بازدید 105463
۷

خبر مهم همتی برای بازار ارز

رییس کل بانک مرکزی با بیان اینکه برای رفع مشکلات ارزهای مسدود شده تلاش می‌کنیم، گفت: بخشی از این منابع آزاد شده است و اکنون در حال استفاده از آن هستیم، بخش دیگر نیز به تدریج از طریق تحولاتی که در حال رخ دادن است تامین خواهد شد.
کد خبر: ۱۰۲۹۲۱۸
تاریخ انتشار: ۰۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۳ 20 January 2021


به گزارش تابناک، «عبدالناصر همتی» در حاشیه جلسه هیات دولت، در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا این موضوع صحت دارد که بخش عمده‌ای از این پول‌های مسدود شده برای بانک مرکزی است و به نظر می‌رسد که در صورت ورود به کشور جایگزین پول‌های چاپ شده می‌شوند؟ گفت: عمده این پول‌ها برای بانک مرکزی است، اما قدرت بازارسازی بانک مرکزی را افزایش می‌دهد و هر زمانی که اراده کنیم می توان از آنها استفاده کرد.

وی خاطرنشان کرد: مشکلی در این زمینه وجود ندارد و به دلیل اینکه این ارزها به بانک مرکزی تعلق دارد زمینه افزایش بازارسازی بانک مرکزی را فراهم می‌کند.

رییس کل بانک مرکزی در پاسخ به سوالی دیگر مبنی بر اینکه با توجه به اینکه دلار در بازار آزاد در مسیر نزولی قرار دارد، سامانه نیما نرخ دلار را بالا نگه داشته است و چنین شائبه ای ایجاد شده است که دولت تمایلی به کاهش نرخ ارز ندارد، آیا این موضوع صحت دارد یا خیر، افزود: رییس کل بانک مرکزی است نخستین فردی است که طرفدار افزایش ارزش پول ملی است، حیثیت و اعتبار رییس بانک مرکزی به تعدیل نرخ ارز است.

وی اظهار داشت: سامانه نیما با بازار اسکناس چنین فرقی را دارد که در بازار اسکناس به سرعت تعدیل قیمت ها رخ می دهد اما در بازار نیما به دلیل اینکه صادرکننده و وارد کننده در حال خرید هستند، انجام معاملات دو روز به طول می انجامد روند کاهشی آن کندتر است.

همتی خاطرنشان کرد: این مساله چیزی نیست که قرار باشد دو روزه رخ دهد بالاخره باید فعالان اقتصادی خود را بتوانند با شرایط جدید وفق دهند.

اشتراک گذاری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۱
در انتظار بررسی: ۴۲
انتشار یافته: ۷
این آقا با مصاحبه قبلی دلار در حال ریزش را نجات داد و افزایشی کرد حالا میخواهد ماله کشی کنه
ارزمال بانگ مرکزی است به هیچ کس هم مربوط نیست به هرکسی هم که میلمان بود ارز میدهیم
در زمان افزايش قيمت ارز دولت سكوت ميكند اما در زمان كاهش نرخ ارز ، به شكل ملموسي از افت نرخ ارز جلوگيري ميكند چون افزايش نرخ ارز قطعا به نفع دولت براي تامين نقدينگي است و در واقع فروشنده اصلي ارز در كشور دولت است كه دلارهاي نفتي را به بالاترين قيمت بفروش ميرساند
چه حیثیتی؟ دلار را ارزان کنید تا بازارها طبعیت کنند.
مردم باید بمیرند تا تو کاری بکنی.
هیچ پولی ازاد نشده اما از اونجایی که مردم ترسوندن که دلار میاد پایین کلی دلار خریدن و احتمالا می خوان بازم بخرن
بازی سیاسی است و ربطی به منابع ندارد چون از عمد دارید..!
پناه بر خدا!!!!!!!!!!!
برچسب منتخب
# قره باغ # بازیهای آسیایی 2022 # هفته وحدت # لایحه برنامه هفتم # فردوس کاویانی