمل نکرد متعهد میدهد استعفا دهد! نکته همین جاست، حب دینا و حب مقام مسئول نداشته بادشف اگر ناموفق و یا خاطی بود متعهد به استعفا و دادن مقام به فرد لایق دیگری باشد، چیزی درد تاریخی ایران است. شنید مثلا در ژاپن وزیر خودش در صورت خطا بزرگی استعفا میدهد؟ تازه نخستین کسی که میخواهد این کار بکند محسن رضایی است.
درباره مسائل خصوصی و مدرک تحصیلی آقای محسن رضایی مطالب بی اهمیتی است. برای همین میگویم اکثر مردم ایران در انتخابات از روی احساسات رای میدهند و نه از روی عقلانیت.
-------------------------------------کامنتها دنبال کنید تا حقایقی از دلایل انحطاط ایران و ایرانی متوجه شوید------------------------------------
h
سبوس برنج شمال
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۴
شما رو به هرکی میپرستید دست از سر ما بر داریداز طرف ما برای خودتون مایه نزارید ما رو بیخیال شویدخودتان هرکاری دوست دارید با خودتان بکنیدفقط یادتون باشه به اون سوگندی که یاد میکنیدو خدایی که ناظر بر اعمالمان هستخدایا خودت به فریاد مظلومان برس


بابل.سبوس برنج شمال.جمشید حسینی
سبوس برنج شمال
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۴
شما رو به هرکی میپرستید دست از سر ما بر داریداز طرف ما برای خودتون مایه نزارید ما رو بیخیال شویدخودتان هرکاری دوست دارید با خودتان بکنیدفقط یادتون باشه به اون سوگندی که یاد میکنیدو خدایی که ناظر بر اعمالمان هستخدایا خودت به فریاد مظلومان برس


بابل.سبوس برنج شمال.جمشید حسینی
ناشناس
|
Japan
|
۰۷:۰۵ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۴
در مورد برجام
جلیلی رسما افکار ترامپ در مورد نهاد های لیبرالیستی بیان مبکنه
آقای رئیسی موضع صحیح تر داشتند الان ایران نباید و وارد چنین تنش هایی بشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۴۸ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۴
دقیقا درسته و تمام این جار و جنجالها در مناظره ها

یک نمایشنامه تکراری و بسیار ناشیانه است

و هنر پیشه های بسیار مبتدی حتی نتوانستند
تا مخاطبین بسیار قدیمی و ساده و زود باور را قانع کنند

رای بی رای
ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۲۵ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۴
از آنجاییکه همه چیز از جمله اقتصاد، ورزش، فرهنگ، هنر و ... سیاست زده شده است و سیاسیون در همه اینها نفوذ کرده اند، مشکلات روز به روز بیشتر میشود.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۲ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۴
شماها نخبگان را فراری یا خانه نشین کردید! حالا دنبال مردان میدان می گردید؟!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۳ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۴
اگر مهرعــلیزاده ویا همتــی رای بیاورند 8 سال آتی را صرف ادامه مــذا کرات برجــام خواهند کرد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۸ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۴
زاکانی: تورم در کشور ما حدود ۵۰ درصد است
آقای زاکانی شما که از تورم واقعی کشور خبر دارید چرا در مجلس متناسب و به اندازه آن حداقل حقوق و حقوق کارکنان را افزایش ندادید این موضوع آیا ظلم به کارکنان نیست که هر روز از قدرت خریدشان کاسته می شود و مجلس فقط نظاره گر است و فقط حقوق هم کیشان خودش را ( اعضای هیات علمی و قضات، وزارت نفتی و بانک مرکزی و ... ) را اضافه می کند و مالیات آنها را نیز کم می کند از این همه ظلم به کجا باید پناه برد
پاسخ ها
رضا
| United Kingdom |
۱۶:۵۳ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۴
نااگاه کی میخواهی بفهمی راه مقابله با تورم افزایش عرضه است نه افزایش حقوق؟وقتی کالایی وجود ندارد با افزایش حقوق مردم می خواهند چه چیزی را بخرند؟کی مردم ما از تفکرات عوامی فاصله می گیرند؟
ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۴ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۴
اینا کاره ای نیستند .اکر باشند. کاربلد نیستند. بیچاره مردم که به کذشته باز می گردند.
ناشناس
|
Canada
|
۱۶:۴۱ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۴
آنهایی هم که قصد داشتند رای دهند با شنیدن افاضات کاندیداها منصرف شدند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۴ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۴
رای بی رای
ناشناس
|
Canada
|
۲۰:۴۶ - ۱۴۰۰/۰۳/۲۴
جناب رییسی این همه هزینه تبلیغات شما را چه کسانی تامین می‌کنند.
نظر شما

سایت تابناک از انتشار نظرات حاوی توهین و افترا و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
برچسب منتخب
المپیک 2020 توکیو موج پنجم کرونا جواد فروغی بحران آب خوزستان اعتراضات 1400 خوزستان