بازدید 4805

پیک نفس‌گیر کرونا در خراسان جنوبی مدیریت شد

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: استان خراسان جنوبی علیرغم پراکندگی جمعیت و جمعیت کم در محدوده بزرگ، دچار یک پیک بسیار نفس‌گیر کرونا شد که خوشبختانه این پیک خطرناک مدیریت شده است.
کد خبر: ۱۰۲۱۱۷۲
تاریخ انتشار: ۲۴ آذر ۱۳۹۹ - ۰۷:۴۰ 14 December 2020

به گزارش «تابناک» به نقل از ایرنا از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند، سعید نمکی در نشست ستاد دانشگاهی پیشگیری و کنترل ویروس کرونا در این دانشگاه افزود: آمدیم به عزیزان خسته نباشید بگوییم و در کنار آن ۶۴ پروژه بهداشتی و درمانی استان را افتتاح کردیم.

وی اظهار داشت: حامل پیام رییس جمهوری محترم برای مسوولان و مردم استان و قدردانی از همه زحماتشان در این مدت بودم.

وزیر بهداشت گفت: این ۶۴ پروژه در زمانی که در اوج بیماری کرونا بودیم و در شرایط سخت و بسیار پر مشکل اقتصادی ناشی از تحریم‌ها، با توسعه این زیرساخت‌ها یک پیام امیدوارکننده برای مردم بود و ناامید کننده برای کسانی که فکر می‌کنند ما در این تحریم‌ها به زانو درخواهیم آمد.

وی درخصوص طرح شهید حاج قاسم سلیمانی گفت: این طرح را ارزیابی کردیم، طرحی که مزین است به نام سردار بزرگوار رشیدی که به دست پلید تروریست‌ها به شهادت رسید و این طرح را با کمک عزیزانمان در سازمان بسیج و هلال احمر و مردم عزیزی که در این مدت با ما همراهی کردند و خیرین بزرگوار به شکل محله محور راه‌اندازی می‌کنیم.

نمکی بیان کرد: امروز در جلسه ستاد دانشگاهی گزارش‌ها، کمبودها و کاستی‌هایی که وجود داشت، گزارش و قرار شد در اسرع وقت آنچه به عنوان نیازمندی‌های اصلی در زمینه زیرساخت‌ها است، کمک و در اسرع وقت مرمت و بازسازی کنیم.

وی افزود: از جمله این مشکلات قسمتی منابع مالی و منابع برای استمرار طرح بود که قرار شد در اسرع وقت انجام شود و نیروی انسانی مورد نیاز که خوشبختانه با اخذ مجوز ۵۲ هزار نیرو در سال، قرار شد تعدادی از این سهمیه را به خراسان جنوبی اختصاص دهیم.

وی گفت: همچنین دستگاه اکسیژن ساز برای سایر شهرستان‌ها تامین خواهد شد و خوشبختانه ما در استان خراسان جنوبی مشکل بزرگ لاینحل نداشتیم.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی شامگاه شنبه ۲۲ آذر وارد بیرجند شد و افتتاح ۶۴ پروژه بهداشتی و درمانی استان خراسان جنوبی در قالب یازدهمین پویش ملی «ره سلامت»، حضور در نشست ستاد استانی مدیریت کرونا، بازدید از بیمارستان‌ها و شرکت در نشست ستاد دانشگاهی پیشگیری و کنترل ویروس کرونا از برنامه‌های وی تا روز یکشنبه بود.

اولین مورد ابتلا به کرونا در خراسان جنوبی اوایل اسفند ۹۸ در پی همه‌گیری جهانی این ویروس اعلام شد و پس از گذر خیزهای اول و دوم بیماری در فروردین و تیر امسال، روند بیماری کووید ۱۹ بار دیگر در مهر امسال صعودی شد که این روند تا آبان ماه ادامه داشت.

موارد بستری و فوت ناشی از بیماری کووید ۱۹ در آذر ماه و پس از اعمال محدودیت‌های جامع کاهش یافته است و اکنون از ۱۱ شهرستان خراسان جنوبی هشت شهرستان در وضعیت نارنجی (پرخطر) و سه شهرستان در وضعیت زرد (متوسط خطر) قرار دارند. این در حالی است که قبل از محدودیت‌ها هفت شهرستان استان در وضعیت قرمز (خیلی پرخطر) بودند.

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# غزه # فلسطین # آلودگی هوا # بیتا فرهی # پروانه معصومی # ایام فاطمیه