بازدید 4830

اینستاگرام صدها حساب هکری را غیرفعال کرد

برای نخستین بار است که اینستاگرام درباره مقابله با فروش مجدد و هک اکانت‌های اینستاگرام علنا صحبت کرده است. تیم امنیتی این شرکت نگران است که گروه OGUsers و گروه‌های نظیر آن فعالتر شده و از تاکتیکهای تهدیدآمیز برای بدست آوردن آنچه که می‌خواهند، استفاه می‌کنند.
کد خبر: ۱۰۳۲۸۲۹
تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۳ 07 February 2021

به گزارش تابناک، اعضای گروه هکری OGUsers از فیس‌بوک – شرکت مادر اینستاگرام – نامه‌های هشدار دریافت کرده‌اند که با هماهنگی مقامات قانونی بوده است.

این گروه به خصوص دنبال به دست آوردن نام‌های کاربری خاص کمتر از پنج حرف مانند @h4ck بوده اند که برای فروش مجدد در بازار ثانویه اکانتهای اینستاگرام ارزشمند خواهند بود. فیس‌بوک برآورد کرده که گروه OGUsers که از سال ۲۰۱۷ مشغول فعالیت است، عامل چنین مبادلاتی به ارزش میلیون‌ها دلار است. این اکانت‌ها هر یک می‌تواند هزاران یا ده‌ها هزار دلار قیمت داشته باشد.

برای نخستین بار است که اینستاگرام درباره مقابله با فروش مجدد و هک اکانت‌های اینستاگرام علنا صحبت کرده است. تیم امنیتی این شرکت نگران است که گروه OGUsers و گروه‌های نظیر آن فعالتر شده و از تاکتیکهای تهدیدآمیز برای بدست آوردن آنچه که می‌خواهند، استفاه می‌کنند. فیس‌بوک با افشای این پروسه هک امیدوار است تمایل برای خرید این اکانت‌ها کمتر شود.

چنین اکانت‌هایی معمولا از طریق حملات فیشینگ به دست می آیند که در آنها هکرها ایمیلهایی را ارسال می کنند که مدعی هستند از طرف اینستاگرام ارسال شده اند و کلمه عبور یا تعویض سیم‌کارت را می‌خواهند تا بتوانند شماره تلفن فرد را به دست آورده و کنترل حسابشان را بدست بگیرند. اما اخیرا فیس‌بوک شاهد آزارهای آنلاین و آفلاین و همچنان اخاذی برای بدست آوردن اکانت‌های ارزشمند بوده است.

 

با تجاری شدن اکانت‌های اینستاگرام، آنهایی که فالوئرهای بالایی دارند، علامت تیک آبی گرفته‌اند یا نام کاربری محبوبی دارند بیشتر در معرض هک و فروش مجدد قرار گرفته‌اند. این شیوه برخلاف شرایط استفاده از سرویس اینستاگرام است اما ردگیری آن برای این شرکت دشوار است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، اینستاگرام تلاش می‌کند اکانت‌های هک شده را به صاحب اصلی شان برگرداند اما از آنجا که هکرها ادعاهای متقاعد کننده‌ای درباره اکانت‌هایی که ندارند، مطرح می کنند، تشخیص صاحب واقعی اکانت دشوار است. این شرکت برای حمایت از اکانت‌هایی که بیشترین آسیب پذیری را دارند، برنامه "فیس‌بوک پروتکت" را به آنها عرضه می‌کند که تاکنون فقط برای مقامات دولتی قابل دسترس بود. این برنامه از کاربران می خواهد امنیت کلمه عبور قوی‌تری داشته باشند و تهدیدات را رصد می‌کند.

ایسنا

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# برنامه هفتم توسعه # حج 1402 # رضامراد صحرایی # عبدالعلی قوام # ارتحال امام خمینی
وب گردی