تکنیکال «وبانک» چه می گوید؟

وبانک یکی از سهم های بنیادی بازار محسوب می شود که متاسفانه با ریزش بازار، این سهم نیز سقوط کرد. حالا به لحاظ تکنیکال وضعیت این نماد چگونه است؟
کد خبر: ۱۰۱۶۶۳۸
تاریخ انتشار: ۰۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۹ 22 November 2020

به گزارش بورس تابناک به نقل از نبض بورس، وبانک طی معاملات امروز همراه با جو منفی بازار خیلی زود به سمت صف فروش پیش رفت و پس از چند بار جمع شدن از صف فروش توسط حقوقی معاملات بهتری را تجربه کرد و توانست تا محدوده صفر تابلو هم بالا بیاید اما در پایان با 2.4 درصد منفی بسته شد.

حالا پرسش این است که آیا به لحاظ تکنیکال وبانک در موقعیت مناسبی جهت ورود قرار گرفته است؟ سهامداران وبانک باید همچنان سهامداری کنند یا از این سهم خارج شوند؟

تحلیل تکنیکال «وبانک» چه می گوید؟

تکنیکال «وبانک» چه می گوید؟ بخریم یا نخریم؟

به نظر می آید وبانک با رسیدن به قیمت 800 تومان الگوی سر و شانه را تکمیل کرده است. البته باید دقت کرد که الگوی مورد نظر به صورت متقارن کامل نیست. در ادامه با تشکیل یک واگرایی مثبت میان نمودار قیمت و اندیکاتور RSI  طرف تقاضا تقویت شده است. البته این اتفاق همزمان شد با رسید قیمت به خط روند صعودی رسم شده در نمودار قیمت (خط آبی رنگ) که از ابتدای آبان 98 شروع شده بود. این همزمانی بهانه خوبی شد برای واکنش مثبت قیمت و فعلا به نظر می آید کف خوبی را روی 800 تومان تشکیل داده است.

اما با نگاهی به خط روند نزولی در نمودار قیمت و RSI متوجه می شویم که خط روند نزولی کوتاه مدت در اندیکاتور RSI شده است. هرچند هنوز تا شکست آن در میان مدت که با خط قرمز رسم شده است فاصله داریم. به هرحال این مهم می تواند نوید بخش شکست روند نزولی در نمودار قیمت هم باشد که اگر این اتفاق همراه با شکست مرز روانی 1000 تومان در سهم شود می توان به اهداف بالاتری در محدوده 1300 تومان فکر کرد.

هدف قیمتی 1300 تومان تلاقی سقف کانال صعودی و یک مقاومت هندسی مهم است از این رو ممکن است با رسیدن به این سطح عرضه ها افزایش یابد.

 

منبع: نبض بورس (https://nabzebourse.com/)

اشتراک گذاری
برچسب منتخب
# غزه # آلودگی هوا # ایام فاطمیه # امیر تتلو # فساد چای دبش # اکبر رحیمی